Škoda Auto podpoří v grantech projekty za celkem 4,7 milionu

02.03.2016 08:08:16 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vrchlabí

Škoda Auto podpoří v grantech projekty za celkem 4,7 milionu

Grantové programy firmy Škoda Auto na podporu regionů byly opět vyhlášeny, letos běží již 4. ročník a uzávěrky jsou už 10. března. Hlásit se mohou Občanská sdružení, obce, školy nebo například neziskové organizace.

Společnost Škoda Auto dále rozšiřuje podporu regionů, kde má výrobní závody. V rámci sedmigrantových programů bude letos rozděleno 4,7 milionu korun.  „Naše společnost dlouhodobě naplňuje koncept společensky odpovědné firmy. Ten je zaměřen na čtyři hlavní priority - dopravní bezpečnost, přístup ke vzdělávání, pomoc dětem a mobilita bez bariér; dvě regionální priority - podporu zaměstnanců a regionů. A právě na regiony, kde Škoda Auto působí a kde žije většina jejich zaměstnanců, jsou zaměřeny vyhlašované grantové programy," uvedla mluvčí firmy Hana Veselá.

Občanská sdružení, obce, školy nebo například neziskové organizace, které letos uspějí se svými projekty, si mezi sebe rozdělí rekordních 4,7 milionu korun. V minulých letech dostaly na Vrchlabsku finanční podporu například Robotická učebna na ZŠ Školní ve Vrchlabí, kroužek Populární mechanika v DDM Pelíšek, Galerie Morzin nebo Vrchlabské hudební léto. Detailní informace a kontaktní údaje pro zaslání přihlášek naleznete na webových stránkách www.skoda-auto.cz/o-spolecnosti/grantove-programy.

„V loňském roce Škoda Auto finančně podpořila 97 subjektů. Mezi zajímavé projekty, ve kterých se také aktivně angažovali naši zaměstnanci jako dobrovolníci, dále členové obecně prospěšných společností, vedoucí sportovních klubů nebo členové obecních zastupitelstev, lze uvést zřízení bezbariérového vstupu do prostor městské knihovny v Mnichově Hradišti, realizaci Pojizerského folklórního festivalu nebo výstavbu zámecké aleje v Mnichově Hradišti. Z více zeleně se ale také může těšit například Dětský domov Krnsko, Kvasiny, Vrchlabí, Solnice, Kosmonosy, Boseň, Chudíř a mnoho dalších míst v okolí výrobních závodů. Nové vybavení učeben, dílen a laboratoří si mohly pořídit například základní školy v Bakově nad Jizerou, Trutnově nebo Rychnově nad Kněžnou a bezpečněji se na místních komunikacích mohou cítit díky podpoře automobilky ve Vrchlabí nebo v Březně," shrnula Hana Veselá.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve vrchlabském závodě Škoda Auto mají nového pomocníka
FOTO: Den otevřených dveří přilákal do vrchlabské Škodovky osm tisíc lidí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj poskytne dotaci hasičům a přispěje obci Klokočí na sanaci skály
Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.
Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
Oprava střechy kostela Mistra Jana Husa v České Lípě pokračuje
Turnovská synagoga neslouží jen jako turistický cíl

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
24.06.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
24.06.: Řeznictví U Hrabánků - tak trochu jiné řeznictví?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT