Stříbrný návrat na biatlonové tratě Michala Krčmáře

31.01.2021 15:18:28 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí,Liberecký kraj

Stříbrný návrat na biatlonové tratě Michala Krčmáře

Polské lázeňské město Duszniki-Zdrój, které se nachází na druhé straně Orlických hor, bylo v těchto dnech místem mistrovství Evropy v biatlonu. Evropský šampionát je v biatlonu určen především závodníkům z druholigového IBU Cupu, ale startovali zde také někteří členové A-týmů, včetně těch, kteří se vracejí po nemoci. V současnosti náš nejlepší biatlonista Michal Krčmář nedávno prodělal koronavirové onemocnění a trénoval pouhých 12 dnů. Úspěšně absolvoval fyzické testy a po poradě s trenérem Rybářem se rozhodl pro účast ve sprintu na tomto šampionátu.

A udělal dobře, ve sprintu obsadil osmé místo, když s jednou střeleckou chybou na střelnici ztratil něco málo přes půl minuty na vítězného Švýcara Jägra, který střílel stoprocentně. Na čtvrté místo ztrácel jen 3,7 sekundy. Původně měl v Polsku v plánu pouze sprint, aby tělo při návratu hned nepřetížil, ale po 8. místě v pátečním závodě se odhodlal nastoupit také v sobotní stíhačce.

Vstupoval do ní se ztrátou 33 sekund na překvapivého vítěze sprintu Švýcara Jägera a svůj odstup za čelem závodu vytrvale snižoval. „Bimbo" vědom si nemoci a dlouhé tréninkové pauzy, se na trati pohyboval „s rozumem". Držel se svého tempa a soustředil se na střelbu. První tři položky zvládl bezchybně a postupně běžel 5., 4., a 1. čas na úseku. Už po třetí střelbě se probil do vedení. V průběhu čtvrtého kola jej těsně předstihli Nor Bogetveit a zkušený Němec Kühn. Za nimi se hnal Ukrajinec Pryma.

Poslední položka pořadí opět přesypala. Až tady udělal Krčmář jedinou střeleckou chybu. Mimo terče však mířili i ostatní závodníci z popředí. Po absolvování trestného kola tak vyrazil český reprezentant na trať jako první, těsně před Prymou a s náskokem 21 sekund na Bogetveita a Kühna. Na trati posledního okruhu se Ukrajinec posunul před Krčmáře, načež se mu ve stoupání Pryma pokusil ujet a získal menší náskok, který si už bezpečně udržel.

Michal Krčmář běžecky za dalšími kandidáty medailí mírně zaostával, což však bylo po dlouhém tréninkovém výpadku pochopitelné, na trati zaznamenal 24. běžecký čas. Ale rval se, vzorně. Hezký dárek ke svým třicátým narozeninám - gratulujeme!

Evropský titul tak slavil třiatřicetiletý ukrajinský biatlonista Pryma, jenž v kariéře čtyřikrát dojel ve Světovém poháru v Top 10. Za ním se radoval ze stříbra Krčmář a o bronz si řekl Bogetveit, když v závěru závodu udolal i Kühna, loni 13. muže celkové klasifikace Světového poháru.

„Těšil jsem se jako malej kluk, už mě totiž nebavilo válet se doma na gauči. Koukat na biatlon jen v televizi bylo opravdu utrpením," líčil český reprezentant. „Mám z toho velkou radost," řekl Michal do České televize.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Biatlonisté závodili o víkendu na jilemnické Hraběnce
Čeští biatlonisté vstoupili do MS senzačním bronzem
Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí
Deštivý sprint přinesl Markétě Davidové bronz
První medaili v nastávající sezoně biatlonu vybojovala Davidová
Biatlonistou roku je Michal Krčmář, druhá Veronika Vítková

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.

Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

V Liberci Vratislavicích na Prosečském hřebeni zasahovali hasiči v pátek 24. června u požáru lesa o rozloze cca 20x 20 metrů. Použili při akci hasicí D program a zařízení PRO/pak, které díky svým vlastnostem zefektivňuje využití hasební vody.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Skleněná šatna představí v Železném Brodě modely i šperky z přehlídek
Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii
Kraj podpoří opravu věže kostela svatého Mikuláše v Horní Branné
Do lomnického Aionu přijede Honza Křížek
Kraj opět žádá ministerstvo o dotaci na zajištění sociálních služeb

Nejčtenější články

25.06.: Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
26.06.: Obrazem: Libštátský jarní běh 2022
26.06.: Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT