Semilští strážníci se v listopadu zaměří na nelegální výlep plakátů

30.10.2013 09:04:13 | Autor: TZ města Semily | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semilští strážníci se v listopadu zaměří na nelegální výlep plakátů

Semilská radnice se rozhodla věnovat svoji pozornost boji s nelegálním výlepem plakátů, které v poslední době často „zdobí" nejenom městský mobiliář, ale nezřídka najdou své místo na fasádách městských budov. A to i přesto, že oficiálních výlepových ploch je po městě dostatek a navíc cena za výlep, který zajišťují TSM Semily, není nijak vysoká.

Na nelegální výlep se chce radnice intenzivněji zaměřit v měsíci listopadu.  Během měsíce tohoto měsíce budou z ploch, kam výlep nepatří, odstraněny zbytky lepidel a papírů a následně budou některé tyto plochy opatřeny nátěrem, který zamezuje opětovnému vylepování.

„Chceme výrazně zlepšit vzhled města a udržet tento standard i do budoucna. Strážníci Městské policie se při svých pochůzkách věnovali mapování těchto míst - jedná se převážně o sloupy veřejného osvětlení, městský mobiliář a některé budovy," vysvětlila místostarostka Semil Lena Mlejnková.

Firma, či jednotlivec, který nelegálně umístí své sdělení, vynakládá mnohdy nemalé prostředky na jeho tisk, distribuci i výlep. Kromě zákonných možností budou tyto osoby či firmy kontaktovány na provozovatele plakátovacích ploch, TSM Semily. Intenzivní denní monitoring městskými strážníky bude pokračovat i nadále.

„Již první takto řešený případ ukázal, že je pro firmu mnohem výhodnější sjednat si legální výlep na určených plochách dle ceníku provozovatele, než riskovat postih za nelegální výlep," dodala Lena Mlejnková.

Ještě v letošním roce investuje město Semily další prostředky do obnovy městského mobiliáře, včetně obnovy všech výlepových ploch. „Věřím, že informace, o které zde především jde, si své „čtenáře" najdou a zároveň dojde k výraznému posunu v postupu s řešením nelegálního výlepu," doplnila místostarostka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Městská policie Semily se zaměřuje na prevenci dopravních nehod

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Jablonec se připravuje na nákup elektřiny a plynu na burze

Jablonec nad Nisou začne nakupovat elektrickou energii a zemní plyn na příští rok na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK), a to formou centralizovaného zadávání. Nakupovat energetické komodity může město pro sebe i pro zřizované organizace i po částech. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský přebor hrála čtyři mužstva z Pojizeří, Turnov míří zpět do divize
Podpořte restaurování kazatelny v Bozkově v památkářské soutěži
Fotoohlédnutí za oslavou 120 let fotbalu v Turnově
Krajským uprchlickým centrem prochází méně lidí. Nebude zde již lékař
Krajská knihovna chystá prázdninovou šifrovací hru pro čtenáře

Nejčtenější články

28.06.: Hasiči zasahují v Horkách u požáru sila s dřevěnými pilinami
28.06.: Anonym hrozil bombou v průmyslové zóně v Turnově, evakuovali 70 lidí
27.06.: Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT