Pověsti Českého ráje pohladí uši i duši
04.04.2020 11:36:28 | Autor: TZ Sdružení Český ráj | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj
Sdružení Český ráj přichází v těchto dnech s audio nahrávkami Pověstí Českého ráje. Připravilo je společně s mladým hercem Štěpánem Tučkem a hudebním producentem Štěpánem Bártou (Unbeatable Records). Prostřednictvím barvitého hlasu talentovaného herce ožívají známé postavičky jako víla Jizerína, skřítci Titík a Jaspísek, obr Dráb, Čert, skřítek Pelíšek a další.
„Nahrávky pověstí byly plánovaným novým produktem SČR pro nadcházející sezonu. K natáčení jsme se sešli začátkem března. Tehdy jsme ještě netušili, jak mnoho se do dnešních dnů změní. Nyní nám je jasné, že jsme udělali krok správným směrem a chceme nahrávkou potěšit nejen dětské návštěvníky Českého ráje," řekla Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.
Mladý herec Štěpán Tuček přišel do nahrávacího studia perfektně připraven a během dvou dnů vystřídal nespočet hlasových podob českorajských postaviček. Zvukař Štěpán Bárta pak všechny pověsti hudebně doladil doprovodnými a podkreslujícími tóny.
„Nad výběrem vhodného herce jsme dlouho nepřemýšleli. Štěpán Tuček, který od dětství hraje loutkové divadlo a postavičky z pověstí jsou mu tak blízké, se pro nahrávání nadchl. S nahrávacím studiem již měl zkušenosti a oba byli velmi sehraní. Na výsledku je to opravdu znát," dodala Lucie Podařilová ze Sdružení Český ráj.
„Na nahrávání Pověstí Českého ráje se Štěpánem Tučkem jsem se vyloženě těšil," uvedl Štěpán Bárta. „Běžně se ve studiu věnujeme spíše nahrávání a míchání hudebních projektů, takže čtyři dny poslouchání pohádek a vytváření atmosfér, ruchů a hudby k nim byl jednak poměrně relax a i trochu výzva. Můj dlouholetý kamarád a kolega Dominik Špaček alias Cody Seven, který se věnuje spíš vytváření popových instrumentálů, k pohádkám zkomponoval několik hudebních motivů, které jsme pak v různých variacích použili napříč celým projektem. Myslím, že podobně zpracované audioknížky, které jsem i já poslouchal na kazetách, když jsem byl malý, tu nyní na digitálních streamovacích službách poměrně chybí, takže jsem rád, že jsme se do toho pustili. Těšíme se na ohlasy zvenčí a budeme rádi, pokud nás někdo osloví s podobným projektem i v budoucnu."
„Když jsem byl osloven, abych nahrál audio verzi 12 Pověstí Českého ráje, tak to pro mě byla velká radost. Moje rodina pochází z Českého ráje, kde mám i domov. Všechny lokace znám z dětství," dodal Štěpán Tuček.
Pojďte a vydejte se s Černým rytířem do Hruboskalského skalního města, s loupežníky na Maloskalsko či s vílou Jizerýnou do Horního Pojizeří. Ve Votrubcově lomu na svahu Kozákova vám jistě skřítci kamenáři pomohou najít nějakou achátovou pecku. Za čertem musíte ke kapličce na Zebín, za hodným vodníkem Čeperkou do okolí Kopidlna. Prohlédněte si v Prachovských skalách květinové zahrádky skřítka Pelíška i pískovcové skály nedaleko Mnichova Hradiště, které podle pověsti získaly jméno po hodném obrovi.
Zastavte se na chvíli u studánky nedaleko zámku Humprecht, kterou hlídá sobotecký had. Na Mladoboleslavsko se podíváte se statečným postilionem. Budete-li mít štěstí, na bývalém nádvoří kumburského hradu potkáte bílou paní a třeba uslyšíte, co vypráví meluzína, když se prohání mezi čedičovými věžemi hradu Trosky.
Nahrávky si můžete pustit na www.ceskyrajdetem.cz, nebo na YouTube kanále Sdružení Český ráj.
Související články
Český ráj a Turnov prezentovali na veletrhu Holiday World 2020
Regionální produkt Český ráj představuje nové nositele značky
V roce 2020 bude Český ráj pohádkový!
Nejhezčí kapesní kalendářík je opět z Českého ráje!
Český ráj je součástí projektu Skalní města České republiky
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
V Jablonci nad Nisou shořela kůlna
Hasiči v neděli odpoledne vyjížděli k požáru kůlny v Jablonci nad Nisou. K jeho likvidaci nasadili dva vodní proudy C. Lokalizace byla nahlášena 7 minut po příjezdu první jednotky na místo, do hodiny byl zásah ukončen. Událost se obešla bez zranění.
Liberecký kraj posiluje péči o duševní zdraví i u dětí
Díky projektu Podpora a rozvoj sociálních služeb v Libereckém kraji uskutečněném v rámci Operačního programu Zaměstnanost plus vzniklo v Liberci v roce 2024 Centrum duševního zdraví (CDZ). Centrum, které zajišťuje FOKUS Liberec poskytuje multidisciplinární podporu dospělým lidem s duševním onemocněním přímo v jejich přirozeném prostředí - doma, v rodině i v běžném životě, se nyní rozšíří právě i o pomoc pro děti a dospívající. V prostorách sídla FOKUSu Liberec se nyní zaměří i na včasnou pomoc dětem a mladým lidem s psychickými obtížemi a jejich rodinám. Spolupracovat bude se školami, zdravotnickými službami i dalšími organizacemi v regionu. Vznik dětského centra reaguje na rostoucí potřebu dostupné a specializované péče o duševní zdraví mladé generace. „Jedná se o komplexní působení zdravotní i sociální služby, kdy se propojuje celý tým odborníků a specialistů, kteří dětem ve věkovém rozmezí od narození až do osmnácti let poskytují pomoc při řešení potíží v rodině či ve škole a následně řeší i somatické nebo psychické obtíže," řekla Jana Horáková ředitelka FOKUSu Liberec.
Nejnovější články
Letošní čarodějnice Na Lukách v Turnově se chystají
Moldavská delegace navštívila Liberecký kraj
Slavnostně poklepali na základní kámen nové stanice hasičů v Jilemnici
Defibrilátory zachraňují lidské životy. Kraj opět podpoří jejich nákup
Ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch končí ve funkci
Nejčtenější články
10.03.: Ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch končí ve funkci
11.03.: Slavnostně poklepali na základní kámen nové stanice hasičů v Jilemnici
10.03.: Vlajka pro Tibet opět visí na krajském úřadu
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.