Říjnová nabídka lomnického kina

05.10.2011 20:57:03 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Lomnice nad Popelkou

Říjnová nabídka lomnického kina

Přinášíme vám říjnovou programovou nabídku městského kina v Lomnici nad Popelkou. V říjnu vás čekají premiéry remaků Barbar Conan a Zrození planety opic, ale také českého filmu Alois Nebel, který bude uveden za osobní účasti autora Jaroslava Rudiše.

Z další nabídky by vás mohly zaujmout například filmy Obhájce, Super 8 nebo Drive.

Městské kino v Lomnici nad Popelkou v říjnu uvádí:

Šéfová na zabití

Sobota 1.10. v 17,30 a 20,00 hodin, neděle 2.10. v 17,30 a 20,00 hodin
Tři přátelé v jednom podniku se spiknou k vraždě. Mají už dost svých příšerných nadřízených a toho, jak se k nim chovají, takže si uvědomí, že pouze oni stojí v cestě jejich štěstí. K vykonání tohoto činu si pozvou podvodníka Jonese, což možná nebyla ta správná volba.... V hlavních rolích J. Bateman, Ch. Day, J. Foxx, J. Sudeikis, J. Aniston, C. Farrell, K. Spacey, J. Bowen a D. Sutherland.
Americká širokoúhlá komedie. Mládeži do 12 let nevhodné, 98 minut, vstupné 70 kč.

Auta 2

Středa 5.10. v 17,30 hodin, čtvrtek 6.10. v 17,30 hodin
Hvězdné závodní auto Blesk McQueen a jeho přítel, jedinečný odtahový vůz Burák, se dostanou na úžasná místa, když je jejich cesta zavede za moře. Tam budou soutěžit na vůbec prvním celosvětovém závodě Grand Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Ale cesta na šampionát je plná děr, objížděk a komických překvapení, když se Burák připlete do svého vlastního netušeného dobrodružství - mezinárodní špionáže... Před snímkem bude uváděn animovaný krátký film Havajské prázdniny.
Americká širokoúhlá animovaná komedie v českém znění. Mládeži přístupno, 110 minut, vstupné 70 Kč.

Barbar Conan

Středa 5.10. ve 20,00 hodin, čtvrtek 6.10. ve 20,00 hodin
Remake dnes již kultovního fantasy filmu podle knihy Roberta E. Howarda pojednává o bojovníku Conanovi, kterému v mládí barbaři zavraždili otce a matku. Conan je vržen do otroctví, ale po nějaké době uprchne a nemyslí na nic jiného, než na pomstu. Při své cestě narazí na spoustu nástrah a nebezpečí. V hlavních rolích J. Momoa, R. Perlman, R. McGowan a B. Sapp.
Americký širokoúhlý akční dobrodružný fantastický velkofilm. Mládeži do 12 let nevhodné, 110 minut, vstupné 75 Kč.

Captain Amerika: První Avenger

Sobota 8.10. v 17,00 a 20,00 hodin, neděle 9.10. v 17,00 a 20,00 hodin
Poté, co je shledán nevhodným pro vojenskou službu, se Steve Rogers přihlásí do přísně tajného výzkumného projektu, který ho změní na Kapitána Ameriku, superhrdinu odhodlaného bránit americké ideály. V hlavních rolích Cris Evans, Samuel L. Jackson a Tommy Lee Jones.
Americký širokoúhlý akční sci-fi velkofilm v českém znění. Mládeži přístupno, 124 minut, vstupné 75 Kč.

Obhájce

Středa 12.10. v 17,30 a 20,00 hodin, čtvrtek 13.10. ve 20,00 hodin
Ve strhujícím thrilleru ztvárnil Matthew Mc Conaughey v roli Michaela „Micka" Hallera charismatického trestního advokáta v L. A., jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Baverly Hills, který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizí Hallerova svědomí. Film natočený podle literární předlohy Michaela Connellyho.
Americké širokoúhlé kriminální drama. Mládeži do 12 let nevhodné, 118 minut, vstupné 70 Kč.

Zrození planety opic

Sobota 15.10. v 17,30 a 20,00 hodin, neděle 16.10. v 17,30 a 20,00 hodin
Místo evoluce revoluce. Další zpracování Planety opic. Jediný skutek soucitu a zároveň arogance vede k válce jako nikdy dříve a k povstání planety opic. Oscarový tým vizuálních efektů, který oživil světy Avatara a Pána prstenů, se vydává na novou půdu, vytváří virtuálního lidoopa, který ukazuje dramatický herecký výkon a nebývalé emoce a inteligenci a epické bitvy, na kterých leží převrácené osudy člověka a primáta. V hlavních rolích James Franco, Tom Felton a Brian Cox.
Americký širokoúhlý akční dobrodružný sci-fi thriller. Mládeži do 12 let nevhodné, 105 minut, vstupné 75 Kč.

Super 8

Středa 19.10. v 17,30 a 20,00 hodin
Když se skupinka teenagerů rozhodne na kameru „Super osmičku" natočit zombie horor,  ani ve snu by nikoho z nich nenapadlo, že výsledný film bude ještě děsivější, než zamýšleli.... Režie J.J. Abrams, produkce Steven Spielberg.
Americký širokoúhlý sci-fi thriller v českém znění. Mládeži přístupno, 112 minut, vstupné 70 Kč.

Alois Nebel

Čtvrtek 20.10. v 17,30 a 20,00 hodin
Dlouho očekávaná adaptace kultovního komiksu autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 přináší temný příběh s atmosférou podobnou filmům jako Sin City nebo Valčík s Bašírem, k jehož realizaci použil režisér Tomáš Luňák poprvé v české kinematografii unikátní technologii kombinující hraný a kreslený film. Příběh začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží výpravčí Alois Nebel. Nebel je tichý samotář, kterého čas od času přepadne podivná mlha.... V hlavních rolích Miroslav Krobot, Karel Roden, Ondřej Malý, Tereza Voříšková, Marie Ludvíková, Leoš Noha a Alois Švehlík. Film bude uveden za osobní účasti autora Jaroslava Rudiše. Rozhovor s Jaroslavem Rudišem.
České širokoúhlé drama. Mládeži přístupno, 87 minut, vstupné 60 Kč.

Ošetřovatel

Sobota 22.10. v 17,30 a 20,00 hodin, neděle 23.10. v 17,30 a 20,00 hodin
Zvířata ve Franklin Park ZOO zbožňující svého laskavého ošetřovatele Griffina, kterému je příjemněji ve společnosti lva než ve společnosti ženy, usoudí, že jedinou jeho možností, jak najít dívku svých snů, je odejít ze ZOO a najít si zajímavější práci. Zvířata se v záchvatu paniky rozhodnou porušit svá prastará pravidla mlčení a odhalí své největší tajemství: umění mluvit. Aby Griffina přiměla zůstat, rozhodnou se mu udělit lekce seznamování a dvoření - ve zvířecím stylu. V hlavní roli Kevin James.
Americká širokoúhlá komedie v českém znění. Mládeži přístupno, 104 minut, vstupné 70 Kč.

Drive

Středa 26.10. v 17,30 a 20,00 hodin, čtvrtek 27.10. ve 20,00 hodin
Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho, o jakou práci ten večer jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech... až se dostane do nastražené pasti. Vše se začíná komplikovat, a aby Řidič ochránil sebe i milenku, musí udělat to, co umí nejlépe - řádně šlápnout na plyn. V hlavních rolích Ryan Gossling, Carey Mulligan, Christina Hendriks a Ron Perlman. Film vyznamenaný na MFF v Cannes 2011 cenou za nejlepší režii.
Americký širokoúhlý akční thriller. Mládeži přístupno, 95 minut, vstupné 75 Kč.

Kovbojové a vetřelci

Sobota 29.10. v 17,30 a 20,00 hodin,neděle 30.10. v 17,30 a 20,00 hodin
Už zase na nás útočí mimozemšťané. Tentokrát si ale vybrali špatný čas a špatné místo. Jejich prvotním cílem se stal Divoký západ a doba, kdy všem, kdo tu chtěli přežít, visely kolty proklatě nízko. Příběh kovbojů a vetřelců vychází z komiksové předlohy a je to dobrodružství, které by chtěl prožít každý kluk. Nejdrsnější pistolníci Divokého západu se střetnou s ještě drsnějšími mimozemšťany. Producenti Steven Spielberg a Ron Howard: Ten příběh je napsaný tak skvěle, že by obstál, i kdyby se v něm žádní mimozemšťané neobjevili. Ale tahle kombinace je prostě dokonalá". V hlavních rolích Olivia Wilde, Daniel Craig, Harrison Ford, Noah Ringer a Sam Rockwell.
Americký širokoúhlý akční sci-fi velkofilm v českém znění. Mládeži přístupno, 118 minut, vstupné 75 Kč.

Co jste v lomnickém kině promeškali v září?

Jaroslav Rudiš: Chtěli jsme vytvořit jiný film, přestože to bude náročné

Jaroslav Rudiš: Chtěli jsme vytvořit jiný film, přestože to bude náročné

Co uvádějí další kina v Pojizeří:

Říjnová nabídka semilského kina Jitřenka

Říjnová nabídka semilského kina Jitřenka

Říjnová nabídka kina Sféra v Turnově

Říjnová nabídka kina Sféra v Turnově

Září a říjen v Městském kině v Jablonci nad Jizerou

Září v Městském kině v Jablonci nad Jizerou

Více o novinkách v kinech nebo rozhovory s tvůrci v rubrice Kultura - kina

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
24.04.: Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT