Semilák popisuje svou účast ve finále O2 extra slalomu

23.03.2011 10:02:45 | Autor: Otakar Rezler | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Semilák popisuje svou účast ve finále O2 extra slalomu

V Herlíkovicích se v neděli 13. března konalo finále O2 extra slalomu, kterého jsem se zúčastnil jako zástupce Semil i já, tedy Otakar Rezler. Do finále se přitom probojovalo celkem 46 závodníků z celé republiky v několika kvalifikačních kolech.

Kvalifikace probíhaly od 26. 12. 2010 až do 6. 3. 2011 v lyžařských areálech Herlíkovice, Jablonec nad Jizerou a v Kašperských horách na Šumavě, pro mě byl úspěchem už samotný postup do finále. 

K lyžování mě přivedl táta

K lyžování mě přivedl jako malého, sotva tříletého caparta můj otec, který byl před mnoha lety spoluzakladatel semilské veřejné lyžařské školy, kde působil do hodně pozdního věku. Naposledy jsem s ním lyžoval v jeho bezmála osmdesáti letech. Otec lyžoval dokud mu sloužilo zdraví, to se těžko dá překonat, já již navíc ve VLŠ jako instruktor nejsem.

Kromě slalomu mě chytla i soutěž Se čtyřkou na vrchol

Letos se rozjelo několik veřejných soutěží jak pro veřejnost, amatéry, tak pro závodníky neprofesionály, kromě nyní aktuální sportovní reality show Se čtyřkou na vrchol to je právě zmiňovaný O2 extra slalom. Sjezdové lyžování je můj největší koníček (kromě dalších rekreačních sportů), ale člověk nemá šanci si nikde slalom vyzkoušet a ono jezdit jen tak a v brankách je obrovský rozdíl. Proto jsem neváhal a obě soutěže jsem v letošní sezóně jel.

Závod Se čtyřkou na vrchol jsme s kamarádem v březnu jeli dvakrát, na Medvědíně - Mísečkách a hned v pondělí 14. března ve Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně. I přes vysoké teploty byla černá sjezdovka ve Špindlu ve slušném stavu, možná i díky úpravám na víkendový Světový pohár, který se zde jel. Obě soutěže jsou "nadupané" i kvalitními jezdci, kromě laiků - rekreačních lyžařů se ho mohou účastnit i bývalí nebo současní závodníci, třeba podmínka byla v O2 extra slalomu pouze ta, že ho nesměli jet profesionálové.

Skvělý byl už postup do finále

Jako nepříliš zkušený jezdec v brankách, vyjma letoška, jsem jel slalom snad jen jako dítě v rámci lyžařské školy a loňském mistrovství republiky hasičů v Jeseníkách. V těžké konkurenci jsem nemohl proniknout mezi ty nejlepší - časy z jednotlivých tří kol se při finále v Herlíkovicích nesčítaly, ale hodnotil se jen ten nejrychlejší. Umístění kolem 20. místa a už vůbec samotný postup ze stovek závodníků do finále beru jako úspěch. Navíc jsem naštěstí všechny závody ustál bez pádu, o které nebyla nouze.

Pořadatelsky byly závody výborně připravené a skvěle je moderoval známý sportovní komentátor Vojtěch Bernatský. O přestávce byl vložený jednokolový závod určený pro VIP hosty, sponzory, novináře, případně pro partnery závodníků. Tenhle závod si vyzkoušeli i mí 9 letí synové a porazili dokonce několik dospěláků z řad novinářů. Jinak si člověk připadal na chvíli skoro jako opravdová celebrita, vše snímaly v přímém přenosu kamery a celý závod a doprovodný program běžel přímo na několika velkoplošných televizích v lyžařském areálu Herlíkovice.

A nakonec ještě výčet těch nejlepších v mém závodě. Zvítězil Jan Zabystřan  z Chomutova, což je velká naděje českého lyžování a účastnil se už i Mistrovství České republiky, druhý dojel Martin Vocel z Rokytnice nad Jizerou a třetí Petr Suchánek z Uničova.

Články ze sjezdového i běžeckého lyžování najdete v rubrice Lyžování

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností

Jablonecký hudební festival se letos konal pojednadvacáté

Jablonecký hudební festival má v našem městě dlouholetou tradici a nebýt dvou covidových let, letošní ročník by se mohl pyšnit číslem třiadvacet. Ovšem i ta jedenadvacítka mu sluší, a tak se v jeho rámci v Městském divadle představily mnohé sbory regionu, přičemž nechyběli hosté ze Semil. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Máchův kraj hostil Kluky z Prahy. Navštívili Muzeum Čtyřlístku i Ralsko
Nekrmte krkavce!
V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Nejčtenější články

04.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT