Starosta Turnova poděkoval místním hasičům

19.06.2024 22:07:58 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Starosta Turnova poděkoval místním hasičům

Starosta města Tomáš Hocke o uplynulém víkendu poděkoval členům Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Turnova. Jejich činnost si obrovské uznání rozhodně zaslouží, jen za loňský rok jednotka vyjela k 123 událostem a výčet aktivit těmito výjezdy rozhodně nekončí.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Turnov byla založena v roce 2001. V současné době má 24 členů, z nichž čtyři jsou aktivnímu členy již 20 a více let. Jejich velkou zásluhou rozhodně není pouze dlouholeté působení v jednotce. Patří rovněž k nejaktivnějším a nejzkušenějším členům s počtem výjezdů 40-50 ročně (za celou dobu lze napočítat již zhruba 1 000 zásahů!). Působí jako velitelé družstva při zásazích. Oficiální poděkování starosty Tomáš Hocke předal těmto hasičům: Roman Jelínek, člen od roku 2001, Roman Horáček, člen od roku 2001, Ondřej Bičík, člen od roku 2002, Jan Fajgl, člen od roku 2004.

Jednotka dobrovolných hasičů města Turnova, která sídlí v hasičárně v Daliměřicích, je zařazena do JPO II/1 s výjezdem do pěti minut od vyhlášení poplachu. Plní úkoly vyplývající ze zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů, Nařízení LK č.1/2003, kterým se vydává požární poplachový plán Libereckého kraje a Nařízení LK č.2/2012 o zabezpečení pokrytí Libereckého kraje jednotkami požární ochrany, ve kterém je stanovena předurčenost JSDH města Turnov pro zásahy v souvislosti: 1. Větrnými smrštěmi a sněhovými kalamitami, 2. Živelných pohrom způsobených vodou, 3. Úniky ropných produktů na vodním toku, 4. Zásahy s leteckou hasičskou službou, 5. Následky dopravních nehod, 6. Likvidací a úniků nebezpečných látek.

V loňském roce jednotka vyjela k 123 událostem (34 požárů, 32 dopravních nehod, 30 zajištění technické pomoci a další). Možná jste nevěděli, že třeba při požáru Juty naše jednotka hasičů zasahovala na místě mimořádné události od ohlášení až do lokalizace požáru celých 36 hodin! Na lokalizaci a likvidaci požáru včetně dohlídky požářiště se postupně střídalo 18 členů turnovské jednotky.

K poděkování starosty města se přidává také místostarostka Petra Houšková, pod kterou činnost dobrovolných hasičů v Turnově spadá: „Pořád je potřeba vnímat, že jde o dobrovolné členy, kteří svoji činnost pro město vykonávají ve svém volném čase, musí být velmi flexibilní, drží pohotovost 24 hodin denně, 365 dní v roce. V době pohotovosti musí být v dosahu pro výjezd. Nikdy neví, zda se domů z výjezdu vrátí za hodinu nebo za několik hodin. Neví předem, jak fyzicky náročný zásah je čeká. Výkon člena jednotky má vliv na život celé jeho rodiny. Poděkování patří nejen oceněným mužům, ale všem členům jednotky za jejich čas, vůli, odvahu, a jejich rodinám - manželkám, partnerkám, dětem, rodičům za trpělivost, podporu a pochopení. Vím, jaký vnitřní neklid prožívám, když mi přijde zpráva o výjezdu, a jak si oddechnu, když vím, že jsou v pořádku zpátky na základně. Vděčnost za jejich službu pro město ani slovy popsat nejde."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovští hasiči vysvobodili jezevce uvízlého v plotě
Turnovští hasiči doplní své ochranné prostředky za 168 tisíc
VIDEO: Hasiči likvidovali následky požáru v areálu Juty v Turnově
Jednotka hasičů města Turnov získá novou zbrojnici
Turnovští hasiči získali nové vybavení
Turnovští hasiči pomáhali v Hřensku
Turnovští hasiči mají nové ochranné prostředky
Velkoobjemová cisterna turnovských hasičů prošla generální opravou
Hasiči města Turnova mají novou výstroj
Termokameru převzali turnovští hasiči i strážníci

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT