Rodiče v Libereckém kraji mohou své děti chránit proti rotavirům

19.02.2012 06:40:44 | Autor: smk | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Rodiče v Libereckém kraji mohou své děti chránit proti rotavirům

Od začátku února 2012 Všeobecná zdravotní pojišťovna v Libereckém kraji nabízí vakcíny proti rotavirům. Rodiče kojenců je získají za zvýhodněnou cenu a k tomu dostanou navíc od VZP příspěvek 500 Kč při nákupu obou dávek očkovací látky.

Rotaviry jsou nejčastější příčinou průjmů a zvracení u malých dětí. Nejzávažnější bývá první infekce, proto jsou v největším ohrožení velmi malé děti. To ví i Jana Nevečeřalová, které se 23. ledna v liberecké nemocnici narodila Teresa Ella. „Vůbec jsem neváhala při rozhodování, zda využít nabídku VZP," řekla maminka, která se v Liberci přihlásila do tohoto programu.

VZP letos svým pojištěncům nabízí i řadu dalších preventivních programů. Mezi ty úspěšné patří Zdravý život, Zdravá rodina a Bezlepková dieta. Za to, že se zodpovědně starají o své zdraví, mají pojištěnci VZP možnost získat například příspěvek na permanentku do fitcentra nebo na očkování. Jejich získání není vůbec složité. Stačí, pokud se stanou členy Klubu pevného zdraví a zapojí se do preventivního programu.

„Za rok lze získat až 1 500 Kč a použít je na péči o své zdraví. Rodiče dětí by také měli vědět, že z programu Zdravá rodina lze čerpat příspěvek 500 Kč na fixní ortodontické aparátky (rovnátka) nebo na očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění, například proti žloutence typu A," upřesnil mluvčí VZP Stanislav Šetina.

Související články:

Chronicky nemocné děti se s Mořským koníkem opět podívají k moři

VZP slavila narozeniny, v jilemnické porodnici rozdávala dárky

Podvodníci v Libereckém kraji zneužívají název zdravotní pojišťovny

Další zprávy ze zdravotnictví

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT