Šestý ročník seriálu KTM ECC odstartuje v dubnu v Bozkově

02.04.2014 21:20:03 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov

Šestý ročník seriálu KTM ECC odstartuje v dubnu v Bozkově

Zimní přestávka končí i pro závodní motoristy a druhý dubnový víkend, tedy v sobotu 12. a neděli 13. dubna, se znovu roztočí kola motocyklového seriálu KTM ECC 2014. Jedná se již v pořadí o šestý ročník v regionu oblíbeného klání na terénních motocyklech.

Jeden díl enduro cross country je sto dvacet minut trvající závod na vyznačené a uzavřené terénní závodní dráze. Start do závodu je hromadný a startuje se po vlnách podle jednotlivých kategorií, kterých je v tomto seriálu vypsaných celkem devět. Z toho sedm pro dospělé jezdce na velkých strojích a dvě kategorie patří dětem, kterým se také říká motokrosový potěr.

„Nebýt vánočního stromečku a trochu toho sněhu na sklonku minulého roku, asi bychom ani nepoznali, že nějaká zima vůbec byla. Dá se proto předpokládat, že někteří jezdci svoje závodní mašiny k zimnímu spánku ani neuložily a budou na první závody začínající sezóny dobře připraveni," naznačil za pořadatele seriálu Luboš Kučera.

První závod pro všechny nažhavené jezdce již připravují organizátoři z Motosportu Bozkov, kde šestý ročník KTM ECC startuje 12. a 13. dubna. Aby informace o zahájení seriálu, byla opravdu přesná, musí se uvést datum 11. dubna, protože specialitou na úvod nového ročníku je přesunutí prvního dětského závodu z tradičního sobotního rána na páteční podvečer se startem v 17 hodin. K tomuto kroku vedla organizátory prosba rodičů o jeho přeložení z důvodu víkendové termínové shody z dalšími závody.

V dalším průběhu seriálu se dětský závod vrátí na svoje sobotní místo. Sobotní závod, který je vždy rozdělen, zahájí v 10 hodin hobby jezdci v kategoriích E1, E2 a E3 ve 13 hodin potom startují licence LA, LB, VET a 85ccm.Nedělní závod je pro všechny kategorie společný se startem v 10 hodin. Motosport Bozkov má zkušeností s pořádáním těchto závodů na rozdávání, je totiž jedním ze zakladatelů tohoto seriálu a proto všichni očekávají důstojný start dalšího ročníku právě pod jeho záštitou.

„Jsme na začátku nové sezony, která má na programu celkem devět jednotlivých soutěžních dnů a navštíví pět různých lokalit. Čekají nás čtyři dvoudenní a jeden jednodenní závod. Po jarním zahajovacím dvoudenním klání v Bozkově je naplánován další závod na prázdninový termín 9. - 10. 8. do Ohrazenic, pořadatelem je motoklub Ohrazenice. Poslední prázdninový víkend s datem 30. - 31. 8. se jezdci sejdou v Jilemnici, kde je přivítá Autoklub Krakonoš. Dne 20. 9. závod pořádá motoklub Vysoké nad Jizerou a připravuje novou trať, v pořadí třetí na Vysocku. Finálový závod v termínu 11.-12. 10. zbývá na Enduro klub Semily, který zařadil zpět, mezi jezdci velmi oblíbenou lokalitu, Příkrý," shrnul program letošního seriálu kučera.

Všechny další potřebné informace naleznete na stránkách www.endurocc.cz.

Kompletní přehled sportovních akcí o aktuálním víkendu

Bozkovský závod 2013: FOTO: Po bahnitých závodech prověřil endurové jezdce v Bozkově prach

Související články:

FOTO: Enduroví jezdci otevřeli sezonu v Ohrazenicích

Enduroví jezdci nezahálejí ani v zimě

FOTO: Enduroví jezdci si zajezdili i na slavnostním vyhlášení

Více zpráv z endura najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT