První den roku 2020 z pohledu hasičů

02.01.2020 13:39:58 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

První den roku 2020 z pohledu hasičů

Ruce v mixéru, požár zimní zahrady, dopravní nehody. To byl první den nového roku pro hasiče v Libereckém kraji, kteří vyjeli celkem k 19 událostem napříč celým krajem.

Jednotky v Liberci vyjely například mimo jiné k požáru stromu v Pavlovicích. Strom se nakonec podařilo uhasit před příjezdem hasičů, kteří ale i přesto pomocí termokamery místo události zkontrolovali.

V České Lípě vyjížděli hasiči k požáru zimní zahrady u rodinného domu v Holanech. „Událost byla hasičům ohlášena krátce před čtrnáctou hodinou. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z České Lípy, JSDHO Česká Lípa a Holany. Lokalizovat požár se podařilo před příjezdem hasičů, kteří však poté museli dohasit skrytá ohniska. Příčina této události je v tuto chvíli v šetření. Požárem však bylo zničeno vybavení zimní zahrady a poškozena byla celá veranda vč. plastových oken přilehlého rodinného domu. Škodu odhadli vyšetřovatelé na 100 tisíc Kč," shrnula tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.

Dopravní nehoda Liberec - Rynoltice<br />Autor: HZS Libereckého kraje První den v roce se neobešel ani bez dopravních nehod. Nejzávažnější byla na Krajské operační a informační středisko ohlášena ve 14.23. „Jednalo se o střet tří osobních automobilů v Liberci v Rynolticích ve směru na Nový Bor. Vyproštění osob z vozidel nebylo nutné, všechny osoby se nacházely při příjezdu hasičů mimo vozidla. Vlivem dopravní nehody se zranily dvě osoby, které si k ošetření převzala Zdravotní záchranná služba. Hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření, jelikož vlivem dopravní nehody došlo k uniku provozních kapalin. U této události zasahovaly jednotky ze stanice Jablonné v Podještědí a dobrovolné jednotky z Hrádku nad Nisou," upřesnila Hložková.

Liberečtí hasiči vyprošťovali v závěru dne také ruku z mixeru. „Oznámení přišlo krátce před osmou hodinou večerní. Po příjezdu hasičů na místo zjistili, že má žena zamotané prsty v ručním mixéru, které nešly vyprostit. Na vyproštění ruky museli hasiči použít ruční pumpu a malý střihač, kterým přestříhli hřídel mixéru, aby ženu vysvobodili. Zraněnou ženu poté předali k ošetření zdravotníkům," dodala mluvčí krajských hasičů.

Hasiči řešili také mimo jiné i požáry odpadů a kontejnerů spojené se silvestrovskými a po silvestrovskými oslavami.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jaké byly vánoční svátky v Libereckém kraji z pohledu policistů
Na vánoční nákupy bez nepříjemností dohlíží i policisté
Zapálená svíčka na balkoně způsobila požár v lomnickém paneláku
Anonym hrozil bombou ve vrchlabské bance
Požár zděného přístřešku u domu v Turnově zaměstnal hasiče

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
Kraj navýší spolufinancování projektu rekonstrukce Lidových sadů
Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
27.11.: Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
27.11.: Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT