Semilský Paroháč proběhl letos poprvé na třech místech zároveň

23.10.2010 10:29:14 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Semilský Paroháč proběhl letos poprvé na třech místech zároveň

Už po dvanácté se amatérští divadelníci sjeli na podzim do Semil na nesoutěžní přehlídku Semilský Paroháč.

Na té letos opět nechyběl tradiční sobotní průvod i s mácháním poroty v Jizeře, novinkou naopak bylo rozprostření představení do několika sálů ve třech různých budovách.

Akci pořádal divadelní soubor Podio od čtvrtka 14. října do soboty 16. října. Vznik samotného festivalu naznačila programová ředitelka Jitka Bažantová: „Před mnoha lety na jiné přehlídce náš soubor porota na rozdíl od diváků naprosto rozebrala a nikdo z nás vlastně neměl chuť vůbec hrát dál. Proto jsme se rozhodli zavést svoji nesoutěžní přehlídku, která bude spíš setkáváním souborů a nikdo nebude podroben nelítostné kritice. Poté se připojilo i ono symbolické koupání poroty.“

Setkání tří souborů se za 12 let rozrostlo až na 19 souborů v roce 2010. Letos poprvé přehlídka probíhala ve třech sálech – na radnici, v kulturním centru Golf a rekonstruovaném kině. „Umožnilo nám to minimalizovat prodlevy při chystání scén na jednotlivá představení. Pro diváky tak bylo pohodlnější se projít po městě než čekat, mohli mezitím navštívit další představení a opět se vrátit,“ dodala Bažantová.

Programová ředitelka letos připravovala přehlídku poprvé sama, ale jak se přiznala většinu souborů už dříve viděla na jiných festivalech a věděla tak, do čeho jde: „Překvapivě první den přišlo méně diváků do kina na páteční pohádku, ale jinak jsme byli s celkovou návštěvností určitě spokojeni.“

Program pro dospělé diváky začal páteční velmi dobře hodnocenou Lakomou Barkou od souboru VDS Vlastík Vrchlabí a pokračoval neméně dobrým představením Božský řízek od turnovského souboru Nakafráno. „Páteční program ukončil Předválečný kabaret 21. století, to bylo pro mě velmi silné představení Vlkabaretu Praha,“ doplnila Bažantová.

Sobota začala interpretací české klasiky Lípa a vrchol festivalu přišel nakonec. „Špičkou našeho výběru byl Teatromat od asi nejznámějšího souboru na naší přehlídce Vosto5 Praha. Představení na bázi filmového kinoautomatu, kdy se scéna v určité chvíli zastavila a diváci určovali další vývoj opravdu fungovalo,“ neskrývala nadšení programová ředitelka Paroháče. Definitivně pak přehlídku zakončilo představení Bombardéři, pantomima plná zvuků od Divadla tří Pardubice.

„Vůbec jsem si vlastně přehlídku díky organizačním starostem neužila, přesto děkuju všem spolupořadatelům a těším se zase na příští ročník,“ zakončila téma Jitka Bažantová.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
Výstavu drahých kamenů v Lomnici obohatí model hradu Trosky
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 14. až 16. června
V Krkonošském muzeu otevřou výstavu o místních hasičích

Nejčtenější články

13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
14.06.: Muzejní noc v Jilemnici naváže na oslavy 150 let místních hasičů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT