Služební pes Axel zachraňuje i chytá zloděje

15.02.2023 22:21:52 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Služební pes Axel zachraňuje i chytá zloděje

V lednu služební pes Axel zachránil život ženě v Liberci a v úterý 14. února u Turnova běžel po „horké stopě" za zlodějem, kterého turnovští policisté následně zadrželi. Poté komisař z Oddělení obecné kriminality v Semilech zahájil trestní stíhání 39letého muže jako obviněného ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci, kterých se dopustil tento týden v noci z neděle na pondělí.

„Obviněný v uvedené době zneužil toho, že mu bylo umožněno náhodné přespání v jedné ubytovně v Turnově a v prádelně tam po vypáčení mincovníku odcizil finanční částku v minimální výši 1550 Kč v mincích. Na poškození tohoto zařízení na mince způsobil ovšem škodu ve výši 11 000 Kč. Ovšem během této noci ještě v Mírové pod Kozákovem v části Chutnovka po vypáčení zámku u dveří vnikl do zahradního domku, ze kterého odcizil motocykl Jawa 350/354 z roku 1955 v hodnotě přesahující částku 100 tisíc korun," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Majitel motocyklu informaci o jeho odcizení zveřejnil na sociálních sítích a v úterý ráno krátce po sedmé hodině se mu telefonicky začali ozývat lidé z Turnova, že na uvedeném motocyklu zřejmě viděli ulicemi města projíždět neznámého muže. Majitel odcizeného motocyklu jel hned do míst, kde se měl neznámý muž s ním pohybovat a současně tyto skutečnosti oznámil na linku 158. Na základě tohoto oznámení vyjela na místo i policejní hlídka z Obvodního oddělení v Turnově.

Pes Axel a jeho psovod<br />Autor: Archiv Policie ČR Poslední informace, kterou policisté od majitele motocyklu měli, byla ta, že podezřelý muž jel směrem z ulice Koškova do Nudvojovic, kde zajel do pole a následně do lesíka. Policisté se vydali po stopě, kterou motocykl v rozbahněném terénu po sobě zanechával až k místu na břehu slepého ramene řeky Jizery, kde nalezli uvedený odcizený motocykl. Jeho majitel, který byl s policisty na místě si ho bezpečně poznal.

Podezřelý z tohoto místa před policejní hlídkou utekl a nereagoval na její výzvy. Policisté samozřejmě na místo přivolali i psovoda se služebním psem, který vyběhl po „horké stopě" od místa, kde policisté viděli podezřelého naposledy.

Služební pes Axel společně se svým pánem podporučíkem Václavem Mlejnkem běželi po polní cestě až k úrovní železničního mostu přes řeku Jizeru, kde se služební pes zastavil a v zadní části u jedné ze zahradních chatek výrazným štěkotem označil místo úkrytu podezřelé osoby, ve které byl následně ztotožněn obviněný muž. Turnovští policisté následně tohoto muže, který se před nimi takto ukryl, zadrželi a umístili do policejní cely.

„V tomto případě zcela jistě musíme ocenit všímavost občanů, kteří neváhali a majiteli odcizeného motocyklu poskytli informace o jeho výskytu v ulicích Turnova. Dále určitě musíme zmínit výbornou spolupráci majitele odcizeného motocyklu s policisty na lince 158 a samozřejmě také s turnovskými policisty, kteří nakonec úspěšně obviněného zadrželi," upřesnila policejní mluvčí.

A na úplný závěr policejní mluvčí ještě připomenula další úspěch služebního psa Axela, kterému se podařilo běžet za obviněným tzv. po horké stopě a vyštěkat ho v úkrytu u zahradní chatky, čímž určitě významně přispěl k jeho zadržení. V krátké době se jedná o jeho další úspěch, který se mu s jeho pánem podporučíkem Václavem Mlejnkem podařil. Minulý měsíc totiž spolu v noci zachránili život pohřešované ženě, kterou našli podchlazenou v lesním porostu schoulenou u stromu v Liberci.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Psovodem roku 2021 se stal Josef Cabrnoch z Jablonce
Psovodem roku 2019 se stal Miroslav Salava ze Semil
Horská služba i policie pátraly v Krkonoších po ztracené houbařce
Horská služba pátrala po houbařce u Špindlerova Mlýna
Pes Dar absolvoval svoji poslední službu u Městské policie Turnov
Mladou ženu hledanou u Železného Brodu vypátral policejní psovod
Psovodem roku 2018 vyhlášen Ladislav Hyttych z Liberce
Psovodem roku 2017 vyhlášen Vladimír Koppa

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií
Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové
22.02.: Soutěž o 3x 2 vstupenky na Viléma Veverku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT