Hasiči SDH Podmoklice při dnu otevřených dveří předvedli své zásahy

28.09.2022 20:08:32 | Autor: Tomáš Strnad, pjs | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily

Hasiči SDH Podmoklice při dnu otevřených dveří předvedli své zásahy

Na hasičské zbrojnici v Podmoklicích se v sobotu 24. září konal Den otevřených dveří. Celé odpoledne bylo doprovázeno bohatým programem, ve kterém jste mohli vidět štafetu dvojic a požární útok mládeže SDH Semily - Podmoklice, dále ukázky hašení pěnou a hašení oleje JSDHO Semily.

Štafety dvojic byly provedeny dětmi v kategorii starší. Požární útok jako první běželi ti nejmenší (většina dětí teprve v první třídě ZŠ), které v kroužku mladých hasičů tady v Podmoklicích mají. Pro všechny tyto děti to byl první požární útok před veřejností. Zvládli to skvěle a získali novou zkušenost. Druzí v pořadí běželi požární útok ti nejstarší mezi mládeží v Podmoklicích, také krásný výkon. Za celé odpoledne se vystřídalo 24 dětí, přičemž každé běželo alespoň jednou. Je hezké vidět, že děti požární sport baví a je jich čím dál více.

Den otevřených dveří SDH Podmoklice Požární útok vystřídala ukázka vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla. Tato ukázka byla okořeněna příjezdem místní výjezdové jednotky v požárním automobilu se zapnutými majáky. To dodalo na akčnosti celé ukázky. Zraněná osoba byla rychle vyproštěna z vozidla, tudíž se ukázka povedla. Poté si mohli dobrovolníci vyzkoušet nůžky a rozpínák. Tyto nástroje se používají při dopravních nehodách. Dobrovolníci zjistili, že to není žádná sranda.

Další ukázkou na programu bylo hašení pěnou. Rozpálenou naftu místní výjezdová jednotka uhasila pomocí pěnotvorné proudnice. Celý zásah probíhal s dýchací technikou. Jako poslední ukázkou bylo hašení oleje na pánvi. Jednalo se o simulaci situace, která může nastat v každé domácnosti. Nejdříve členové JSDHO Semily ukázali, jak by se v takové situaci mělo správně postupovat - přikrytí pánve kusem hadru, díky tomu rozpálená pánev neměla přívod kyslíku a oheň se nemohl dále šířit. Stačilo tedy odebrat jeden ze tří faktorů při vzniku požáru (kyslík, hořlavý materiál/palivo a energie - teplo), a to kyslík. Nakonec se do rozpálené pánve chrstla (opatrně a v bezpečné vzdálenosti) voda a přítomní diváci mohli vidět, co by se stalo, kdyby toto udělali ve své kuchyni.

Den otevřených dveří SDH Podmoklice<br />Autor: Petr Ježek Po této poslední ukázce mohli diváci prozkoumat požární automobil značky Scania a požární dopravní automobil značky Ford. Celé odpoledne byla možnost využít skvělého občerstvení. V nabídce byly sejkory, kuřecí plátek, hranolky a mnoho dalšího. I díky počasí, které celé odpoledne této akci přálo, dorazilo mnoho lidí. Akce byla velmi povedená. Zajímavé ukázky, příjemná obsluha a zážitek pro všechny zúčastněné. Celému sboru dobrovolných hasičů obce Semily - Podmoklice a výjezdové jednotce města Semily patří velké děkuji.

Program DOD SDH Semily (24. 9. 2022):
13.15: ukázka požárního sportu - mládež SDH Podmoklice
13.45: ukázka požární disciplíny - štafeta dvojic - mládež SDH Podmoklice
14.15: ukázka vyproštění osoby z havarovaného automobilu - JSDHO Semily
15.30: ukázka hašení pěnou - JSDHO Semily
16.30: ukázka hašení oleje - JSDHO Semily


Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

SDH Podmoklice zve na den otevřených dveří ke 110. výročí založení
Hasiči zasahovali v semilské škole kvůli prokopnutému potrubí plynu
Podmoklický pohár 2019 měl dva vítěze mezi muži - Chyjice a Smidary
SDH Podmoklice pořádal den otevřených dveří
FOTO: Hasiči SDH Podmoklice pořádali Den otevřených dveří

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonošské muzeum v Jilemnici získalo Bludičku
Zpátky do života v železnobrodské galerii
V rámci Libštátského pozdního léta vystoupí Gentlemen Singers
I.A třída: Nebodovaly Bělá ani Semily. Košťálov nehrál
Krajský přebor: Sedmihorky vyhrály gólem v závěru ve Stráži

Nejčtenější články

05.10.: V Roprachticích otevřeli stezku nazvanou Vlček, který nekouše
03.10.: FOTO: Jezdci vzpomínali na Šestidenní v roce 1972 v Krkonoších
03.10.: Turnov je nakonec rád za bod z utkání s Dobrovicí

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT