Před zimním stadionem v Turnově odhalili pamětní desku Ludvíka Koška

08.04.2016 19:50:10 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Před zimním stadionem v Turnově odhalili pamětní desku Ludvíka Koška

V sobotu 2. dubna 2016 proběhlo před zimním stadionem v Turnově slavnostní odhalení pamětní desky a znovuoživení Memoriálu Ludvíka Koška, hokejového turnaje mužstev 4. tříd.

Program probíhal od ranních hodin zápasy hokejových mládežnických družstev. Samotné odhalení pamětní desky proběhlo krátce po 14. hodině. Slavnostní částí provedl moderátor, učitel turnovského gymnázia a zároveň člen výboru HC Turnov 1931 Pavel Mlejnek, který představil přítomným život Ludvíka Koška. Podle jeho slov by se hodnoty tohoto válečného hrdiny, turnovského rodáka a sportovce, měly stát vzorem pro dnešní mladou generaci.

Pozvání na akci přijala celá řada významných hostů v čele s posledním žijícím pilotem 310. československé stíhací perutě RAF. Brigádní generál Emil Boček ve svých 93 letech poprvé navštívil Turnov a velice pochvaloval pořádání a hlavně uctění památky Ludvíka Koška v hojném počtu návštěvníků. Moderátor generála Bočka nešetřil všetečnými otázkami na běžný život českých letců v Anglii.

Generál Boček však nebyl jediným zúčastněným vojenským příslušníkem. Přítomni byli také zástupci Armády ČR, ministerstva obrany, krajské vojenské správy, příslušníci aktivních záloh i členi klubů vojenské historie. Váženými hosty se stali rodinní příslušníci Ludvíka Koška a rodiny dalších členů posádky Liberátoru, kteří společně zahynuli při tragické havárii v roce 1944.

Slavnostní odhalení pamětní desky Ludvíka Koška před zimním stadionem v Turnově Po úvodních proslovech Hany Maierové z Libereckého kraje, starosty Turnova Tomáše Hockeho a pana Koška, přistoupil generál Boček s panem Koškem k odhalení dlouho očekávané pamětní desky, která je umístěna hned vedle hlavního vchodu do zimního stadionu. Posléze přítomní hosté uctili památku Ludvíka Koška položením květin a věnců pod pamětní desku.

Zhruba pětistovka diváků mohla po celý den obdivovat historickou vojenskou techniku bakovského klubu Roty Nazdar. Na akci samozřejmě nemohly chybět ani modely historických letadel, jejichž zmenšeniny byly k vidění v občerstvení zimního stadionu. V prostorách stadionu byla výstava o historii 311. československé perutě ve Velké Británii. Okolo 15. hodiny se i přes nepřízeň povětrnostních podmínek uskutečnily přelety historických letadel přímo nad areálem Maškovy zahrady.

V hale mezitím probíhal i obnovený mládežnický hokejový turnaj Ludvíka Koška. Děti sehrály zápasy ve dvou základních skupinách, když v áčku hrály vedle domácího HC Turnov 1931 také Black Panters Jonsdorf z partnerského města v Německu a HC Jičín. Skupina B se hrála ve složení HC Buldoci Neratovice, HC Dvůr Králové n. L. a Stadion Nový Bydžov. Celkové prvenství slavili mladíci z Jičína, domácí svěřenci turnovských trenérů Radka Kopeckého a Davida Karáska obsadili pěkné čtvrté místo. Podrobnosti zde

Den na turnovském stadionu ovšem ještě nebyl u konce. Proti domácím mužům HC Turnov 1931 se postavila stará garda Bílých Tygrů z Liberce. Vyrovnaný exhibiční duel vyhráli zkušenější hosté v sestavě s Musilem, Plodkem, Pletkou či turnovským trenérem Jankovýchem nakonec 8:10. Úplnou tečku za sezonou poté udělali vzájemným zápasem junioři Turnova a Nového Bydžova. Podrobnosti v samostatném článku

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Takový byl život Ludvíka Koška, turnovského sportovce a letce RAF
Před turnovským stadionem odhalí pamětní desku Ludvíku Koškovi
FOTO: Za pomoci hokejových legend otevřeli v Turnově zimní stadion
Turnovský stadion pojmenují po letci RAF Ludvíku Koškovi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Odpadový Oskar 2023: V kraji mají nejméně odpadu znovu Dalešice
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Zahájili rekonstrukci hlavní silnice v Rokytnici nad Jizerou
Na Frýdlantsku se narodila vlčata
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října

Nejčtenější články

01.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
30.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října
29.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT