Skibobisté jeli v Jablonečku finále SP, podesáté vyhrála Alena Housová

19.03.2014 17:26:32 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Skibobisté jeli v Jablonečku finále SP, podesáté vyhrála Alena Housová

V Jablonci nad Jizerou se konalo v pátek 14. a v sobotu 15. března finále Světového poháru v jízdě na skibobech. Oproti předpokladům se podařilo trať pořadatelům připravit, ale jely se pouze dva páteční závody v obřím slalomu, na sobotní SuperG už trať nevydržela. Přesto byl malý zázrak, že se podnik světového poháru mohl i přes letošní sněhové podmínky jet.

Pořadatelé z TJ Sokol Jablonec nad Jizerou mohli být spokojení nejen s přípravou tratě, ale s výsledky svých závodníků. Alena Housová opět nenašla v kategorii žen konkurenci, zvítězila tak i v celkovém pořadí světového poháru, a to už podesáté v kariéře. Kláře Hofmanové se letos dařilo méně, ale v obou posledních závodech bodovala - ve druhém byla dokonce druhá. Aleš Housa dojel sedmý a pátý, přesto obhájil loňské třetí místo celkově a byl jenom bod od druhého Pavla Čiháčka z Deštného. Celkovým vítězem byl Rakušan Gerhard Hauer. V juniorech byl dvakrát třetí jablonecký Štěpán Vrána.

„Letošní celá sezona byla hodně komplikovaná, ale s výsledky jsme určitě spokojení. Trať byla na hranici regulérnosti, ale podařilo se jí i přes špatné podmínky připravit, je škoda, že sobotní program nám spláchl ranní déšť. Zajímavostí je, že u nás startovaly i dvě brazilské závodnice," doplnil za jablonecký klub Pavel Hlaváč.

Finále SP v jízdě na skibobech:

Obří slalom 1:

Ženy: 1. Housová (TJ Sokol Jablonec n. J.), 2. Jašková, 3. Preclíková (obě Skibob klub Dobruška), 4. Hofmanová (TJ Sokol Jablonec n. J.). Muži: 1. Čiháček (TJ Sokol Deštné), 2. Křížka (SK Ještěd Liberec), 3. Ablinger (SBU Linz), ...7. Housa (TJ Sokol Jablonec n. J.). Junioři: 1. Knieger (PSV Salzburk), 2. Harnach (Skibob klub Dobruška), 3. Vrána (TJ Sokol Jablonec n. J.).

Obří slalom 2:

Ženy: 1. Housová, 2. Hofmanová (obě TJ Sokol Jablonec n. J.), 3. Zaffová (SBC Weststeiermark). Muži: 1. Ablinger, 2. Hauer (oba SBU Linz), 3. Tschümperlin (SBT Atzmännig), ...5. Housa (TJ Sokol Jablonec n. J.). Junioři: 1. Knieger (PSV Salzburk), 2. Harnach (Skibob klub Dobruška), 3. Vrána (TJ Sokol Jablonec n. J.).

Celkové pořadí SP:

Ženy: 1. Housová 99, 2. Zaffová 78, 3. Preclíková 70, ...7. Hofmanová 20. Muži: 1. Hauer 155, 2. Čiháček 98, 3. Housa 97. Junioři: 1. Knieger 98,  2. Harnach 74, 3. Seeber 56, ... 8. Vrána 20.

Kompletní výsledky si můžete stáhnout v pdf pod článkem.

Související články:

Šampionát skibobistů ovládla sourozenecká dvojice Housových

Skibobisté z Jablonce nad Jizerou získali v Deštném čtyři medaile

Skibobisté v Itálii úspěšně zahájili světový pohár

Alena Housová: Nejcennější je pro mě kompletní sbírka zlatých z MS

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Výsledky obří slalom 1 | Výsledky obří slalom 2 | Celkové pořadí SP

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT