Semilský pecen obsadí podevatenácté park Ostrov

06.09.2023 19:38:53 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semilský pecen obsadí podevatenácté park Ostrov

Na semilském Ostrově se v sobotu 9. září uskuteční již podevatenácté Podkrkonošská slavnost úrody pod názvem Semilský pecen. I tentokrát je pro návštěvníky připraven bohatý program. Nebude v něm chybět dožínkový průvod, expozice hospodářských zvířat, ukázky historické i současné zemědělské techniky, rukodělné dílničky i kulturní program na Ostrově i podiu před zámkem.

V předvečer Pecnu, v pátek 8. září, nebude na Ostrově chybět tradiční Ďolík fest, na němž se představí žáci konzervatoří, uměleckých škol i ostatní kumštýři. Od 19:30 před zámkem zahraje svěží studentská cimbálová muzika Pajtáš.

Hlavní program Pecnu je připraven na sobotu, kdy na Ostrově a podiu před zámkem proběhne pestrý program. A zatímco páteční podvečer bude patřit převážně kultuře, sobotní program na Ostrově už proběhne ve znamení zábavy. Před slavnostním zahájením Pecnu proběhne tak jako každý rok ekumenická bohoslužba ve Sboru Dr. K. Farského, na níž vystoupí pěvecký sbor Jizerka, poté se za doprovodu dechové hudby na cestu vydá dožínkový průvod vedený kněžnou Libuší a její družinou. S ohledem na probíhající stavební činnost v ul. Na Mýtě bude tentokrát průvod vycházet od Státního okresního archivu a projde přes bílou lávku rovnou do parku na Ostrov, kde bude Pecen slavnostně zahájen. Zde se kromě zemědělců a řemeslníků odprezentují také regionální spolky a sdružení. Pecen pochopitelně patří řemeslnictví a výrobkům z regionu - návštěvníci tak ochutnají nejrůznější regionální potraviny, medovinu a další dobroty.

Návštěvníci se mohou těšit na ocenění místních chovatelů či pěstitelů i slavnostní vyhlášení druhého ročníku soutěže o nejlepší štrúdl podle domácího receptu s názvem Semilské štrúdlování. O hudební doprovod na Ostrově se rovným dílem podělí hudební uskupení Vašek a spol. a Mříčenští muzikanti.

Odpoledne před zámkem už opanují muzikanti všech hudebních žánrů. Nejprve vystoupí dechový orchestr Broďanka pod vedením Rudolfa Müllera, hned vzápětí se představí smyčcové duo Yellou ve složení Pavla Mazancová - housle a Michaela Krejčová Vitáková - violoncello. Následovat bude koncert v barvách Semaforu, který přinese to nejlepší ze Suchého a Šlitra. Těšit se můžete na vystoupení podkrkonošské kapely Gorale z Lomnice nad Popelkou, která svým osobitým způsobem složí poctu oblíbenému Čechomoru a živočišnou rockovou energii přiveze do Semil kapela Laura a její tygři. Večerní program pak zakončí rocková zábava v podání Suffering Souls.

Ani Muzeum a Pojizerská galerie Semily nezůstalo v plánování sobotního dne pozadu a pro své návštěvníky připravilo již tradiční Semilský Montmartre v areálu muzea a muzejní zahrádky. V programu jsou připraveny výtvarné dílny pro děti, soutěžní kvíz k výstavě Karikatury Jiřího Srny, komentovaná prohlídka výstavy Léčitelé a soutěž pro děti v rámci výstavy SEVA. Nebude chybět ani Pohádka o Bajajovi na půdě muzea v režii Loutkového divadélka Roprachtice. Odpolednem nás bude provázet kouzelná harmonika Petra Ochmana a podvečer už bude patřit Zuzaně Orlíčkové a Kateřině Ochmanové v programu s názvem Cherchez la femme v Pojizerské galerii.

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 8. do 10. září

Články a fotogalerie z minulých ročníků:

2022: Na Ostrově opět zavoní Semilský pecen

2021: Na Semilském pecnu ocenili zahradníky i pěstitele

Semilský pecen 2020 se ruší!

Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 15. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 14. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 13. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 12. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 11. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 10. ročník akce Semilský pecen

Foto i video: 9. ročník akce Semilský pecen

Obrazem: 8. ročník Semilského pecnu

7. ročník: Hojná návštěva na Semilském pecnu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT