Přijďte oslavit čtrnáctiletou historii turnovského DS Kámoš Drámoš

23.11.2021 15:51:39 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Přijďte oslavit čtrnáctiletou historii turnovského DS Kámoš Drámoš

Poslední šance vidět představení Dekanémor, které má na kontě od roku 2018 přes 60 repríz, bude v sobotu 11. prosince od 18 hodin v turnovském divadle! Čeká vás večer plný divadla, vzpomínek, dobrého jídla a pití!

„Těšit se můžete i na autorskou inscenaci Vy mlčíte Karle?, ale také na horkou novinku -Kdekrademor, s níž během letního turné soubor navštívili bezpočet měst po celé České republice. Divadlem to ale nekončí - připravujeme také výstavu věnovanou 14leté existenci souboru, dobré občerstvení, afterparty, ale především odtajníme naše nové JÁ," uvedla za soubor Kámoš Drámoš Eliška Drbohlavová.

Divadelní soubor Kámoš Drámoš vznikl pod vedením Aleny Tomášové a Romany Zemenové na půdě turnovské Základní umělecké školy. Před třemi lety jsme činnost souboru vzali do vlastních rukou a od té doby se mnohé změnilo.

„Rok 2021 je pro nás opravdu výjimečnou etapou. Nazkoušeli jsme novou inscenaci, se kterou jsme absolvovali letošní letní turné po celé ČR; dále jsme se stali oficiálně zapsaným spolkem, a především se chystáme na novou, v pořadí již 15. sezonu, která nás čeká v lednu příštího roku. Do této sezony chceme vkročit s novým představením - ovšem nutno říci, že to nebude zdaleka to jediné nové, co nás čeká," dodala Eliška Drbohlavová.

Divadlo v divadle plakát<br />Autor: Archiv Kámoš DrámošDivadlo v divadle 11. 12. 18.00:

DEKANÉMOR
Lék na všeliký neduh světa naposledy k mání!
Tři příběhy z Dekameronu - kramářská píseň, epos o nepřízni osudu a anekdota o zkaženém dechu. To vše s sebou přiváží kočovná herecká společnost, která nabízí lék nejen na všechen neduh světa.
Představení sklidilo úspěch na přehlídkách studentského divadla v České republice i zahraničí, má za sebou přes 60 repríz, četná ocenění a nominaci na Jiráskův Hronov 2019. V sobotu 11. 12. bude poslední možnost ji shlédnout, tak ji nepropásněte!
Hrají: Vojtěch Franců, Jáchym Pochop, Pavlína Pacáková, Aleš Jeřábek, Veronika Rubášová, Matyáš Volf, Darja Parsi, Ulyana Pestová, Šimon Rozum, Eliška Chytková, Nataniel Mansfeld a další...

VY MLČÍTE, KARLE?
Soudní přezkoumání Erbenovy balady
Hra přibližuje setkání dvou na první pohled velice odlišných osobností a světů: Jarka nemá domov, Karel ho má až po krk. Mohou si tihle vůbec porozumět? Autorská inscenace vznikla v roce 2019 na základě Erbenovy balady Lilie. Byla mimo jiné uvedena na celostátní přehlídce studentského divadla Mladá scéna 2019.
Hrají: Jarka: Eliška Chytková, Karel: Jáchym Pochop/Matyáš Volf, Dále hrají: Anna Hodíková, Veronika Drahoňovská, Lucie Cvrčková, Elen Drahoňovská

KDEKRADEMOR
Obchodní taktiky kočovné herecké společnosti se za několik let na trhu proměnili k dokonalosti. Prodej Dekanémoru jede jako na drátkách... Nejde ale na divadle o něco víc? Jak komu! Nejnovější inscenace souboru spojuje prvky commedie dell´arte a pouličního divadla. Představení mělo premiéru v červnu 2021 a od té doby zaznamenalo přes 20 repríz po celé republice. Na přehlídce Nučický Kahan 2021 byla vyhodnocena diváky jako nejlepší inscenace přehlídky a získala putovní cenu.
Hrají: Paolo: Jáchym Pochop, Lucietta: Eliška Chytková, Marghita: Veronika Rubášová, André: Vojtěch Franců, Moryša: Ulyana Pestová, Mirka: Lucie Cvrčková, Carlo: Jakub Saitz/ Matyáš Volf, Fernandes: Aleš Jeřábek

KÁMOŠ DRÁMOŠ
Je původem turnovský divadelní soubor, který vznikl v roce 2007 pod vedením Aleny při místní ZUŠ. Od roku 2019 funguje soubor samostatně jako spolek. Kámoš Drámoš se vyznačuje autorským přístupem, který uplatňuje při tvorbě inscenací, ale nezdráhá se adaptovat také díla současných i klasických dramatiků. V současnosti herecký soubor tvoří převážně studenti středních a vysokých škol, DAMU i konzervatoří.
Členy souboru jsou: Vojtěch Franců, Ulyana Pestová, Veronika Rubášová, Jáchym Pochop, Aleš Jeřábek, Eliška Chytková, Lucie Cvrčková, Matyáš Volf, Anna Hodíková, Elen Drahoňovská, Veronika Drahoňovská, Šimon Rozum, Pavlína Pacáková, Darja Parsi, Nataniel Mansfeld, Jakub Saitz a další... Produkci souboru zajišťuje Eliška Drbohlavová.

Turnovská kultura v listopadu

Více článků o divadlech v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Divadla

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sběrný dvůr Vesecko bude z technických důvodů uzavřen!

Turnovské odpadové služby, s. r.o. informují, že od středy 24. listopadu 2021 do středy 8. prosince 2021 bude zcela uzavřen Sběrný dvůr Vesecko. „Důvodem uzavření sběrného dvora je instalace nové mostní váhy. Váhu je nutné vyměnit za novou, budou se odbourávat betonové nájezdy a betonovat nové, které musí vytvrdnout. Omlouváme se za způsobené komplice a děkujeme za pochopení," uvedl jednatel TOS Turnov Libor Preisler.

Rozsvícení vánočního stromu v Semilech bude online

Tradiční rozsvícení vánočního stromu v Semilech vzhledem k novým vládním opatřením proběhne online. Můžete jej sledovat v sobotu 27. listopadu od 16.30 na facebooku Města Semily.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj opět vyhlašuje dotační program na podporu kultury
Adventní čas v turnovské knihovně bude plný příběhů
V návrhu rozpočtu může Liberecký kraj počítat s vyššími příjmy
Nová opatření ruší kulturní akce v Turnově. Nebudou ani vánoční trhy!
Hospic sv. Zdislavy a Technická univerzita se připojují ke dni štědrosti

Nejčtenější články

26.11.: Hasiče zaměstnal požár domu v Horní Branné - Valteřicích
26.11.: Nemocnice v kraji kvůli covidu odkládají plánované operace
27.11.: Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT