Semily vydřely vítězství v Hamrech a zvýšily náskok na čele přeboru

18.05.2015 13:56:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Karlovice - Sedmihorky,Semily

Vedoucí Semily uhájily v závěru těsné vítězství ve Velkých Hamrech, a díky prohře Chrastavy v České Lípě mají náskok na čele tabulky krajského přeboru čtyři kola před koncem už sedm bodů. V dalším nedělním utkání Sedmihorky vyhrály ve Višňové a pro ně to znamená cenné body ve vyrovnaném boji o záchranu.

Velké Hamry - Semily 3:4 (1:3)

Hostům ke čtyřem zraněným ve čtvrtek na tréninku přibyl i gólman Koudelka, takže do branky musel nastoupit nečekaně Vrána. Přesto byli hosté od začátku utkání mírně lepší a vytvářeli si víc šancí. Už v 5. minutě po standardce zahrávané Hurtem trefil balon na přední tyči Havlín - 0:1. Domácí dokázali vyrovnat v 15. minutě také po standardní situaci zužitkované Průchou. Po pěti minutách už ale znovu vedli hosté, když se trefil Kočí po centru Ježka. Poločasové skóre pak uzavřel ve 41. minutě Ježek po individuální akci - 1:3.

Vstup do druhé půle měli domácí lepší a gólem Mička snížili na 2:3. Pak se dlouho žádná z šancí neujala, až v 82. minutě proměnil Ježek pokutový kop nařízený za faul na Hurta. Poté domácí ještě snížili Průchou na 3:4, ale Semilští už těsnou výhru v závěru ubránili.

„Chybějí nám čtyři hráči základní sestavy, teď nově navíc Koudelka. Přesto jsme byli v prvním poločase lepší a hra byla solidní. Závěr byl zbytečně vyhrocený a vyhráli jsme nakonec s odřenýma ušima," řekl po utkání trenér Semil Miroslav Procházka a zároveň připomněl následující program: „Ve středu nás čeká pohár v Chrastavě a poté v sobotu derby s Bozkovem. Bude to těžké, ale chceme samozřejmě vyhrát."

Branky: 15. a 84. Průcha, 47. Miček - 5. Havlín, 20. Kočí, 41. a 82. Ježek (druhá z penalty). Rozhodčí: Ujka, ŽK: 3:6. Diváků: 150. Semily: Vrána - Hartman, Brett, Nesvadba, Kočí - Bína, Rumler - Vrchovský (46. Hradecký), Hurt (90. Motejlek), Havlín (85. Liška) - Ježek.

Višňová - Sedmihorky 1:3 (0:0)

Od úvodního hvizdu Sedmihorští domácí zatlačili na jejich polovinu a ti se prvních deset minut vůbec nedostali na dostřel brány. Hned v první minutě mohl dát gól Pařízek, ale v šanci přestřelil. Další šance následovali - Petrlák, Marcel Špína, břevno Macha a následná dorážka Špíny nad bránu. Domácí za první poločas zahrozili pouze jednou, a to v 45. minutě, kdy šla střela vedle.

Druhý poločas se domácí trochu zlepšili, a dvakrát ohrozili bránu hostů, ale i tak byli Sedmihorští fotbalovější a nebezpečnější. V 49. minutě se po přihrávce Škréty dostal do šance Marcel Špína a vstřelil vedoucí gól. Poté se neprosadil Martin Špína v úniku. Ale v 55. minutě se hosté radovali podruhé, kdy se po rohu Kroupy trefil hlavou Marek. Bohužel hned o minutu později domácí snížili na 2:1. Poté se snažili o vyrovnání, ale nechávali více otevřenou obranu. Toho hosté v závěru využili a po přihrávce Marcela Špíny překonal Holý křižnou střelou domácího gólmana potřetí a stanovil tak konečný výsledek.

Branky: 56. Dobrovodský - 49. Marcel Špína, 55. Marek, 75. Holý. Rozhodčí: Nádeník - Horáček, Špidlen, ŽK: 0:0. Diváků: 80. Sedmihorky: Masařík - Mach, Bakeš, Marek, Čermák (70. Holý) - Kroupa, Dvořák (50. Martin Špína), Petrlák, Pařízek - Škréta (89. Červinka), Marcel Špína.