Radek Linhart vítězem Benešovské osmičky

12.10.2010 14:05:53 | Autor: Jiří P. Lukeš | Rubrika: SPORT | Obce: Benešov u Semil

Radek Linhart vítězem Benešovské osmičky

Pojizerská obec hostila v sobotu 2. října 2010 již posedmatřicáté účastníky přespolního běhu Benešovská osmička. V letošním roce byl závod zařazen do nového regionálního seriálu Xpower cup 2010, pořádaného společností Aminostar. 

Nedávno zrekonstruovaný sportovní areál v hořením Benešově přivítal za jasného podzimního počasí stovku běžkyň a běžců všech věkových a výkonnostních kategorií na tratích od 50 do 8 000 metrů.

Pořadatelé z Tělovýchovné jednoty Benešov u Semil připravili pro účastníky tradiční tratě na svazích stejnojmenného vrchu (564 m n. m.). Především trať hlavního závodu mužů a veteránů na 8 000 metrů se vyznačuje náročností danou členitým profilem. Obtížnost závodu byla znásobena povrchem, na kterém se projevily nedávné deště.

Vítěz závodu Radek Linhart (Kerda team, na snímku) časem 30:35 minut odsunul na druhé místo čtyřnásobného vítěze předchozích ročníků Jiřího Čivrného. Dlouho bojovali o stupně vítězů také bratři Martina a Radim Berkové z Kozákova, které v závěru mimo pomyslné podium odsunul Zbyněk Hanyš (ISCAREX Česká Třebová).

Vítěz Radek Linhart hodnotil průběh závodu s četnými bahnitými úseky jako „zajímavý“. Smolný závod naopak zažil rekordman závodu z roku 2005 Martin Cupák z Vrchlabí. Nejdříve ztratil kontakt s čelem, aby v závěrečném kilometru zabloudil a jen těsně uhájil šestou pozici. Mezi veterány (muži 40 let a starší) byl Aleš Prokůpek (SKI Jilemnice), který časem 35:52 minut obsadil mezi třicítkou běžců hlavního závodu celkové osmé místo.

Společně s muži se v 15 hodin vydali na 2 250 metrů dlouhou trať svého závodu také ženy a dorost. Nejrychleji se s tratí vypořádala Lucie Vavrušková (Jablonec nad Nisou), která časem 10:17 minut porazila nejlepšího dorostence Lukáše Mládka z TJ Semily.

Ještě před hlavním závodem soupeřila na tratích od 50 do 1200 metrů šedesátka dětí ve věku od dvou do třinácti let za mocného povzbuzování rodičů, diváků i ostatních závodníků. Někteří z nich přitom již měli v nohou dopolední závod v jabloneckých Břízkách. 

Kromě seriálu xpower cup je závod společně s následujícím X Power Benešovským maratónem a půlmaratónem Pojizeřím součástí Benešovského běžeckého podzimu a úvodním dílem Benešovské kombinace o nejvšestrannějšího účastníka benešovských závodů. Vedle přespolního běhu je její součástí lednový závod v běhu na lyžích Benešovská 15 a jarní Benešovský MTB duatlon.

Fotogalerii od Karla Čermáka najdete zde

Kompletní výsledky závodu jsou zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT