Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

01.12.2021 11:26:14 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám prosincový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Provoz školy v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19 není jednoduché organizovat a udržet. Na základě příslušných pokynů MŠMT a KHS Libereckého kraje denně situaci vyhodnocujeme. K datu vydání tohoto kalendáře probíhá ve většině tříd prezenční výuka, distanční formu výuky realizujeme aktuálně v tercii, kvartě a kvintě osmiletého gymnázia. Podrobnosti k aktuálnímu provozu školy zveřejňujeme na webových stránkách gymnázia (hlavní strana s aktualitami a v rubrice „Sdělení ředitele"). Rodiče studentů příslušných tříd nebo jednotlivci jsou informováni v programu Bakaláři (komunikační systém KOMENS).

Zhodnocení předchozích akcí

Simulace městského zastupitelstva
V pondělí 1. listopadu se zájemci z naší školy, a dalších škol v Semilech, zúčastnili Simulace městského zastupitelstva pořádaného spolkem „Mladí demokraté". Tato akce se k nám do Semil vrátila po třech letech. Celkem se této akce zúčastnilo 17 žáků, převážně z našeho gymnázia. Čtyři nejaktivnější "zastupitele" čekaly drobné ceny a mohou se těšit na exkurzi do vybrané evropské instituce. (Jaromír Šimek, 4. roč., HOR)

Školní kolo Pythagoriády
Ve dnech 2. a 3. 11. se konalo školní kolo Pythagoriády, soutěže pro žáky 2. stupně se zájmem o matematiku. V primě se nejlepší řešitelkou stala Daniela Szabó, za ní se umístil Martin Trýzna a o 3. - 6. místo se rozdělili Anna Housová, Daniel Kopal, Viktorie Kučerová a Antonín Vacek. V sekundě si nejlépe vedl David Horák, 2. místo patří Adamu Drahoňovskému a 3. - 4. místo získali se stejným bodovým hodnocením Anežka Brázdilová a Petr Flégr. V tercii si za plný počet bodů vysloužil 1. místo Juraj Polakovič, 2. místo získal Jakub Matura a 3. místo Terezie Nechanická. V kvartě zvítězila Dana Andrejsková a o 2. - 3. místo se podělili Nikola Slabá a Jiří Hassa. Všem gratulujeme a těm nejlepším řešitelům držíme pěsti do okresního kola, které proběhne online 7. a 8. 12.

Přednáška Technologická gramotnost
Dne 25. listopadu se zúčastnili studenti 3. ročníku a 7.O přednášky Technologická gramotnost, kde jim byly představeny moderní technologie jako elektromobilita, umělá inteligence AI a s ní související IoT, 5G, kyberbezpečnost, ale také etika. Program ŠKODA AUTO a.s. ve spolupráci s FEL ČVUT v Praze, pod záštitou MŠMT, byl bezplatný a na závěr byl pro studenty připravený kvíz o ceny.

Logická olympiáda
Zájemci se i letos zúčastnili Logické olympiády pořádané Mensou ČR. V kategorii B se do soutěže zapojilo 21 091 řešitelů. S vynikajícím kvantilem 95,74 se stala Terezie Nechanická z tercie krajskou semifinalistkou. Výborně si vedli také Juraj Polakovič z tercie (kvantil 86,66) a David Horák ze sekundy (kvantil 81,34). V kategorii C (SŠ) se do soutěže zapojilo 14 936 řešitelů. Mezi 75 % nejlepších řešitelů se probojovali Lenka Chmelíková (5.O) a Tomáš Chmelík (8.O). Tomáš Chmelík obsadil následně v krajském kole ve velké konkurenci dalších 46 středoškoláků dokonce krásné 6. místo.

Prosincové akce

Návštěva IQlandie
V úterý 7. prosince navštíví studenti oktávy a 4. ročníku science centrum iQlandia v Liberci. V rámci projektového dne hrazeného z projektu Šablony II je čeká prohlídka interaktivních expozic, samostatné zpracování úkolů a tematická science show Zkrocení elektrické energie. Pedagogický doprovod vykonají učitelé Kocourová a Molčan.

Cambridge zkouška FCE
V sobotu 11. prosince absolvuje 12 studentů našeho gymnázia Cambridge zkoušku FCE. Studenti se připravují na hodinách se svými vyučujícími anglického jazyka, probíhá e-learning a každé pondělí v odpoledních hodinách se koná na naší škole příprava s rodilým mluvčím Chrisem Muffettem, narozeným v Londýně, ale trvale žijícím v České republice.

Beseda o finanční gramotnosti
V pátek 17. prosince absolvují žáci tercie interaktivní program spojený s besedou o finanční gramotnosti. Program proběhne od 10:00 do 12:30 hod. (3. až 5. vyučovací hodinu). Lektorem programu bude pan ing. Michal Koťátko, který bude mít pro terciány kromě teoretických informací o finanční gramotnosti přichystané i zábavné praktické aktivity. (ULV)

Školní kolo jazykových olympiád
Připravujeme školní kolo olympiád v německém a francouzském jazyce. Vzhledem k epidemické situaci zatím nestanovujeme termín.

Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny začnou ve čtvrtek 23. prosince. Vzhledem k epidemické situaci zvažuje MŠMT posunout začátek prázdnin o několik dní, takže by prázdniny pro žáky začaly už v pondělí 20. prosince. Do uzávěrky tohoto zpravodaje nebylo rozhodnutí MŠMT známo. Budeme o něm informovat na webových stránkách školy.

Na leden 2022 plánují:

- lyžařský kurz pro kvintu (Rokytnice n. J. od 9. 1. do 14. 1.)
- pololetní poradu pedagogů o prospěchu, chování a absenci studentů za 1. pololetí školního roku 2021/2022 (24. 1. od 16:00 hod.)
- maturitní ples (sobota 29. 1.)
- ukončení 1. pololetí školního roku 2021/2022 a předání vysvědčení resp. výpisů z vysvědčení (pondělí 31. 1.)
Poznámka: lyžařský kurz a maturitní ples se budou konat, pokud to dovolí aktuální epidemická situace a platná hygienická opatření.

Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům gymnázia a všem lidem dobré vůle klidné a krásné adventní dny a vánoční svátky plné pohody a radosti. A hlavně dobré zdraví. 

Jaké byly listopadové akce gymnázia

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
Do nové sezony vstoupili i fotbalisté v I.B třídě
Obrazem: Krkonoše Amerikou 2022
Viktoria Žižkov v Přepeřích nadělovala kanára
Letní Příroďák je zábavné prázdninové odpoledne v Rokytnici

Nejčtenější články

09.08.: Obrazem: Na rockovém mejdanu v Libštátě zahrály tři kapely
08.08.: Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
08.08.: Jilemnický pouťový víkend přinese i koncerty, letní kino a turnaj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT