Šestý ročník seriálu KTM ECC odstartuje v dubnu v Bozkově

02.04.2014 21:20:03 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

Šestý ročník seriálu KTM ECC odstartuje v dubnu v Bozkově

Zimní přestávka končí i pro závodní motoristy a druhý dubnový víkend, tedy v sobotu 12. a neděli 13. dubna, se znovu roztočí kola motocyklového seriálu KTM ECC 2014. Jedná se již v pořadí o šestý ročník v regionu oblíbeného klání na terénních motocyklech.

Jeden díl enduro cross country je sto dvacet minut trvající závod na vyznačené a uzavřené terénní závodní dráze. Start do závodu je hromadný a startuje se po vlnách podle jednotlivých kategorií, kterých je v tomto seriálu vypsaných celkem devět. Z toho sedm pro dospělé jezdce na velkých strojích a dvě kategorie patří dětem, kterým se také říká motokrosový potěr.

„Nebýt vánočního stromečku a trochu toho sněhu na sklonku minulého roku, asi bychom ani nepoznali, že nějaká zima vůbec byla. Dá se proto předpokládat, že někteří jezdci svoje závodní mašiny k zimnímu spánku ani neuložily a budou na první závody začínající sezóny dobře připraveni," naznačil za pořadatele seriálu Luboš Kučera.

První závod pro všechny nažhavené jezdce již připravují organizátoři z Motosportu Bozkov, kde šestý ročník KTM ECC startuje 12. a 13. dubna. Aby informace o zahájení seriálu, byla opravdu přesná, musí se uvést datum 11. dubna, protože specialitou na úvod nového ročníku je přesunutí prvního dětského závodu z tradičního sobotního rána na páteční podvečer se startem v 17 hodin. K tomuto kroku vedla organizátory prosba rodičů o jeho přeložení z důvodu víkendové termínové shody z dalšími závody.

V dalším průběhu seriálu se dětský závod vrátí na svoje sobotní místo. Sobotní závod, který je vždy rozdělen, zahájí v 10 hodin hobby jezdci v kategoriích E1, E2 a E3 ve 13 hodin potom startují licence LA, LB, VET a 85ccm.Nedělní závod je pro všechny kategorie společný se startem v 10 hodin. Motosport Bozkov má zkušeností s pořádáním těchto závodů na rozdávání, je totiž jedním ze zakladatelů tohoto seriálu a proto všichni očekávají důstojný start dalšího ročníku právě pod jeho záštitou.

„Jsme na začátku nové sezony, která má na programu celkem devět jednotlivých soutěžních dnů a navštíví pět různých lokalit. Čekají nás čtyři dvoudenní a jeden jednodenní závod. Po jarním zahajovacím dvoudenním klání v Bozkově je naplánován další závod na prázdninový termín 9. - 10. 8. do Ohrazenic, pořadatelem je motoklub Ohrazenice. Poslední prázdninový víkend s datem 30. - 31. 8. se jezdci sejdou v Jilemnici, kde je přivítá Autoklub Krakonoš. Dne 20. 9. závod pořádá motoklub Vysoké nad Jizerou a připravuje novou trať, v pořadí třetí na Vysocku. Finálový závod v termínu 11.-12. 10. zbývá na Enduro klub Semily, který zařadil zpět, mezi jezdci velmi oblíbenou lokalitu, Příkrý," shrnul program letošního seriálu kučera.

Všechny další potřebné informace naleznete na stránkách www.endurocc.cz.

Kompletní přehled sportovních akcí o aktuálním víkendu

Bozkovský závod 2013: FOTO: Po bahnitých závodech prověřil endurové jezdce v Bozkově prach

Související články:

FOTO: Enduroví jezdci otevřeli sezonu v Ohrazenicích

Enduroví jezdci nezahálejí ani v zimě

FOTO: Enduroví jezdci si zajezdili i na slavnostním vyhlášení

Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Kraj vybral firmy, které opraví komunikaci v Janově či most ve Víchové
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality

Nejčtenější články

28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
28.01.: Jilemnická 50 se nakonec koná!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT