Sestry Havelkovy ozdobily vydařené Sympozium Desná 2015
19.05.2015 19:06:33 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vysoké nad Jizerou,Liberecký kraj
V sobotu bylo v zahradě Riedlovy vily v Desné slavnostně ukončeno tradiční dřevosochařské sympozium. Výtěžek z aukce vzniklých děl byl tentokrát určen pro malé pacienty Ústavu Chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou.
Opravdovými vrcholy závěrečného programu byly páteční přednáška primařky ústavu MUDr. Aleny Schmoranzové a sobotní vystoupení vokálního tria Sestry Havelkovy.
Návštěvníci si krom zmíněných vystoupení také mohli užít velmi bohatý sobotní program, při kterém k nejoblíbenějším patřila tvůrčí dílnička sestřiček z vysocké nemocnice. Zde bylo možno získat slušivou malbu na obličej nebo si vyrobit vlastní umělecké tričko.
Na konto Ústavu Chirurgie ruky a plastické chirurgie Vysoké nad Jizerou bude díky aukci děl připsáno téměř 61 000 Kč. Největší boj se strhl o sochu Pavla Vávry - Bártova pravačka, jejíž dražba začínala na vyvolávací ceně 7 000 Kč a skončila na 19 000 Kč.
Pořadatelé předpokládají, že neprodané sochy jako každý rok budou nabídnuty k poaukčnímu prodeji. Takže, kdo třeba i kvůli sobotnímu hokeji nestihl aukci, má stále možnost zakoupit některou ze soch.
Fotogalerie na Našem Jablonecku:
Související články
Obrazem: 4. ročník Beneckého dřevosochání
Obrazem: Sympozium Kakocuco o víkendu zakončili přehlídkou děl
Svatoanenské dřevěné sochy z Harrachova už získaly své majitele
VIDEO: Dřevosochání ve Mříčné se vydařilo
Rekordní částka z desenské aukce pomůže obnově Protržené přehrady
FOTO: Dřevěné plastiky byly slavnostně předány městu
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Hasiči pomohli zpět na nohy koni v Benešově u Semil
Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy
Ukliďme Česko 2026: Pokračování úspěšného Boje o vodu
Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Nejčtenější články
18.03.: Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
19.03.: Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.
