Turnovská kultura v prosinci

05.12.2021 07:12:25 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská kultura v prosinci

V prosinci 2021 v turnovském KC Střelnice připravili opět novou várku zajímavých kulturních akcí. Z koncertů se můžete těšit na Zámecké saxofonové kvarteto, sbor Musica Fortuna, písničkáře Karla Vepřeka či Funky Xmass 2021. Z besed zaujmou novinář Martin Řezníček či herec Jaroslav Dušek.

středa 1. prosince

Sebastina Prax: Indie
Představ si, že jedeš na dva měsíce do Indie hledat učitele, který ti otevře cestu jógy. Ale namísto toho se celá Indie na přelomu zimy uzavře. A ty nemůžeš odletět domů, protože sis našel psa. A nechceš ho tam nechat. Tohle dobrodružství začalo před mnoha lety. Na cestách po Indii jsem si přál dosáhnout naprosté svobody. S životem na cestě stopem, prožíval jsem, hledal jsem, pod hvězdným nebem básně psal a reflektoval příběhy lidské o hledání smyslu bytí na této Zemi. Těžko uvěřit tomu, že bych se na jednom místě zastavil na déle než sedm dní... A potom jsem strávil celé čtyři měsíce pod svatou horou Arunachala. A díky Bohu za to!
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 100 Kč.

Kavárenský kvíz se na podzim vrací do kavárny KUS v Turnově

čtvrtek 2. prosince

Kavárenský kvíz
Atmosféra napjatá jak kšandy vašeho dědy, přehřáté mozkové závity, stopy nehtů na stolech, vytrhané vlasy, nervy drásající okamžiky a unáhlená rozhodnutí, ale také výbuchy smíchu, dojemná obětí při nečekaných setkáních, pocity hrdosti a zadostiučinění. To je náš Kavárenský kvíz.
Pět různých témat, celkem 55 otázek, upravená pravidla a bodování, nová hlasovací aplikace. A v neposlední řadě atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
Jste hraví, máte fištrón a smysl pro humor? Přihlaste se taky!
Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten s předstihem nahlásíte e-mailem na romana.holubova@kcturnov.cz. Vždy vyčkejte na zpětné potvrzení o registraci. K přihlášení je potřeba uvést: jméno týmu, počet členů, kontakt (e-mail nebo telefonní číslo). Týmy musí dorazit minimálně 20 minut před začátkem kvízu, nahlásit se u organizátora a usadit se ke stolu se jmenovkou svého týmu. Minimálně jeden člen týmu musí mít plně nabitý chytrý telefon.
kavárenský kvíz/soutěž, kulturní kavárna KUS od 18 hodin, 200 Kč/ tým. Souhrnná pozvánka

Popelka a princ jedou do Turnova čtvrtek 2. prosince

Popelka a princ jedou k vám - zrušeno!
Pohovka tak trochu jinak. V Městském divadle se na vás budou těšit Eva Hrušková a Pavel Trávníček. Večerem provází Monika Trávníčková.
Psal se rok 1969, když mladičká Eva Hrušková zářila v roli Popelky. Tehdy ještě černobílý snímek režírovala Vlasta Janečková. Jejím princem byl Jiří Štědroň. O pouhé čtyři roky později byl natočen film Tři oříšky pro Popelku. Pod režijním vedením Václava Vorlíčka se role prince ujal Pavel Trávníček, Popelkou mu byla Libuše Šafránková. V našem pořadu se nyní setká Popelka s princem, kterým to filmové plátno nepřálo. Těšte se na příjemný večer plný vzpomínek.
Pohovka, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, vstupné 250 Kč / 200 Kč seniorské vstupné. Samostatná pozvánka

pátek 3. prosince

Tak krátký čas na život
Turnovský underground si vás dovoluje pozvat na premiéru hry Tak krátký čas na život, která zachycuje životní příběh básníka Václava Hraběte.
Původní nápad napsat hru o Václavu Hrabětovi vzešel od (již zesnulého) semilského režiséra Zdeňka Lindnera. Toho se ujal Mojmír Babáček. Propojil životní příběh Václava Hraběte s jeho básněmi a sepsal text, který předal nadšené herecké partě, která odehrála představení pašijové hry O nejslavnějším zmrtvýchvstání a Vánoční hru. Část souboru v mládí básně Václava Hraběte přepisovala a vydávala. Značná část hry se odehrává v hospodě, kde básník rád vysedával a povídal si o životě se svými přáteli. Vše dokreslují jeho básně, některé z nich se dočkaly i zhudebnění. Ostatně báseň Václava Hraběte Variace na renesanční téma, známá jako Láska je jako večernice, byla zhudebněna Vladimírem Mišíkem a z rádia ji znají četné generace.
divadelní hra / premiéra, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné 150 Kč.

neděle 5. prosince

Zámecké saxofonové kvarteto
Druhým adventním koncertem nás provede Zámecké saxofonové kvarteto, které vzniklo spojením zkušených hudebníků pohybujících se již mnoho let ve známých českých orchestrech. Pod vedením Josefa Žemličky vznikl projekt, který nabízí klasický i moderní repertoár saxofonového kvarteta. Nechte se přenést do dob J. S. Bacha nebo W. A. Mozarta. Pojďte si připomenout slavné písně G. Gershwina, J. Ježka, a to v podání jednoho z nejkrásnějších a nejlíbivějších hudebních nástrojů, kterým je saxofon.
adventní koncert, Husův sbor od 15 hodin, vstupné 150 Kč.

Novinář Martin Řezníček představí v Turnově knihu o Spojených státech středa 8. prosince

Martin Řezníček
Český novinář a reportér, v letech 2012-2017 zahraniční zpravodaj České televize v USA a od června 2018 moderátor hlavní zpravodajské relace České televize Události představí svou knihu Rozpojené státy: Amerika nejen televizní kamerou. V čem jsou vlastně Spojené státy výjimečné?
V roce 2020 vyšla Martinu Řezníčkovi kniha o současných Spojených státech amerických. Autor se v ní věnuje veřejně méně známým vazbám USA na Česko např. v oblastech architektury, historie a popkultury. Dále rozebírá otázku, proč je americká společnost dle mnoha názorů rozdělená, jaké jsou příčiny, ukazatele a důsledky, mezi něž řadí i zvolení bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa, jehož politickou kariéru, rozhodnutí a život zde rozebírá.
O literatuře, kulturní kavárna KUS od 19 hodin, vstupné zdarma. Samostatná pozvánka

čtvrtek 9. prosince

Musica Fortuna
Tradiční vánoční koncerty oblíbeného turnovského smíšeného pěveckého sboru.
koncert, Městské divadlo Turnov od 17 a 19.30 hodin, vstupné 150 Kč/ 120 Kč.

ROH: Louskáček
Balet Louskáček, oblíbený v době Vánoc, je jedním z nejúžasnějších způsobů, jak objevit kouzlo baletu.
Příběh čarovného štědrovečerního dobrodružství holčičky Klárky v podání baletky Isabelly Gasperini doprovází jiskřivá hudba Petra Iljiče Čajkovského, a tančí dokonce i cukrovinky! Ve výjimečně oblíbené baletní klasice můžete spatřit celý soubor Královského baletu a nechat se v předvánočním období zavést do Sněhové země a Království sladkostí.
přímý přenos / filmová projekce / balet, kino Sféra od 20.15 hodin, vstupné 260 Kč / 230 Kč děti, studenti, senioři a ZTP / 200 Kč zvýhodněná cena při nákupu tří baletů.

Přijďte oslavit čtrnáctiletou historii turnovského DS Kámoš Drámoš sobota 11. prosince

Divadlo v divadle
Přijďte oslavit čtrnáctiletou historii turnovského divadelního spolku Kámoš Drámoš. Čeká vás večer plný divadla, vzpomínek, dobrého jídla a pití!
Poslední šance vidět představení Dekanémor, které má na kontě od roku 2018 přes 60 repríz! Těšit se můžete i na autorskou inscenaci Vy mlčíte Karle?, ale také na horkou novinku - Kdekrademor, s níž během letního turné soubor navštívili bezpočet měst po celé České republice. Afterparty v baru U Bati je samozřejmostí, a navíc jsme si pro vás připravili překvapení, které si nemůžete nechat ujít!
divadelní představení / oslava, Městské divadlo Turnov od 18 hodin, vstupné v předprodeji 180 Kč (studenti a senioři 90 Kč) / na místě 200 Kč (studenti a senioři 100 Kč). Podrobná pozvánka

neděle 12. prosince

Karel Vepřek
Folkový písničkář a kytarista, kterého určitě znáte z kapely Chudák paní Popelková, zahraje své vlastní písně a zhudebněné básně autorů jako Jiří Orten, Jan Zábrana nebo Pavel Kolmačka.
adventní koncert, Dům Na Sboře od 15 hodin, vstupné 90 Kč.

pondělí 13. prosince

Vánoční show 2021
Nejúspěšnější česká travesti show Techtle Mechtle a Kočky přiváží Vánoční show 2021!
Vánoční atmosféra i známé melodie, nejúspěšnější výběr vystoupení a písniček z předchozích pořadů této známé české travesti skupiny. Travesti revue Techtle Mechtle a Kočky jsou aktuálně nejúspěšnější českou travesti skupinou. Pánové Lukáš, Martin, Jirka, Nikolas a Saša se promění během večera ve známé zpěvačky a herečky. Show, která se těší zájmu v kulturních domech a divadlech po celé České republice. Přijďte se vánočně naladit a odpočinout si od předvánočního shonu.
travesti show, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, v předprodeji 320 Kč/ na místě 350 Kč.

Monstera Deliciosa není tradiční klaunské představení úterý 14. prosince

Monstera Deliciosa
„Co se asi tak stane, když seberete komediantům jejich volnost a uzamknete je do pomyslné, stísněné klece jeviště?" Na to odpoví nebeská klaunská dortogroteska Monstera Deliciosa v podání Lukáše Houdka, Roberta Janče a Romana Horáka neboli Squadra Sua, která vás pobaví intelektuálním vtipem i akční němou hrou.
Abonentní divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, v předprodeji 320 Kč/ na místě 360 Kč. Podrobná pozvánka

čtvrtek 16. prosince

Otevřené setkání s Jaroslavem Duškem
Do turnovského divadla se chystá Jaroslav Dušek, o kterém se poslední dobou mluví především díky jeho alternativnímu způsobu života.
Filmového a divadelního herce můžete znát z mnoha úspěšných filmů (Pelíšky, Úsměvy smutných mužů, Pupendo, Kouř aj.) nebo seriálů (např. Pustina). Znám je také díky originálnímu uvádění slavnostního předávání Českých lvů. Za zmínku zajisté patří i založení divadla Vizita, které od roku 1985 nabízí čirou pódiovou improvizaci. Vedle herecké kariéry stojí například za stavbou hliněného ekodomu v Jindřichovicích pod Smrkem, svým fanouškům představuje také svůj „denní (ne)jídelníček", který se skládá pouze z jediného jídla za den. O tom i mnohém dalším si můžete s Jaroslavem popovídat na setkání, jehož součástí bude i beseda.
setkání, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, vstupné 490 Kč.

Pohádky z pařezové chaloupky ožijí v turnovském divadle sobota 18. prosince

Pohádky z pařezové chaloupky
Sobotní dopolední pohádka láká malé diváky na veselou a hravou pohádku, v které nebudou chybět písničky.
Daleko za lesem, na pasece. Pod stromy, pod mechem a kapradím stojí pařezová chaloupka. A kdo v ní bydlí? Přece dva roztomilí mužíčkové. Jeden je spíše hubeňour, druhý spíše tlouštík a všichni je dobře známe - jsou to Křemílek a Vochomůrka. Kamarádi spolu radostně hospodaří a prožívají spoustu veselých a hravých příhod. Přijďte jich pár prožít s nimi. Pohádka je vhodná pro děti od čtyř let.
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo Turnov od 10 hodin, vstupné 100 Kč. Samostatná pozvánka

neděle 19. prosince

Musica Fortuna
Srdečně vás i letos zveme na čtveřici hudebních zážitků, které vám zpříjemní adventní čas.
Poslední adventní koncert s populárním turnovským smíšeným sborem Musica Fortuna pod vedením Vítězslava Čapka nabídne posluchačům jenom pár dní před Vánocemi typické vánoční písně.
adventní koncert, Husův sbor od 15 hodin, vstupné 150 Kč.

neděle 26. prosince

Funky Xmass 2021
koncert, KC Střelnice od 20 hodin, vstupné v předprodeji 170 Kč / na místě 200 Kč.

Samostatné pozvánky:

Pohádky z pařezové chaloupky ožijí v turnovském divadle

Monstera Deliciosa není tradiční klaunské představení

Novinář Martin Řezníček představí v Turnově knihu o Spojených státech

Přijďte oslavit čtrnáctiletou historii turnovského DS Kámoš Drámoš

Popelka a princ jedou do Turnova

Kavárenský kvíz se na podzim vrací do kavárny KUS v Turnově  

Další tipy na akce v regionu:

Akce Kulturního centra Golf Semily v prosinci

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří

Divoká prasata vychází z lesů a stahují se do obydlených okrajových částí Jablonce nad Nisou. Ničí louky, potravu hledají také u popelnic. Jablonečané se obávají o svou bezpečnost. Statutární město připravilo proto soubor opatření, které mají pomoci situaci zlepšit. Platit začnou od začátku prosince. Zastupitelé navíc schválili dvoutisícovou odměnu mysliveckému sdružení za prokazatelně odlovený nebo chycený kus. Více podrobností na Našem Jablonecku

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Teplý podzim přilákal na hřebeny Krkonoš rekordní počet návštěvníků
Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
Novým náměstkem hejtmana pro školství je Jiří Čeřovský
Semilská knihovna slouží mladým i seniorům

Nejčtenější články

27.11.: FOTO: Na prahu adventu v Semilech rozsvítili vánoční strom
29.11.: FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
28.11.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Libštátě 2022

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT