Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

01.12.2021 11:26:14 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám prosincový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Provoz školy v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19 není jednoduché organizovat a udržet. Na základě příslušných pokynů MŠMT a KHS Libereckého kraje denně situaci vyhodnocujeme. K datu vydání tohoto kalendáře probíhá ve většině tříd prezenční výuka, distanční formu výuky realizujeme aktuálně v tercii, kvartě a kvintě osmiletého gymnázia. Podrobnosti k aktuálnímu provozu školy zveřejňujeme na webových stránkách gymnázia (hlavní strana s aktualitami a v rubrice „Sdělení ředitele"). Rodiče studentů příslušných tříd nebo jednotlivci jsou informováni v programu Bakaláři (komunikační systém KOMENS).

Zhodnocení předchozích akcí

Simulace městského zastupitelstva
V pondělí 1. listopadu se zájemci z naší školy, a dalších škol v Semilech, zúčastnili Simulace městského zastupitelstva pořádaného spolkem „Mladí demokraté". Tato akce se k nám do Semil vrátila po třech letech. Celkem se této akce zúčastnilo 17 žáků, převážně z našeho gymnázia. Čtyři nejaktivnější "zastupitele" čekaly drobné ceny a mohou se těšit na exkurzi do vybrané evropské instituce. (Jaromír Šimek, 4. roč., HOR)

Školní kolo Pythagoriády
Ve dnech 2. a 3. 11. se konalo školní kolo Pythagoriády, soutěže pro žáky 2. stupně se zájmem o matematiku. V primě se nejlepší řešitelkou stala Daniela Szabó, za ní se umístil Martin Trýzna a o 3. - 6. místo se rozdělili Anna Housová, Daniel Kopal, Viktorie Kučerová a Antonín Vacek. V sekundě si nejlépe vedl David Horák, 2. místo patří Adamu Drahoňovskému a 3. - 4. místo získali se stejným bodovým hodnocením Anežka Brázdilová a Petr Flégr. V tercii si za plný počet bodů vysloužil 1. místo Juraj Polakovič, 2. místo získal Jakub Matura a 3. místo Terezie Nechanická. V kvartě zvítězila Dana Andrejsková a o 2. - 3. místo se podělili Nikola Slabá a Jiří Hassa. Všem gratulujeme a těm nejlepším řešitelům držíme pěsti do okresního kola, které proběhne online 7. a 8. 12.

Přednáška Technologická gramotnost
Dne 25. listopadu se zúčastnili studenti 3. ročníku a 7.O přednášky Technologická gramotnost, kde jim byly představeny moderní technologie jako elektromobilita, umělá inteligence AI a s ní související IoT, 5G, kyberbezpečnost, ale také etika. Program ŠKODA AUTO a.s. ve spolupráci s FEL ČVUT v Praze, pod záštitou MŠMT, byl bezplatný a na závěr byl pro studenty připravený kvíz o ceny.

Logická olympiáda
Zájemci se i letos zúčastnili Logické olympiády pořádané Mensou ČR. V kategorii B se do soutěže zapojilo 21 091 řešitelů. S vynikajícím kvantilem 95,74 se stala Terezie Nechanická z tercie krajskou semifinalistkou. Výborně si vedli také Juraj Polakovič z tercie (kvantil 86,66) a David Horák ze sekundy (kvantil 81,34). V kategorii C (SŠ) se do soutěže zapojilo 14 936 řešitelů. Mezi 75 % nejlepších řešitelů se probojovali Lenka Chmelíková (5.O) a Tomáš Chmelík (8.O). Tomáš Chmelík obsadil následně v krajském kole ve velké konkurenci dalších 46 středoškoláků dokonce krásné 6. místo.

Prosincové akce

Návštěva IQlandie
V úterý 7. prosince navštíví studenti oktávy a 4. ročníku science centrum iQlandia v Liberci. V rámci projektového dne hrazeného z projektu Šablony II je čeká prohlídka interaktivních expozic, samostatné zpracování úkolů a tematická science show Zkrocení elektrické energie. Pedagogický doprovod vykonají učitelé Kocourová a Molčan.

Cambridge zkouška FCE
V sobotu 11. prosince absolvuje 12 studentů našeho gymnázia Cambridge zkoušku FCE. Studenti se připravují na hodinách se svými vyučujícími anglického jazyka, probíhá e-learning a každé pondělí v odpoledních hodinách se koná na naší škole příprava s rodilým mluvčím Chrisem Muffettem, narozeným v Londýně, ale trvale žijícím v České republice.

Beseda o finanční gramotnosti
V pátek 17. prosince absolvují žáci tercie interaktivní program spojený s besedou o finanční gramotnosti. Program proběhne od 10:00 do 12:30 hod. (3. až 5. vyučovací hodinu). Lektorem programu bude pan ing. Michal Koťátko, který bude mít pro terciány kromě teoretických informací o finanční gramotnosti přichystané i zábavné praktické aktivity. (ULV)

Školní kolo jazykových olympiád
Připravujeme školní kolo olympiád v německém a francouzském jazyce. Vzhledem k epidemické situaci zatím nestanovujeme termín.

Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny začnou ve čtvrtek 23. prosince. Vzhledem k epidemické situaci zvažuje MŠMT posunout začátek prázdnin o několik dní, takže by prázdniny pro žáky začaly už v pondělí 20. prosince. Do uzávěrky tohoto zpravodaje nebylo rozhodnutí MŠMT známo. Budeme o něm informovat na webových stránkách školy.

Na leden 2022 plánují:

- lyžařský kurz pro kvintu (Rokytnice n. J. od 9. 1. do 14. 1.)
- pololetní poradu pedagogů o prospěchu, chování a absenci studentů za 1. pololetí školního roku 2021/2022 (24. 1. od 16:00 hod.)
- maturitní ples (sobota 29. 1.)
- ukončení 1. pololetí školního roku 2021/2022 a předání vysvědčení resp. výpisů z vysvědčení (pondělí 31. 1.)
Poznámka: lyžařský kurz a maturitní ples se budou konat, pokud to dovolí aktuální epidemická situace a platná hygienická opatření.

Ředitelství školy přeje všem studentům, pedagogům a nepedagogickým zaměstnancům gymnázia a všem lidem dobré vůle klidné a krásné adventní dny a vánoční svátky plné pohody a radosti. A hlavně dobré zdraví. 

Jaké byly listopadové akce gymnázia

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Kraj spustil inovovaný Informační a vzdělávací portál Libereckého kraje

Komunikace mezi školskými institucemi, jejich zřizovateli a veřejností - to je hlavním posláním Informačního a vzdělávacího portálu Libereckého kraje (EDULK). Web se nyní dočkal od firmy UVM interactive, s.r.o. inovace za 1 270 500 korun včetně DPH. Zájemci na portálu naleznou například důležité termíny akcí či seminářů, ale i informace určené pro školní hospodáře nebo uchazeče o studium na střední škole. Webové stránky jsou dostupné na https://edulk.cz/.  „Původní portál EDULK jsme spustili v roce 2013. V současné době však již nevyhovuje aktuálním požadavkům a bylo třeba ho nahradit. Nová je například možnost uzavřeného diskusního fóra pro specializované pracovníky. Formuláře pomohou urychlit sběr dat od škol a školských zařízení. To výrazně zjednoduší způsob komunikace a zkvalitní služby," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Kraj věnuje Českému červenému kříži sanitku z liberecké záchranky
Počet případů covidu stoupá, ale naštěstí je méně hospitalizovaných
Anonym oznámil bombu v liberecké firmě
Ve školách zimuje čtrnáct Bodlinek

Nejčtenější články

17.01.: Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje
17.01.: V rámci akce SIMAR byla zadržena dealerka drog z Turnovska
17.01.: Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT