Regenerace turnovského sídliště u nádraží postupuje do páté etapy

13.12.2016 18:56:09 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Regenerace turnovského sídliště u nádraží postupuje do páté etapy

Město Turnov provádí postupně regeneraci panelového sídliště v lokalitě Turnov II u nádraží. V prosinci 2016 se chystá podat žádost o dotaci na pátou etapu stavebních prací.

Na základě výsledků ankety s občany byly zahájeny v roce 2009 přípravné práce prostřednictvím vypracování projektové dokumentace na regeneraci panelového sídliště v lokalitě u nádraží. Projekt v sobě zahrnoval rozšíření parkovacích ploch, rekonstrukci komunikací, dále rekonstrukce veřejného osvětlení, úprav zeleně a oddychových ploch. Od roku 2009 proběhly doposud čtyři ukončené etapy.

První etapa byla uzavřena koncem listopadu 2011 a hodnota díla představovala částku ve výši cca 8 milionů korun. Součástí stavby byly rekonstrukce komunikací, chodníků, veřejného osvětlení, mobiliáře a zeleně v části sídliště. Druhá etapa v sobě zahrnovala realizace nového veřejného osvětlení a kompletní rekonstrukci zeleně v další části sídliště. Celkové náklady na realizaci druhé etapy, která probíhala v druhé půlce roku 2012, činily 5,8 milionu korun.

V srpnu roku 2015 byla realizována třetí etapa regenerace sídliště, kde město pokračovalo ve Sportovní ulici pro zvýšení komfortu zdejšího bydlení. Došlo k rozšíření počtu parkovacích stání včetně rekonstrukce komunikací, chodníků a veřejného osvětlení. I přes to, že na tuto etapu nezískalo město Turnov dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj, byly realizovány práce za cca 1,9 milionu korun. Ostatní práce byly přesunuty do dalších etap regenerace.

Po dokončení třetí etapy je však většina panelových domů zateplena a začíná se měnit vizuální vzhled celého sídliště, ale i jeho funkčnost a využití ploch. Dochází k všestrannému zlepšení životního prostředí sídliště, zvýšila se bezpečnost hlavně chodců a nové úpravy zajišťují přístup a užívání osobám s omezenou schopností pohybu a orientace. Zlepšují se možnosti trávit volný čas pro děti, mládež a seniory. Pro řidiče se zvýšil počet parkovacích míst.

Poslední dokončená etapa probíhala v roce 2016 a byla ukončena k 31. říjnu. Čtvrtá etapa přinesla zlepšení vzhledu další části sídliště a zvýšení komfortu pro bydlení v Květinové a Březové ulici. Byla provedena re-konstrukce komunikací, chodníků, veřejného osvětlení, mobiliáře, dětského hřiště a zeleně. Výsledkem je podstatné rozšíření počtu parkovacích stání pro osobní automobily, nové povrchy veškerých komunikací a chodníků, zkvalitnění veřejného osvětlení, odpočinkových ploch a obnova zeleně. Čtvrtá etapa byla financována z dotace Ministerstva pro místní rozvoj a z vlastních prostředků a celkem činila zhruba 5,3 milionu korun.

„V prosinci 2016 se chystá město Turnov podat žádost o dotaci na pátou etapu stavebních prací z nyní celkově sedmi plánovaných etap. Prosíme tímto občany, aby nám podali zpětnou reakci na dosavadní práce konané v rámci prvních čtyř etap regenerace sídliště u nádraží pro průběžné hodnocení průběhu projektu. Pomozte městu objektivně zhodnotit uskutečněné práce a pošlete nám váš názor, jak negativní tak pozitivní do 16. prosince 2016. Své názory můžete zasílat na e-mailovou adresu a.supikova@mu.turnov.cz," doplnila tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ulice Květinová a Březová v Turnově prochází úpravou
Druhá etapa regenerace sídliště v Turnově dokončena, připravuje se třetí
Na konci srpna zahájí druhou etapu regenerace turnovského sídliště
Regenerace sídliště U nádraží je hotova, ve čtvrtek se předává veřejnosti
Zahajují regeneraci turnovského sídliště u nádraží

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj pomáhá svým příspěvkovým organizacím při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Na Jablonecku od 1. února vyjely nové autobusy ČSAD Slaný

Ve středu 1. února 11 minut po půlnoci vyjel první spoj z Rychnova a poté už na všechny trasy městské hromadné dopravy vyjely autobusy nového dopravce ČSAD Slaný. Společnost bude na Jablonecku nově obsluhovat městskou dopravu příštích pět let. Více podrobností a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. února
Únorová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody
V turnovských školách se rozbíhá preventivní kampaň
Město Semily vybuduje v lokalitě Na Vinici retenční nádrž

Nejčtenější články

01.02.: Chaloupky pod horama otevírají novou muzejní sezonu v Lomnici
02.02.: Nejtěžší zápas pro starší žáky HC Turnov i Adama Jindřiška
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT