Semilský Montmartre láká milovníky pohlednic

08.09.2023 08:30:50 | Autor: mpg, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Semilský Montmartre láká milovníky pohlednic

Semilský Montmartre se bude konat v sobotu 9. září v areálu muzea. Od 10 hodin se uskuteční setkání milovníků pohlednic a jejich posílání. Hlavní program Montmartru pak bude probíhat od 14 do 20 hodin.

Od 14 do 18 hodin si budete moci na muzejní zahrádce malovat pod vedením lektora, zkusit vyzrát nad Kolem štěstí, děti si mohou pohrát na dřevěných atrakcích z Bozkova a dospělí vyzkoušet muzejní kvíz.

Celé odpoledne bude na muzejní zahrádce hrát na harmoniku Petr Ochman.  V 18 hodin si můžete projít výstavu Léčitelé Jizerských hor, Krkonoš a Českého ráje spolu s jejím autorem Tomášem Chvátalem. Pro děti bude ve stejný čas připravena soutěž o stavebnice značky SEVA spojuje, které věnovala firma Beneš a Lát a. s.

Loutkové divadlo o Bajajovi zahrají nejen dětem v 18:30 dvě dámy z Roprachtic - Milena Nosková a Bára Řeháková. Od 19 hodin pak Pojizerskou galerii rozezní šansony v podání Zuzany Orlíčkové a Kateřiny Ochmanové.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semilský pecen obsadí podevatenácté park Ostrov

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT