SCC Semily slaví 20 let od založení klubu

07.04.2021 20:17:23 | Autor: Jan Štěpánek, SCC Semily | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

SCC Semily slaví 20 let od založení klubu

Na 6. dubna letošního roku připadá dvacáté výročí založení florbalového klubu SCC Semily. Pro všechny fanoušky a členy klubu je proto připravena slavnostní akce, kterou si mohou toto výročí připomenout společně oslavit.

Už nyní můžeme prozradit, že se bude konat například slavnostní zápas, založí se síň slávy a také klubová kronika. Z důvodu koronavirové pandemie byly oslavy přesunuty na sobotu 4. září 2021 a proběhnou v okolí Sportovního centra v Semilech.

Historie klubu

Historie klubu a semilského florbalu vůbec není zrovna jednoduchá a přímočará. Ještě před vznikem klubu se florbal v Semilech totiž hrál. Historie florbalu v Semilech a okolí sahá až do roku 1998, kdy se každý týden scházela skupina přátel, která se utkávala v tehdy novém sportu. Na přelomu tisíciletí se skupina kamarádů rozšířila a pod názvem Oleška Boys se začala utkávat se soupeři v přátelských zápasech. Utkání probíhala i s druhým velice důležitým týmem v historii klubu Trevos a spol., kteří trénovali v hale nedalekého Loukova.

Významným bodem byl druhý ročník turnaje v Lomnici nad Popelkou, kde byl poprvé složen tým hráčů právě z týmů Oleška Boys a Trevos a spol., který se jmenoval Glos (podle názvu sponzora). Po velkém úspěchu na turnaji, kde jako absolutní outsider dokázal celý turnaj vyhrát, vzešlo velké nadšení a první zmínka o florbalu v Semilech.

Vznik klubu

Zlom přineslo otevření Semilského Sportovního centra 15. 12. 2000, které vyřešilo problém s dojížděním do Loukova a hledáním bližší haly na tréninky. Ten nejdůležitější moment nastal 11. 02. 2001, kdy oba týmy ze Semil společně pořádaly první florbalový turnaj v Semilech právě ve Sportovním centru.

Po turnaji z týmů Glos, AXL/ZZN a Magic vzešlo asi 30 hráčů, kteří chtěli trénovat a pravidelně se utkávat v zápasech. Již na prvním tréninku se začalo uvažovat o založení soutěžního semilského týmu. Po dlouhých dohadech o názvu se většina shodla na neutrálním SCC - sportovní centrum club, jelikož myšlenka o založení klubu vznikla právě ve Sportovním centru.

Novodobá historie

Od svého vzniku ušel klub SCC Semily velmi dlouhou cestu. První tři družstva byla kromě mužů také junioři a starší žáci, jelikož s mládeží se začalo pracovat až před sedmi lety. Od té doby se začal klub rozrůstat až do dnešní podoby, kdy má družstev až deset, pracuje s vysokým rozpočtem a dostal se do programu podpory unie Českého florbalu, kde patří mezi 60 klubů, které si mohou předávat zkušenosti a získávají vyšší finanční podporu. Díky vysokým ambicím všech členů tady ale klub stále ještě nekončí a čeká ho naprosto jistě další dlouhá cesta.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nasčítané kilometry přispěly na pomoc nemocné Andulce
Každý kilometr pomáhá aneb florbalisté nasbírali 5 tisíc kilometrů
Semilští florbalisté vypsali výzvu v podobě výběhu na Kozákov
Florbalisté SCC Semily vstupují do historické sezony
FOTO: Akce V Semilech se nenudíme proběhla již pošesté!
Florbalová oslava: drama i kvalitní soupeři

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Přednáška o Vladimíru Komárkovi se koná v semilské knihovně

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT