Sousedské setkání otevřelo v Mašově venkovní hřiště

21.05.2016 15:10:02 | Autor: Osadní výbor Mašov | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Turnov

Sousedské setkání otevřelo v Mašově venkovní hřiště

Stavba venkovního hřiště s umělou trávou v Mašově za sokolovnou byla dokončena a otevření proběhlo formou slavnostního sousedského setkání. Akci pořádal Osadní výbor Mašov ve spolupráci s SDH Mašov, Sokolem Mašov a městem Turnov v sobotu 14. května.

„V říjnu loňského roku se začalo s realizací stavby venkovního hřiště. Firma Vysspa Sports Technology s.r.o. z Plzně prováděla stavební práce, které začali zemními úpravami a uložením drenáží. Zároveň s pokračujícími stavebními pracemi bylo zadáno do výroby oplocení hřiště z pozinkovaného materiálu, které bylo dokončeno v listopadu 2015. Vzhledem k nepříznivému počasí v prosinci byly stavební práce v prostorách hřiště přerušeny, kdy chybělo k dokončení pouze položení vrstvy umělého trávníku. Nestálost počasí zapříčinila položení vrstvy umělého povrhu 6 generace až v únoru 2016. Následně se musely dodělat práce v okolí hřiště, jako výsadba zeleně a nové oplocení mezi pozemky. Poslední úprava, která zbývá dokončit je příjezdová komunikace za sokolovnou," shrnul  Jiří Vocásek z odbor správy majetku města Turnov.

Celá realizace trvala půl roku a byla provedena za celkové náklady 1,7 milionu korun. V současnosti je hřiště otevřeno podle provozního řádu Městské sportovní Turnov, která je provozovatelem hřiště. Děti a mládež mají v určených časech vstup zdarma a další uživatelé, organizace a školy budou mít vytvořeny rozvrh hodin. Evidenci hodin a dodržování pořádku budou provádět pověřené osoby provozovatele, kterými jsou správce sokolovny a hřiště Petr Tausig, dále Milan Zdeňků a Jiří Baraňuk.

Občané nejen z Mašova se přišli podívat na slavnostní otevření, které probíhalo v sobotu 14. května od ranních hodin. Na zahájení byli uvítáni starosta města Tomáš Hocke, jednatel Městské sportovní Turnov Jindřich Kořínek a další hosté. Na mašovské návsi byl připraven doprovodný program, ve kterém se představili například dětí z mateřských či základních škol nebo taneční vystoupení skupiny Trnky. Pozornost se však upínala také k samotnému otevření hřiště, které proběhlo slavnostním přestřižením pásky. Nové hřiště bylo hned po otevření pokřtěno sportovci, kteří jako první vyzkoušeli, jak se jim bude na umělém povrchu hrát.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Občané Turnova mohou již také sami sledovat hospodaření města
V Turnově důstojně připomněli již 71. výročí konce 2. světové války
FOTO: Nové koupaliště v Turnově pokřtilo skokem do vody vedení města

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Benecko Freeride 2022
Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT