Semilský kladivář Lukáš Melich získal v Moskvě zasloužený bronz
12.08.2013 20:05:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily
Lukáš Melich to dokázal a po 6. místě z olympiády získal v pondělí v podvečer výkonem 79,36 bronzovou medaili v hodu kladivem na Mistrovství světa v atletice v Moskvě. Jedná se o zatím první medaili pro českou výpravu, která má ale ještě další "želízka v ohni".
Finále přitom kladiváři ze Semil nevycházelo zcela podle představ, protože prvním hodem poslal kladivo pouze do vzdálenosti 70,66, což je pro něj v letošní skvělé sezoně pouze podprůměrný výkon. Ve druhé sérii se zlepšil na 77,11 a ve třetí sérii se dostal na třetí místo výkonem 79,36 metru.
V dalších pokusech se už před svěřence turnovského trenéra Dušana Krále nikdo nedostal, a on tak v zatím životním závodě získal bronzovou příčku. Překvapivě zvítězil Polák Pawel Fajdek před největším favoritem - maďarským reprezentantem Kristianem Parsem.
V rozhovoru s reportérkou Žanetou Peřinovou pro ČT Sport uvedl Lukáš Melich, že si závod trochu zkomplikoval prvním pokusem: „Ten první pokus byl strašný, zlepšil jsem se v druhé sérii a pak to vyšlo ve třetí, ale potom jsem už trochu cítil únavu."
Fotografie Lukáše Melicha z letošního mistrovství republiky je použita se svolením serveru atletika.cz, autorem je Aleš Gräf.
Související články:
Lukáš Melich může v Moskvě završit výtečnou sezonu
Kladivář Melich má formu jako hrom, potřetí letos přehodil 80 metrů
Lukáš Melich poslal na Zlaté tretře kladivo opět za 80 metrů
Kladivář Melich hodil poprvé přes 80 metrů a poté získal i mistrovský titul
Lukáš Melich znovu zlepšil nejlepší světový výkon v kladivu
Kladivář Lukáš Melich zvítězil v Tokiu a vede světové tabulky
Lukáš Melich: Když to půjde, tak chci pokračovat do další olympiády
Více zpráv z atletiky najdete v rubrice SPORT - Atletika
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince
Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností
Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce
Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.
Nejnovější články
Biotop v Dolánkách se pomalu rýsuje
Vánoční sbírka Krabice od bot opět i v Libereckém kraji
Kam za sportem a zábavou o víkendu 13. a 14. prosince
Zimní sezonu v Harrachově odstartuje Skiopening
Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
Nejčtenější články
12.12.: Hygodomu.cz – profesionální čistota u vás doma
12.12.: Jilemnické náměstí obsadí tradiční vánoční jarmark
11.12.: Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.