Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

04.12.2023 16:16:42 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám prosincový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost. 

Zhodnocení předchozích akcí

Okresní kola turnaje ve volejbale
V listopadu se v semilském sportovním centru konala okresní kola ve volejbale. Nejprve v úterý 7. listopadu hráli chlapci. Po třech zápasech ve skupině postoupili do semifinále, ve kterém bohužel podlehli pozdějším vítězům. V souboji o bronzovou příčku byli úspěšní a díky bojovnému výkonu obsadili konečné 3. místo z osmi přihlášených týmů. O den později, nastoupila ke svým zápasům děvčata. Bohužel po dvou těsných prohrách se jim nepodařilo postoupit ze skupiny
a volejbalistky obsadily konečné 5. místo.

Ondřej Fries mistrem světa v nohejbale dvojic!
Ondřej Fries (oktáva) se dostal do juniorské nominace České republiky na mistrovství světa v nohejbale dvojic, které se uskutečnilo v listopadu v nohejbalové metropoli v Modřicích. Naši reprezentanti prošli skupinou bez porážky (postupně porazili Itálii, Francii, Koreu a Španělsko). V semifinálovém klání porazili naše sousedy Slováky a ve finále přehráli Irák. Ondřej tak mohl oslavit se svými spoluhráči titul mistrů světa. Gratulujeme!
 
Oblastní kolo soutěže pIšQworky
Dne 16. listopadu se konalo oblastní kolo soutěže pIšQworky a poměrně s přehledem v něm zvítězili Primáti v kategorii základních škol a Babygirls (alias C10H15N) mezi středoškoláky. Oba týmy pak naši školu reprezentovaly v kole krajském v Liberci. Tříčlennému družstvu ve složení Michaela Švarbová, Marcel Maxmilián Bartoň a Antonín Roleček (všichni ze třídy prima) se v pondělí 20. listopadu povedlo převálcovat všech 7 dalších účastníků a splnit si tak velký sen o postupu do celorepublikového Grandfinále pIšQworek, které se uskuteční dne 7. prosince v Brně. Po několika dlouhých letech druhých nepostupových míst v krajských kolech se na nás usmálo štěstí. V kategorii středoškoláků, která přišla na řadu v pátek 24. listopadu, naše Babygirls (Bartoň, Krause, Housová, Valentová, Kopyč - všichni z oktávy) v rozhodujícím okamžiku těsně prohrály a zbyl tak na ně boj o pohár za třetí místo, které si již nenechaly uniknout.

Best in English
V soutěži Best in English, která se konala v celé Evropě 16. listopadu mezi 9. a 14. hodinou, máme zatím pouze neoficiální výsledky našich studentů. Nejlepšího výsledku 111 bodů ze 125 možných dosáhla Lucie Farská (4.), v těsném závěsu za ní s 110,5 body Jana Movsesjanová (septima) a Richard Mlejnek (oktáva) získal 107,5 bodu. Oficiální výsledky s žebříčkem škol budou zveřejněny 7. prosince.

Beseda s Václavem Moravcem
V pátek 24. listopadu navštívil naše gymnázium štáb České televize, který zde natáčel besedu deseti studentů s panem Václavem Moravcem na téma umělá inteligence. Příspěvek z této besedy bude součástí vysílání prosincového dílu Fokusu VM, který můžete zhlédnout v úterý 12. prosince po 20. hodině na ČT24.

Školní kolo olympiády z dějepisu
Ve čtvrtek 30. listopadu se uskutečnilo školní kolo olympiády z dějepisu. Letošní téma: „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí. Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa." Kategorie I. je pro sekundu až kvartu osmiletého gymnázia a kategorie II. pro 1. až 4. ročník čtyřletého gymnázia. Jména studentů postupujících do okresního kola budou zveřejněna v lednovém kalendáři.

Prosincové akce

Školní kolo olympiády v němčině a francouzštině
Ve čtvrtek 7. prosince se v učebnách 7.O a 8.O uskuteční školní kolo olympiády v německém jazyce v kategoriích III. A (kvinta, sexta, septima, 1., 2., 3. ročník) a II. B (tercie, kvarta). Další informace najdete na plakátku u kabinetu NJ a u svých vyučujících němčiny. Viel Erfolg! Ve stejný den se v učebně MUJ koná také školní kolo olympiády ve francouzském jazyce (ve stejných věkových kategoriích označených A I, B II). Informace u vyučujících FJ. Bonne chance à tous! Obě olympiády začnou v 9 hodin.

Kariérní den 2023
Dne 8. prosince proběhne v aule školy akce Kariérní den 2023. Jejím cílem je zprostředkovat studentům setkání nejen s vysokoškolskými studenty, ale také se zástupci z praxe ve vybraných oborech. Jedná se o nabídnutí užitečných informací a příležitosti načerpat inspiraci pro volbu jejich budoucího studia a povolání.

Představení Nový spolužák
Ve středu 13. prosince navštíví naši primáni kino Jitřenka, kde od 12:30 zhlédnou interaktivní divadelní představení Nový spolužák. Toto představení se věnuje tématům vztahů mezi spolužáky a tvorby nového školního kolektivu. Více informací o tomto představení se můžete dozvědět na webových stránkách www.divadelta.cz.

Předvánoční volejbalový zápas
V pátek 15. prosince od 13:45 se v horní tělocvičně uskuteční klasický předvánoční volejbalový zápas mezi učiteli a studenty. Přijďte povzbudit svůj oblíbený tým.

Interaktivní program o finanční gramotnosti
V pondělí 18. prosince absolvují žáci tercie interaktivní program spojený s besedou o finanční gramotnosti. Program proběhne  od 8 do 10:45 hod. (1. až 3. vyučovací hodinu). Lektorem programu bude pan ing. Michal Koťátko, který bude mít pro terciány kromě teoretických informací o finanční gramotnosti přichystané i zábavné praktické aktivity.

Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny potrvají od soboty 23. prosince do pondělí 2. ledna včetně. Výuka v novém kalendářním roce začne ve středu  3. ledna.

Na leden 2024 plánují:

- Den otevřených dveří gymnázia určený zejména pro zájemce o studium na semilském gymnáziu od školního roku 2024/2025, budou poskytnuty základní informace o novém systému přijímacího řízení (sobota 6. 1.)
- lyžařský kurz pro kvintu (Rokytnice n. J. od 7. 1. do 12. 1.),
- pololetní poradu pedagogů o prospěchu, chování a absenci studentů za 1. pololetí školního roku 2023/2024 (23. 1. od 16:00 hod.),
- maturitní ples (sobota 27. 1.)
- ukončení 1. pololetí školního roku 2023/2024 a předání vysvědčení, resp. výpisů z vysvědčení (středa 31. 1.)

Listopadové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna
Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii
26.02.: Memorandum k výstavbě IVC v Turnově podepsáno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT