Roman Koudelka vybojoval skvělé páté místo na Turné čtyř můstků

07.01.2012 15:00:13 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Roman Koudelka vybojoval skvělé páté místo na Turné čtyř můstků

Letošní Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích zakončil v pátek jednokolový závod v rakouském Bischofshofenu. Lomnický skokan Roman Koudelka obsadil v závodě výborné šesté místo a v celkovém pořadí turné skončil dokonce pátý.

V Bischofshofenu sice skočili stejně Rakušan Morgenstern i Nor Bardal na značku 135 metrů, více bodů ale získal Morgenstern, třetí byl se 131 metry Gregor Schlierenzauer, jinak suverénně celkový vítěz Turné čtyř můstků.

Na pěkném šestém místě skončil český reprezentant Roman Koudelka, který byl po skoku 129,5 metru viditelně spokojený. Skokan z LSK Lomnice nad Popelkou se zázračně vzpamatoval z prosincového pádu v Harrachově a nebyla na něm během skokanského turné v Rakousku a Německu znát žádná pauza. Celkově mu bodový součet po čtyřech závodech stačil dokonce na skvělou pátou pozici, lepší z Čechů byl naposledy Jakub Janda jako celkový vítěz v sezoně 2005/06. Na 22. místě skončil v závodě právě v poslední době se znovu zlepšující Jakub Janda. I jeho celkové 12. místo značí návrat ke kvalitním výkonům.

Svůj skok naopak v Bischofshofenu. nezvládl Lukáš Hlava, který byl během závodu po pádu odvezen do nemocnice a klesl v celkovém pořadí na 13. pozici. Snad se dá do pořádku stejně rychle jako Roman Koudelka po nedávném podobném pádu. Nedařilo se ani Janu Maturovi, který v závodě skončil až 62. a celkově obsadil 47. příčku.

Celkové pořádí Turné čtyř můstků: 1. Schlierenzauer Gregor 933.8, 2. Morgenstern Thomas 908.0, 3. Kofler Andreas (všichni Rakousko) 896.9, 4. Bardal Anders (Norsko) 895.0, 5. Koudelka Roman (Česko) 881.2. Další Češi: 12. Janda Jakub 814.8, 13. Hlava Lukáš 808.0, 47. Matura Jan 252.9.

Průběžné pořadí Světového poháru: 1. Kofler 772, 2. Schlierenzauer (oba Rakousko) 716, 3. Bardal (Norsko) 589, 4. Morgenstern (Rakousko) 576, 5. Freitag (Německo) 428...8. Koudelka (Česko) 332. Další Češi: 13. Hlava 189, 24. Janda 101, 42. Matura 29, 58. Cikl 3. 

Související články:

Kompletní zpravodajství ze závodů Světového poháru v Harrachově

FOTO: V Harrachově se už skáče, Koudelka měl v kvalifikaci těžký pád

Skokanům se dařilo i v Norsku, další závody jsou v Harrachově

Roman Koudelka byl pátý při startu Světového poháru

Rozhovor s Romanem Koudelkou po harrachovském SP 2010

Více zpráv ze skoků na lyžích najdete v rubrice SPORT - Lyžování

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Mostek přes Rudný potok v Obřím dole je již opraven
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Maškova zahrada zažila Karibský den
První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji

Nejčtenější články

23.07.: První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji
23.07.: Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT