Skibobisté v Itálii úspěšně zahájili světový pohár

03.02.2014 15:24:21 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Skibobisté v Itálii úspěšně zahájili světový pohár

Letošní sezona nedělá vrásky jenom lyžařům, ale i jezdcům na skibobech. Teprve první závody sezony proběhly o víkendu v italském San Valentinu. Českým reprezentantům se dařilo skvěle, když dvě medaile si vyjeli Alena Housová a Pavel Čiháček a jednu přidal Aleš Housa.

„Odjížděli jsme na závod světového poháru s obavami po letošní hodně špatné přípravě, ale nakonec se nám dařilo nad očekávání a jsme spokojení," komentoval výsledky reprezentační trenér Pavel Hlaváč.

Alena Housová, závodící za Sokol Jablonec nad Jizerou, je už aktivní legendou této disciplíny. V Itálii zvítězila ve slalomu a v obřím slalomu si vyjela druhé místo. Po dvou závodech tak vede pořadí světového poháru.

Další závodnice Sokola Jablonec nad Jizerou Klára Hofmanová vedla po prvním kole slalomu, ale druhé kolo nedokončila a podobně si vedla v obřím slalomu. „Panovaly docela těžké podmínky, velký vítr a mlha. Nebyla tolik tvrdá trať, takže to bylo náročnější na váhu - těžší závod pro lehčí závodnice," vysvětlil Hlaváč.

Mezi muži dojel Pavel Čiháček z Deštného druhý ve slalomu a zvítězil v obřím slalomu. Závodník Sokola Jablonec nad Jizerou Aleš Housa byl čtvrtý ve slalomu a třetí v obřím slalomu. Celkově je Housa průběžně na třetím místě světového poháru. Další jezdec z Jablonečku Jan Fedorko má zlomený palec a zřejmě pro něj sezona skončila.

Program českých skibobistů pokračuje v sobotu 8. února slalomem a v neděli 9. února obřím slalomem, které se jedou v rámci Mistrovství České republiky v Deštném v Orlických horách.

Související články:

Alena Housová: Nejcennější je pro mě kompletní sbírka zlatých z MS

Čeští skibobisté zcela ovládli šampionát v Rakousku

Předchozí články o jízdě na skibobech

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V jilemnickém muzeu proběhne křest knihy o Hrádku u Nechanic
VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
16.04.: VIDEO: Zbourali most u Čtveřína

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT