Semilští fotbalisté vyřadili Chrastavu a zahrají si finále poháru!
22.05.2015 09:51:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Po předchozí výhře ve čtvrtfinále krajského poháru proti Cvikovu v poměru 3:0 po dvou brankách Ježka a jedné Rumlera nastoupili ve středu 20. května semilští fotbalisté v semifinále proti Chrastavě. Hosté vedli brankou Rumlera, ale druhý poločas začal vyrovnáním a vyloučením Bretta. Semilští se ale semkli, dvěma brankami si vytvořili náskok, který pak uhájili i při závěrečném tlaku domácích.
Chrastava - Semily 2:3 (0:1)
Utkání načal dobře pro Semily v 6. minutě Rumler, který prošel individuální akcí k brance a zavěsil do šibenice - 0:1. Ve 25. minutě musel pro zranění odstoupit ze semilské sestavy Vrchovský a nahradil ho Liška. Hostům se dařilo pokrýt domácího exreprezentanta Štajnera zdvojováním, a ten se tak dostal pouze k jedné dobré střelu po standardní situaci, kterou zázračně vytáhl brankář Koudelka.
Začátek druhé půle vyšel lépe domácím, protože Brett fauloval v pokutovém území, dostal červenou kartu a navíc byla nařízena penalta, ze které srovnal stav Štajner. Semily ale odpověděly brzo, když jim vrátil vedení v 51. Ježek přesnou střelou k tyči. Domácí tak museli znovu trochu otevřít hru. Toho využil Rumler, jenž v 65. minutě doklepl míč do branky po akci Bíny, který přešel přes tři domácí hráče. V závěru si domácí Chrastava vytvořila v přesilovce velký tlak, který ale zužitkoval až v 82. minutě po standardní situaci Uzel snížení na 2:3. Semilští si už vítězství a postup v závěrečných minutách vzít nenechali.
Finále krajského poháru se bude hrát ve středu 3. června od 17.30 na stadionu v Semilech. Druhým postupujícím je Mšeno, které v druhém semifinále hrálo s VTJ Rapid 4:4, ale postoupilo na penalty.
„Podařilo se nám hrát zodpovědně vzadu a pokrýt Štajnera. K vidění byl určitě kvalitní zápas. Chtěli jsme i v poháru dojít daleko, což se nám podařilo. Už se těšíme na finále, kam zveme fanoušky i partnery klubu," řekl trenér SK Semily Miroslav Procházka.
Branky: 47. Štajner z penalty, 82. Uzel - 6. Rumler, 51. Ježek, 65. Rumler. Rozhodčí: Trdla - Blaschke, Hnětynka, ŽK: 0:6, ČK: 0:1 (47. Brett). Diváků: 150. Semily: Koudelka - Kočí, Brett, Nesvadba, Havlín - Bína, Vlach - Vrchovský (25. Liška, 70. Hradecký), Rumler, Hurt - Ježek.
Přehled výsledků krajského poháru:
3. kolo (29. 4.): Bozkov - Mšeno 0:1 (0:0), VTJ Rapid - Velké Hamry 3:3 (1:2), na penalty 3:0, Cvikov - Semily 0:3 (0:0), Chrastava přímý postup dál.
4. kolo (20. 5.): Chrastava - Semily 2:3 (0:1), VTJ Rapid - Mšeno 4:4, na penalty 4:5.
5. kolo - finále (3. 6. v Semilech): Semily - Mšeno.
Související články:
Semily vydřely vítězství v Hamrech a zvýšily náskok na čele přeboru
Semily porazily Hrádek a jsou ve třetím kole poháru
Krajský pohár 1. kolo: Dál postupují Bozkov, Semily i Sedmihorky
Další aktuální fotbalové informace čtěte v rubrice SPORT - Fotbal
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů
Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.
Oba sledované turnovské prameny jsou aktuálně pitné
Odbor životního prostředí informuje o kvalitě vody v pramenech Boží voda a pod Valdštejnem. Oba prameny jsou v současné době pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem ze dne 16. ledna vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná. Výsledky rozboru pramene Boží voda ze dne 19. ledna také vyhovují hygienickým limitům.
Nejnovější články
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
Turistické oblasti v kraji obdrží 10 milionů, dvakrát víc než vloni
Putování za minerály pošesté čili geologicko-cestopisné přednášky
Nejčtenější články
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
27.01.: ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!
27.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 27. až 29. ledna
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.