Semilský pecen obsadí podevatenácté park Ostrov

06.09.2023 19:38:53 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semilský pecen obsadí podevatenácté park Ostrov

Na semilském Ostrově se v sobotu 9. září uskuteční již podevatenácté Podkrkonošská slavnost úrody pod názvem Semilský pecen. I tentokrát je pro návštěvníky připraven bohatý program. Nebude v něm chybět dožínkový průvod, expozice hospodářských zvířat, ukázky historické i současné zemědělské techniky, rukodělné dílničky i kulturní program na Ostrově i podiu před zámkem.

V předvečer Pecnu, v pátek 8. září, nebude na Ostrově chybět tradiční Ďolík fest, na němž se představí žáci konzervatoří, uměleckých škol i ostatní kumštýři. Od 19:30 před zámkem zahraje svěží studentská cimbálová muzika Pajtáš.

Hlavní program Pecnu je připraven na sobotu, kdy na Ostrově a podiu před zámkem proběhne pestrý program. A zatímco páteční podvečer bude patřit převážně kultuře, sobotní program na Ostrově už proběhne ve znamení zábavy. Před slavnostním zahájením Pecnu proběhne tak jako každý rok ekumenická bohoslužba ve Sboru Dr. K. Farského, na níž vystoupí pěvecký sbor Jizerka, poté se za doprovodu dechové hudby na cestu vydá dožínkový průvod vedený kněžnou Libuší a její družinou. S ohledem na probíhající stavební činnost v ul. Na Mýtě bude tentokrát průvod vycházet od Státního okresního archivu a projde přes bílou lávku rovnou do parku na Ostrov, kde bude Pecen slavnostně zahájen. Zde se kromě zemědělců a řemeslníků odprezentují také regionální spolky a sdružení. Pecen pochopitelně patří řemeslnictví a výrobkům z regionu - návštěvníci tak ochutnají nejrůznější regionální potraviny, medovinu a další dobroty.

Návštěvníci se mohou těšit na ocenění místních chovatelů či pěstitelů i slavnostní vyhlášení druhého ročníku soutěže o nejlepší štrúdl podle domácího receptu s názvem Semilské štrúdlování. O hudební doprovod na Ostrově se rovným dílem podělí hudební uskupení Vašek a spol. a Mříčenští muzikanti.

Odpoledne před zámkem už opanují muzikanti všech hudebních žánrů. Nejprve vystoupí dechový orchestr Broďanka pod vedením Rudolfa Müllera, hned vzápětí se představí smyčcové duo Yellou ve složení Pavla Mazancová - housle a Michaela Krejčová Vitáková - violoncello. Následovat bude koncert v barvách Semaforu, který přinese to nejlepší ze Suchého a Šlitra. Těšit se můžete na vystoupení podkrkonošské kapely Gorale z Lomnice nad Popelkou, která svým osobitým způsobem složí poctu oblíbenému Čechomoru a živočišnou rockovou energii přiveze do Semil kapela Laura a její tygři. Večerní program pak zakončí rocková zábava v podání Suffering Souls.

Ani Muzeum a Pojizerská galerie Semily nezůstalo v plánování sobotního dne pozadu a pro své návštěvníky připravilo již tradiční Semilský Montmartre v areálu muzea a muzejní zahrádky. V programu jsou připraveny výtvarné dílny pro děti, soutěžní kvíz k výstavě Karikatury Jiřího Srny, komentovaná prohlídka výstavy Léčitelé a soutěž pro děti v rámci výstavy SEVA. Nebude chybět ani Pohádka o Bajajovi na půdě muzea v režii Loutkového divadélka Roprachtice. Odpolednem nás bude provázet kouzelná harmonika Petra Ochmana a podvečer už bude patřit Zuzaně Orlíčkové a Kateřině Ochmanové v programu s názvem Cherchez la femme v Pojizerské galerii.

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 8. do 10. září

Články a fotogalerie z minulých ročníků:

2022: Na Ostrově opět zavoní Semilský pecen

2021: Na Semilském pecnu ocenili zahradníky i pěstitele

Semilský pecen 2020 se ruší!

Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 15. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 14. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 13. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 12. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 11. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 10. ročník akce Semilský pecen

Foto i video: 9. ročník akce Semilský pecen

Obrazem: 8. ročník Semilského pecnu

7. ročník: Hojná návštěva na Semilském pecnu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
20.04.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT