První den roku 2020 z pohledu hasičů

02.01.2020 13:39:58 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

První den roku 2020 z pohledu hasičů

Ruce v mixéru, požár zimní zahrady, dopravní nehody. To byl první den nového roku pro hasiče v Libereckém kraji, kteří vyjeli celkem k 19 událostem napříč celým krajem.

Jednotky v Liberci vyjely například mimo jiné k požáru stromu v Pavlovicích. Strom se nakonec podařilo uhasit před příjezdem hasičů, kteří ale i přesto pomocí termokamery místo události zkontrolovali.

V České Lípě vyjížděli hasiči k požáru zimní zahrady u rodinného domu v Holanech. „Událost byla hasičům ohlášena krátce před čtrnáctou hodinou. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z České Lípy, JSDHO Česká Lípa a Holany. Lokalizovat požár se podařilo před příjezdem hasičů, kteří však poté museli dohasit skrytá ohniska. Příčina této události je v tuto chvíli v šetření. Požárem však bylo zničeno vybavení zimní zahrady a poškozena byla celá veranda vč. plastových oken přilehlého rodinného domu. Škodu odhadli vyšetřovatelé na 100 tisíc Kč," shrnula tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.

Dopravní nehoda Liberec - Rynoltice<br />Autor: HZS Libereckého kraje První den v roce se neobešel ani bez dopravních nehod. Nejzávažnější byla na Krajské operační a informační středisko ohlášena ve 14.23. „Jednalo se o střet tří osobních automobilů v Liberci v Rynolticích ve směru na Nový Bor. Vyproštění osob z vozidel nebylo nutné, všechny osoby se nacházely při příjezdu hasičů mimo vozidla. Vlivem dopravní nehody se zranily dvě osoby, které si k ošetření převzala Zdravotní záchranná služba. Hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření, jelikož vlivem dopravní nehody došlo k uniku provozních kapalin. U této události zasahovaly jednotky ze stanice Jablonné v Podještědí a dobrovolné jednotky z Hrádku nad Nisou," upřesnila Hložková.

Liberečtí hasiči vyprošťovali v závěru dne také ruku z mixeru. „Oznámení přišlo krátce před osmou hodinou večerní. Po příjezdu hasičů na místo zjistili, že má žena zamotané prsty v ručním mixéru, které nešly vyprostit. Na vyproštění ruky museli hasiči použít ruční pumpu a malý střihač, kterým přestříhli hřídel mixéru, aby ženu vysvobodili. Zraněnou ženu poté předali k ošetření zdravotníkům," dodala mluvčí krajských hasičů.

Hasiči řešili také mimo jiné i požáry odpadů a kontejnerů spojené se silvestrovskými a po silvestrovskými oslavami.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jaké byly vánoční svátky v Libereckém kraji z pohledu policistů
Na vánoční nákupy bez nepříjemností dohlíží i policisté
Zapálená svíčka na balkoně způsobila požár v lomnickém paneláku
Anonym hrozil bombou ve vrchlabské bance
Požár zděného přístřešku u domu v Turnově zaměstnal hasiče

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.

Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu

Kulturní workshop s názvem Dny lidové architektury, který je jednou z aktivit evropského projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky, pořádá v pátek 23. září Liberecký kraj. Hlavním cílem projektu je zpřístupnit veřejnosti přírodní a kulturní dědictví - podstávkové domy a lidovou architekturu. K tomu účelu poslouží nový přeshraniční turistický produkt pro pěší a cyklisty. Územím, které zahrnuje, je Ústecký kraj (České Švýcarsko, Šluknovský výběžek), Liberecký kraj (Českolipsko), Saské Švýcarsko, Lužické hory, region Zittauer Gebirge (jižní část Horní Lužice). Projekt zajistí dobré cyklistické i pěší propojení přeshraničního regionu. „Neustále hledáme cesty, jak lidem představovat zajímavá témata našeho kraje. Podstávkové domy jsou přeshraniční fenomén, a právě proto je tu prostor pro spolupráci vzdělávání a oblasti cestovního ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury zaujaly, nejvíce Beranův hostinec v Trávníčku
Ohlédnutí za Dnem s T. G. M. v Turnově
Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
Turnov veze bod z Benátek nad Jizerou

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT