Takový byl Městský ples v Turnově 2023

14.02.2023 08:11:13 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Turnov

Takový byl Městský ples v Turnově 2023

Po nucené přestávce se letos opět naplno rozběhla plesová sezona, chybět tak nemohl ani Městský ples 2023. V sobotu 28. ledna s osmou večerní se na Střelnici rozezněla první skladba Orchestru Ladislava Bareše.

Městský ples už tradičně pořádá město Turnov ve spolupráci s Kulturním centrem Turnov. Orchestr Ladislava Bareše Liberec provedl tanečním večerem, který svým uměním zpestřili tanečníci TK KZMJ Jičín a ukázky standardních i latinskoamerických tanců. Večerem provázela Alena Tomášová, a v úvodu na pódium pozvala také místostarostku Petru Houškovou s předsedkyní spolku Slunce všem Marcelou Kurfirstovou.

Do Centra denních služeb Slunce všem totiž směřuje výtěžek letošního plesu. Centrum poskytuje sociální služby pro dospělé s těžkým mentálním postižením a autismem. Poskytuje odlehčovací služby a denní péči v malé skupině klientů. Jak zmínila paní Kurfirstová, snem a cílem do budoucna je zajišťovat také služby pobytové. Výtěžek plesu zajistí nové pracovní i výtvarné pomůcky a tolik potřebné vybavení pro běžné činnosti klientů, kteří pravidelně pobývají v centru.

Městský ples v Turnově 2023<br />Autor: Archiv města Turnov Během večera bylo možné zakoupit čestné poukazy, z nichž každý se proměnil v jednu z krásných cen, které věnovali štědří partneři večera. Všem tímto pořadatelé děkují za jejich příspěvek. V konečném součtu se podařilo získat více než neuvěřitelných 100 000 Kč!

I bez výherního poukazu jste na parketu mohli do sytosti užít klasických tanečních melodií, v předsálí pořídit netradiční plesové foto ve fotokoutku v barvách města. O půlnoci pak přišel na řadu los vstupenek, mezi hlavních šestnáct cen se dostaly dárkové balíčky města, lákavé poukazy na služby nebo odběr produktů i výběrové delikatesy.

V průběhu slosování se nachystal hudební host večera - desetičlenná začínající formace What The Funk. Přestože hodina pokročila směrem k nedělnímu ránu, v sále se na funk ještě našlo dost energie a řada tanečníků vydržela až do úplného finále.

Turnovská kultura v lednu

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj opět podpoří statisíci obnovu kulturních památek

Obnovu kulturních památek dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj. Proto opět krajské zastupitelstvo schválilo vyhlášení dotačního programu s názvem 7.3 Stavebně historický průzkum. Je zaměřený na komplexní poznání historie, stavebního vývoje a současného stavu kulturních památek na území regionu. Zpracovaný stavebně historický průzkum poslouží jako výchozí podklad pro obnovu dané kulturní památky. „Je to vlastně předstupeň stavební obnovy památky a my se snažíme tímto dotačním programem motivovat další vlastníky památek, aby si stavebně historický průzkum nechali zpracovat a chápali ho jako výchozí podklad pro kvalitní péči či obnovu objektu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Investice v turnovských městských budovách přinesou úsporu energií
Turnovská kapela Mackie Messer Klezmer Band hrála v Senátu
Budoucnost výzkumného centra TOPTEC má reálné obrysy
Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové

Nejčtenější články

22.02.: Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
22.02.: Čtvrtá výstava v Original Gallery ukáže obrazy Věry Kosové
22.02.: Soutěž o 3x 2 vstupenky na Viléma Veverku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT