Řidič ujížděl policistům v okolí Turnova, zadrželi ho až v Hodkovicích

12.05.2024 21:15:50 | Autor: pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Sychrov,Turnov

Řidič ujížděl policistům v okolí Turnova, zadrželi ho až v Hodkovicích

O pořádný rozruch v Hodkovicích nad Mohelkou se v pátek 10. května večer postaral 31letý muž. Ujížděl před policejními hlídkami a poblíž místní firmy na výrobu automobilových komponentů skončil s vozem Fabia mimo vozovku v příkopu.

V pátek 10. května krátce před desátou hodinou večer se policisté dozvěděli informaci, že z Liberce na Turnov jede po silnici první třídy č. 35 vozidlo Škoda Fabia, které má zcela jiné registrační značky a navíc, že v něm cestuje osoba, která by měla být v pátrání. Operační důstojník předal informaci všem hlídkám v okolí. První za vozidlem jela hlídka policistů z Pohotovostního a eskortního oddělení, na jejíž výzvy k zastavení vozidla řidič nereagoval a pokračoval dále směrem na Turnov.

Postupně se do pronásledování vozidla přidaly i další dvě policejní hlídky, a to policisté z obvodního oddělení Český Dub a policisté z oddělení hlídkové služby Liberec. Ujiždějící řidič stále nereagoval na výzvy policistů k zastavení vozidla a sjel ze silnice I. třídy u obce Sychrov a dále pokračoval místními komunikacemi zpět směr Hodkovice. Řidič Fabie svou nebezpečnou jízdnou stále ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Jeho jízda směřovala ještě přes obce Javorník, Záskalí zpět do Hodkovic nad Mohelkou.


„V Hodkovicích již na něj čekala hlídka policistů z oddělení hlídkové služby, která poblíž kruhové objezdu v dolní části obce využila oprávnění podle zákona o Policii ČR k násilnému zastavení vozidla pomocí zastavovacího pásu. Škoda Fabia na pás najela a prorazila si obě přední pneumatiky. Přesto ještě vozidlo pokračovalo ve své jízdě dále do ulice Jílovská - směr obec Jílové. Zhruba po 200 metrech hlídka Pohotovostního a eskorního oddělení využila dalšího oprávnění k násilnému zastavní vozidla, a to tzv. pit manévr. Řidič ještě krátce pokračoval ve své jízdě a následně přední částí narazil do dopravního značení a poté sjel do příkopu u místní firmy. Řidič i jeho spolujezdkyně odmítali uposlechnout opakované výzvy policistů k vystoupení z vozidla. Policisté využili další oprávnění podle zákona, a to použití donucovacího prostředku hrozba namířenou střelnou zbraní. Poté muž i žena vozidlo opustili," popsala zadržení tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

Při nehodě utrpěl řidič Fabie lehké zranění, se kterým byl ošetřen v liberecké nemocnici. Řidiče podrobili policisté orientační dechové zkoušce na alkohol přístrojem Dräger, která byla negativní. Dále chtěli u řidiče provést orientační test na jiné návykové látky, kterému se řidič odmítl podrobit.

„V policejních evidencích policisté zjistili, že na muže byl vydán příkaz na dodání do výkonu trestu a dále, že muž má Okresním soudem v Semilech vysloven zákaz řízení motorových vozidel pro všechny skupiny. Muže policisté zadrželi a po provedeném ošetření v liberecké nemocnici a provedených úkonech předali do liberecké věznice k výkonu trestu. Vozidlo, které řídil, nemělo již na silnici vůbec co dělat, neboť bylo vyřazené z evidence. V přední i zadní části byly různé registrační značky, které na vozidlo nepatřily. Vozidlo policisté zajistili. Dopravní nehodu zadokumentovali liberečtí dopravní policisté," sdělila policejní mluvčí.

Spolujezdkyně vyvázla z nehody bez zranění. Policisté u ní zajistili malé množstvé zelené sušiny s obsahem THC. Žena se dále dopustila neuposlechnutí výzvy policistů, její přestupkové jedání policisté oznámili správním orgánu k dalšímu řešení. Žena byla po provedených úkonech propuštěna na svobodu.

„Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a nyní se případem dále zabývá Služba kriminální policie a vyšetřování," doplnila Vladimíra Šrýtrová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Železném Brodě řídila bez řidičáku a pod vlivem alkoholu
Traktor v Libštátě narazil do rodinného domu
Na přejezdu v Turnově došlo ke střetu vlaku s autem
V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT