Senior se vydal hledat manželku do lesa, sám se však ztratil

14.11.2022 21:17:48 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Benecko,Poniklá

Senior se vydal hledat manželku do lesa, sám se však ztratil

Obyčejná procházka do lesa, kde si chtěla seniorka z Pojizeří nasbírat klestí, se během pár hodin změnila v dramatickou událost. Když se totiž vrátila domů, nejen, že byl dům zamčený, ale především se uvnitř nenacházel její 90letý manžel.

Vzhledem k tomu, že senior nebyl zvyklý opouštět domov sám a již měl určité zdravotní problémy, měla žena o svého chotě skutečnou obavu. Když se jí ani za pomoci sousedů nepodařilo muže nalézt v okolí, kontaktovala po 18. hodině prostřednictvím linky 158 operačního důstojníka. Vzhledem k povětrnostním podmínkám, tmě a citelně padajícím teplotám k bodu mrazu, bylo rozhodnuto o realizaci pátrací akce v terénu.

„Do pátrací akce se během chvíle zapojilo více jak sedm desítek profesionálů složek Integrovaného záchranného systému z řad Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, ale i Horské služby. Avšak ani občané nezůstali k osudu seniora lhostejní a k pátrání se připojila i početná skupina dobrovolníků. Všichni společně propátrali více jak 250 hektarů mnohdy velmi náročného terénu ve značně nepříznivých podmínkách a zhruba po 4 hodinách od nahlášení události, se seniora podařilo nalézt. Následně jej z nepřístupného terénu dopravili na nejbližší komunikaci a předali do rukou zdravotníků při vědomí a bez zranění závažnějšího charakteru," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Adéla Fialová.

Na akci se podílela i horská služba

Pátrání po seniorovi v okolí Jestřabí v Krkonoších<br />Autor: Horská služba Krkonoše V sobotu 12. listopadu večer a v noci se podíleli ve spolupráci s Policií ČR a hasiči na pátrací akci po ztraceném seniorovi z obce Jestřabí v Krkonoších i členové krkonošské Horské služby.

„Výzvu dostala Horská služba kolem 20 hodiny večer. Na místo vyrazilo 50 horských záchranářů z okrsků Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Benecko, Špindlerův Mlýn a Strážné. Nasazení byli také čtyři psovodi z Krkonoš a Orlických hor. Právě pomocí psovodů a rojnic se prohledávalo okolí obce," upřesnil tiskový mluvčí horské služby Radek Zeman.

Ve 23.30 byl pohřešovaný na louce nedaleko obce nalezen rojnicí složenou z hasičů a členů Policie ČR. Senior zřejmě upadl a měl zlomenou dolní končetinu, poraněná žebra a byl silně podchlazený. Horská služba provedla základní ošetření, zajistila tepelný komfort a transportovala seniora k sanitce Záchranné služby libereckého kraje.

„Nelze tedy jinak, než konstatovat, že nejen díky profesionalitě a skvělé koordinaci složek IZS, ale i obětavosti a vytrvalosti všech dobrovolníků, má tento příběh šťastný konec a všem náleží velké díky," dodala Adéla Fialová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté úspěšně poskytli první pomoc starší ženě v Železném Brodě
Policie sděluje, že neví o žádné černé dodávce lákající v Semilech děti
Pátrání po ztraceném ženichovi ze Semilska mělo šťastný konec
Liberečtí policisté zachránili lidský život
Policisté hledají 13letého chlapce z Jablonce
Policisté zachránili zoufalého muže, který chtěl skočit z Krkavčí skály
Horská služba pátrala v Krkonoších po zmateném muži
Horská služba měla nejnáročnější týden v Krkonoších

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj opět podpoří liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Liberecký kraj opět podpoří liberecké Divadlo F. X. Šaldy. Děje se tak v souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec o vzájemné podpoře příspěvkových organizací z roku 2022. To bude platit až do roku 2031. Krajští radní na svém jednání schvalovali konkrétně podporu pro Divadlo F. X. Šaldy v Liberci ve výši 4,5 milionu korun. „Kraj i město se zavázaly navzájem podílet na investičních i neinvestičních nákladech vybraných organizací. Liberecký kraj přispívá od roku 2022 po dobu deseti let na investice a opravy libereckému Divadlu F. X. Šaldy a Naivnímu divadlu Liberec částkou 5 milionů korun. Příspěvek na činnost divadel ze strany kraje tvoří 2 miliony," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury a cestovního ruchu.

Voda v obou turnovských pramenech je pitná

Podle posledních laboratorních rozborů vody z pramenů pod Valdštejnem a Boží vody oba vyhovují, voda je pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajské Dny lidové architektury nabízejí návrat ke kořenům
Kraj pomůže obci Jesenný s dočasným zásobováním pitnou vodou
Semilskou výstavu Komárka a Ščigola zahájí recitál
Pokračují opravy na silnici I/35 v Liberci
Dvě kamarádky z Nizozemí havarovaly na elektrokolech v Rokytnici

Nejčtenější články

17.07.: Dvě kamarádky z Nizozemí havarovaly na elektrokolech v Rokytnici
16.07.: Na hradě Trosky připravili novinku pro fanoušky Kingdom Come
16.07.: Silnice v Pasekách nad Jizerou je dokončená

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT