Turnovští hasiči pomáhali v Hřensku

06.08.2022 11:08:14 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Turnovští hasiči pomáhali v Hřensku

Požár v Národním parku České Švýcarsko, který vypukl v neděli 24. července, se rozrostl do obrovských a ničivých rozměrů. Do zásahu v těžce zasažené oblasti Hřenska a okolí se zapojila kromě dalších z Libereckého kraje také jednotka turnovských hasičů.

Sbor hasičů města Turnov vyslal svou jednotku v rámci krajské pomoci při plošném požáru v okolí Hřenska. Hasiči vyjeli ve čtvrtek 28. července v počtu tří členů s technikou HSM 227 Tatra 815 primárně na dodávku vody velkokapacitní CAS na požářiště. Členové jednotky se dále střídali po 12 hodinových směnách, působení v Hřensku bylo ukončeno v pondělí 1. srpna návratem družstva včetně Tatry 815 zpět do Turnova.

„Zásah byl velmi obtížný a prověřil fyzickou odolnost našich hasičů při hašení a také řidičské schopnosti strojníků při dodávkách vody v nepřístupném terénu. Naše jednotka vše zvládla bez zranění členů, ale s poměrně velkými ztrátami či poškozeními na vozidle a věcných prostředcích," uvedl velitel SHM Turnov Martin Bartoníček.

Turnovští hasiči při zásahu u Hřenska<br />Autor: Archiv SHM Turnov Jedna značně nepřehledná situace skončila pádem ohořelého stromu na cisternu a došlo k poškození nástavby CAS, v průběhu zásahu byla poškozena také výbava vozidla, jako jsou hadice, rozdělovače proudnice nebo výstroj. Po vyčištění a nejnutnějších opravách je však vybavení opět akceschopné a připravené k výjezdu. Další oprava CAS 32 Tatra proběhne podle Bartoníčka v co nejbližším termínu.

„Turnovská jednotka hasičů opět odvedla skvělou práci, jak při zásahu v Českém Švýcarsku, tak při zásazích na Turnovsku, kde bylo nutné fungovat v omezeném počtu," dodal ještě Martin Bartoníček.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Jak hasiči bojují s lesním požárem v okolí Hřenska
Kouř z lesního požáru v Českém Švýcarsku došel až do Vrchlabí
Požár lesa v Hřensku se rozrostl, na pomoc míří i hasiči z Liberecka
Konec ohňostrojů i parních lokomotiv. V kraji je zvýšené riziko požárů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desné zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zapomenuté malíře Semilska připomene nová výstava
Dubnová nabídka akcí Sportovního centra Semily
Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého jarního kola
Jarní Lužické hory vybízí k procházkám, výletům i pití piva
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ

Nejčtenější články

31.03.: I.A třída: Remízy Bělé i Košťálova na lomnické umělce
30.03.: Krajský přebor: Studenec i Rovensko podlehly favoritům
31.03.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 31. března až 2. dubna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT