Setkání s obyvateli Turnova tentokrát proběhlo v centru města

20.01.2022 15:40:37 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Setkání s obyvateli Turnova tentokrát proběhlo v centru města

Pondělní podvečer na turnovské radnici patřil Setkání obyvatel se starostou města, které po dlouhé odmlce opět proběhlo osobně. Starosta Tomáš Hocke a místostarostka Jana Svobodová se v prostorách obřadní síně setkali s obyvateli centra, jehož se týkala naprostá většina dotazů ze strany účastníků. Setkání bylo přenášeno také online.

Starosta města nejdříve shrnul nejaktuálnější investiční dění v centru města. S ohledem na současnou situaci město v současné době neplánuje rozsáhlé investice do nových staveb. Rozběhne se ale řada menších realizací. Brzy bude zahájena celková rekonstrukce Markovy ulice. Dlouhodobě se řeší vznik nové pasáže u radnice, která by do budoucna měla propojit ulici Antonína Dvořáka s vnitroblokem za ZUŠ Turnov. Vzniknout by zde mělo zázemí pro místní řemeslníky a nájemní celek v patře. Projekt zatím nemá dodavatele. Plánováno je nové výběrové řízení na dodavatele vstupního portálu radnice.

Aktuálně probíhá výměna oken na základní umělecké škole, která v etapách bude pokračovat v průběhu několika let, podobně jako tomu bylo na ostatních turnovských školách. Rada města schválila výběr dodavatele na novou střechu Gymnázia Turnov. Před zahájením je rekonstrukce kašny na náměstí Českého ráje. Také díky dotaci z Libereckého kraje brzy vznikne nové jezírko v prostoru Městského parku u letního kina. Zároveň by měla být řešena dostupnost sociálního zázemí ze strany městského parku.

Celý záznam na facebooku města Turnov:


Ze soukromých investic byla zmíněna současná komplikovaná situace v Tázlerově ulici, kde probíhá stavba obytného domu. Situaci by mohlo pomoci vyřešit odlehčení průjezdem do ulice Pod Stránkou. Zájem budí termín plánované stavby obchodního domu Kaufland, který by mohl vyrůst ještě v průběhu letošního roku. Zahájena byla také realizace stavby muzea veteránů v prostorách bývalého kina na Trávnicích.

Z dotazů účastníků setkání nejvíce směřovalo k dopravní situaci v centru. Řešila se hlučnost v blízkosti náměstí Českého ráje, situace ve Skálově a Tázlerově ulici nebo na Trávnicích, kde je dopravní ruch často velmi problematický. V centrálních lokalitách se vedení města snaží hledat kompromis mezi zájmy rezidentů, provozovatelů prodeje nebo služeb a návštěvníků centra. Cílem města zůstává parkování na autobusovém nádraží jako hlavní varianta celodenního stání. Padla myšlenka rezidentního parkování omezeného časem a zmíněna byla nová parkovací karta, kterou je možné použít na všech parkovacích místech ve správě města (kromě náměstí Českého ráje a Trávnic).

Dotazy padly také na řešení prostoru na turnovské náplavce, kde v rámci participativního rozpočtu vznikla snaha o vybudování převlékáren. Město předkládá projekt na molo, které by se mělo nacházet nad schody proti směru toku Jizery.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Starosta Turnova uzavřel sérii setkání s obyvateli v Dolánkách
Zastupitelé odsouhlasili v čele Turnova starostu Tomáše Hockeho
Starosta Turnova Tomáš Hocke se opět setkal s obyvateli
Starosta Turnova zavítal na setkání do Mašova

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Portál o Krkonoších oceněn jako třetí nejlepší ve Zlatém erbu

Webový portál www.krkonose.eu byl v soutěži Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí oceněn odbornou porotou jako třetí nejlepší v republice ve své kategorii! V konkurenci 422 přihlášených měst, obcí a dalších subjektů, uspěl oficiální turistický web krkonose.eu v kategorii Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za třetí nejlepší turistickou prezentaci.

Kraj podpoří z Fondu ochrany vod další projekty

Poskytnutí dotace z Fondu ochrany vod obcím Levínská Olešnice a Dolní Řasnice a Severočeské vodárenské společnosti schválili na svém jednání krajští radní. Dotace Liberecký kraj poskytuje na výstavbu, rozšíření či obnovu vodohospodářské infrastruktury, vodovodů, kanalizací, vodojemů, čistíren odpadních vod či náhradních zdrojů pitné vody. „Prostřednictvím Fondu ochrany vod, Programu vodohospodářských akcí chce Liberecký kraj jako každoročně podpořit projekty malých obcí do 4000 obyvatel, pro které znamená budování vodohospodářské infrastruktury velkou finanční zátěž," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozsáhlá rekonstrukce turnovské Markovy ulice pokračuje
Slavíme Evropský den chráněných území
Memoriál Ludvíka Daňka 2021 objektivem Petra Ježka
Autobusy s přepravou kol v Krkonoších zahájí provoz 28. května
Turnov v derby porazil Sedmihorky, body braly i Rovensko a Lomnice

Nejčtenější články

22.05.: FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
22.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého jarního kola
21.05.: Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT