Šampionát skibobistů ovládla sourozenecká dvojice Housových

05.03.2014 19:31:50 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Šampionát skibobistů ovládla sourozenecká dvojice Housových

Skibobisté Sokola Jablonec nad Jizerou se vrátili z letošního Mistrovství světa v rakouském Spittal naprosto spokojení. Medailová žeň totiž předčila očekávání. Zářila především sourozenecká dvojice Housových - Alena získala tři zlaté medaile a stříbro a bratr Aleš zlato a dvě stříbra!

Jabloneckou medailovou sbírku doplnila ještě Klára Hofmanová s bronzem ze super G, juniorka Eliška Vránová bronzem z obřího slalomu a Štěpán Vrána také bronzem z obřího slalomu. Dařilo se i dalším českým reprezentantům, když Pavel Čiháček z Deštného si vyjel dvě stříbra a Stanislava Preclíková z Dobrušky také dvě stříbra.

Ze 119 lidí na startu bylo 25 skibobistů z Česka, kteří získali navlas stejnou sbírku 12 medailí jako domácí Rakušané. „Jsme určitě spokojení, podařilo se i počasí. Tratě byly vzhledem k podmínkám měkčí, což nevyhovuje třeba Kláře Hofmanové, ale ostatním se dařilo maximálně. Téměř stoprocentní byla Alena Housová a pozitivně překvapil především Aleš Housa," dodal reprezentační trenér Pavel Hlaváč.

Pro Alenu Housovou je to už o 30. titul mistryně světa!

Alena Housová nenašla soupeřku ve slalomu, super G a kombinaci - čímž získala svůj rekordní 30. titul! Pouze v obřím slalomu brala „jen" stříbro. Její bratr Aleš nečekaně získal titul v úvodním super G a stříbro v obřím slalomu a kombinaci.

„Bylo to pro mě strašně úspěšný, to jsem prostě nečekala. Podmínky mi nahrávaly, protože pro závody žen byl ráno ještě tvrdý sníh. Profil trati mám ráda prudší, ale nakonec se mé obavy nepotvrdily a je to pro mě velký úspěch. Jsem maximálně spokojená i se stříbrem z obřího slalomu," uvedla pro Naše Pojizeří k závodu semilská občanka Alena Housová.

Na domácí favoritku Lisu Zaffovou tak zbylo jen vítězství v obřím slalomu a další konkurentka Claudia Hartlová se tentokrát nepotkala s takovou formou a nezískala ani jeden mistrovský titul. „Zřejmě mi pomáhá, že to dělám pro radost při zaměstnání a mám pak čistší hlavu. Zároveň jsem typ, co v závodě vždy odvede víc než na tréninku," uvedla česká reprezentantka.

Mimořádně se dařilo i jejímu bratrovi - dvojčeti Alešovi, který se v kategorii mužů potýká léta s mnohem větší konkurencí i občasnými zdravotními problémy. „Měla jsem slzy v očích, když jsme vyhráli v jeden den spolu s bráchou. Většinou to vždy vyšlo na velkých závodech jednomu a tomu druhému ne, i pro náš odlišný styl jízdy. Nevím, jestli jsme byli v našem sportu takhle první sourozenecká dvojice, ale i všichni soupeři nám to přáli a gratulovali," řekla dojatá Alena Housová.

Sezona skibobistů ještě pokračuje závody Světového poháru v Nauders při rakousko - italských hranicích. Poté se mělo jet 14. a 15. března v Jablonci nad Jizerou finále Světového poháru, ale je otázkou, jestli k vyvrcholení světového svátku v jízdě na skibobech v Krkonoších dojde.

Související články:

Skibobisté z Jablonce nad Jizerou získali v Deštném čtyři medaile

Skibobisté v Itálii úspěšně zahájili světový pohár

Alena Housová: Nejcennější je pro mě kompletní sbírka zlatých z MS

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT