Program semilského muzea v prosinci

06.12.2013 19:12:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Program semilského muzea v prosinci

Muzeum a Pojizerská galerie v Semilech v prosinci znovu otevírá stálou expozici etnografie, během Vánoc se ještě můžete podívat na novou výstavu Tajemství medu a pokračuje také výstava malíře Jaroslava Klápště.

Otevírací doba semilského muzea je aktuálně denně od 9 do 16 hodin. Muzeum bude mít o svátcích zavřeno v těchto dnech: 24. - 26. 12. (svátky) a 1. 1. 2014 (svátek), což platí i pro Informační centru města.

Program semilského muzea v prosinci 2013:

Neděle 1. prosince

ZNOVUOTEVŘENÍ STÁLÉ EXPOZICE ETNOGRAFIE
Přijďte se v adventním čase podívat do znovuotevřené, vyčištěné a rekonstruované stálé expozice v podkroví muzea. K vidění je lidový nábytek, světnička domkářů, zemědělské a řemeslnické nářadí či loutky semilského kominíka pana Dolenského a soubor loutek rodiny Maiznerů. Denně od 9 do 16 hodin. Vstupné 30/15 Kč.

Pátek 6. prosince

VERNISÁŽ VÝSTAVY TAJEMSTVÍ MEDU
Slavnostní zahájení výstavy o medu - zázračném léku i pochutině, kterou pořádáme ve spolupráci s Muzeem v Bruntále a Českým svazem včelařů. Dozvíte se mnohé zajímavosti o včelách i medu a ochutnáte kvalitní českou medovinu. Od 17 hodin.

Čtvrtek 12. prosince

STŘÍPKY Z DĚJIN UMĚNÍ - JAROSLAV KLÁPŠTĚ
Malíř a grafik, žák Emila Filly, generační souputník Mikuláše Medka či sester Válových, to vše a mnohem víc je Jaroslav Klápště. O výtvarníkovi promluví přímo na výstavě v Pojizerské galerii Mgr. Lenka Patková. Od 17 hodin v Pojizerské galerii. Vstupné dobrovolné.

Po celý rok 2014

BETLÉM RODINY MAIZNERŮ
Typická ukázka rodinného betlému, který vznikal v průběhu 19. stol. Na jeho počátku byl František Maizner nejstarší, dále syn František, pak vnuk Ladislav. Datované jsou kulisy betlému (1802, 1891 a 1896). Figurky z králické produkce byly nakupovány, ale stavby zhotovovali Maiznerové z malovaných kartonů podle obrázků a pohlednic budov z poutních míst a přetvářeli je podle svých představ. Betlém doplnili kostelem sv. Petra a Pavla v Semilech.

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Aktuální a nedávné výstavy v semilském muzeu:

FOTO: V semilském muzeu pořádali tradiční vánoční jarmark

FOTO: V Pojizerské galerii otevřeli výstavu Jaroslava Klápštěho

Semilské muzeum představuje slavné vily Libereckého kraje

Semilské muzeum se mění zvenku i zevnitř

Co jste zmeškali v semilském muzeu v listopadu?

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Kraj spustil inovovaný Informační a vzdělávací portál Libereckého kraje

Komunikace mezi školskými institucemi, jejich zřizovateli a veřejností - to je hlavním posláním Informačního a vzdělávacího portálu Libereckého kraje (EDULK). Web se nyní dočkal od firmy UVM interactive, s.r.o. inovace za 1 270 500 korun včetně DPH. Zájemci na portálu naleznou například důležité termíny akcí či seminářů, ale i informace určené pro školní hospodáře nebo uchazeče o studium na střední škole. Webové stránky jsou dostupné na https://edulk.cz/.  „Původní portál EDULK jsme spustili v roce 2013. V současné době však již nevyhovuje aktuálním požadavkům a bylo třeba ho nahradit. Nová je například možnost uzavřeného diskusního fóra pro specializované pracovníky. Formuláře pomohou urychlit sběr dat od škol a školských zařízení. To výrazně zjednoduší způsob komunikace a zkvalitní služby," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Kraj věnuje Českému červenému kříži sanitku z liberecké záchranky
Počet případů covidu stoupá, ale naštěstí je méně hospitalizovaných
Anonym oznámil bombu v liberecké firmě
Ve školách zimuje čtrnáct Bodlinek

Nejčtenější články

17.01.: Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje
17.01.: V rámci akce SIMAR byla zadržena dealerka drog z Turnovska
17.01.: Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT