Turnovská kultura v lednu

05.01.2023 08:31:01 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská kultura v lednu

V lednu 2023 v turnovském KC Střelnice připravili opět novou várku zajímavých kulturních akcí. Hudebním zážitkem budou párty a koncert Guilty Pleasure a Payya Matys & Tribal Force, mnoho plesů, ale třeba i přeložený diskuzní pořad Pohovka s Pavlínou Wolfovou a Josefem Klímou.

čtvrtek 5. ledna 2023

Kavárenský kvíz
Oblíbené soutěžení ve vánočním speciálu. Atmosféra napjatá jak kšandy vašeho dědy, přehřáté mozkové závity, nervy drásající souboje, ale také záchvaty smíchu a pocity hrdosti a zadostiučinění. To je náš Kavárenský kvíz! Každý první čtvrtek v měsíci, vždy od 18 hodin v kavárně KUS na Střelnici nebo v případě velkého zájmu na velkém sále KC Střelnice. Pět různých témat, celkem pětapadesát otázek, hlasovací aplikace. Atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
kvíz/soutěž, Střelnice od 18 hodin, vstupné 200 Kč/tým.

pátek 6. ledna 2023

Maturitní ples tříd oborů ZL, MA a SČ Zdravotnické školy Turnov
Po letech strádání kvůli covidové pandemii můžeme s radostí oznámit, že se opět koná tradiční ples SZŠ Turnov. A pozor - vzhledem k počtu čtyř končících tříd v tomto školním roce budou rovnou plesy dva! Zveme tímto všechny absolventy (zejména těch ročníků, kteří ples neměli), známé a přátele školy buď na ples tříd oborů ZL, MA a SČ v pátek 6. 1. 2023, nebo ples tříd oborů PS a OŠ v pátek 13. 1. 2023. Využijte této jedinečné příležitosti k setkání s kamarády či bývalými spolužáky.
ples, Střelnice od 19 hodin, vstupné 250 Kč k sezení/ 200 Kč k stání na sekretariátu školy.

sobota 7. ledna 2023

PKM PARTY PLES
Přijďte se 7. ledna pobavit na druhý ročník PKM PARTY PLESU! Skupina bývalých gympláků si připravila nabitý večer, na který jen tak nezapomenete.
Od slavnostního úvodu, přes vlastní unikátní program, bohaté ceny v tombole, až po jedinečné půlnoční překvapení - o tohle nechce nikdo přijít! K poslechu a tanci bude v průběhu večera hrát BigBand ZUŠ Turnov.
ples, Střelnice od 20 hodin, vstupné na sezení 240 Kč/ na stání 220 Kč.

Film Jedinečný Český ráj uvedlo ve světové předpremiéře lomnické kino

čtvrtek 12. ledna 2023

Jedinečný Český ráj
Celovečerní film přírodovědce, fotografa i spisovatele Zdeňka Mrkáčka navazuje na jeho předchozí mnohaletou práci v popularizaci přírody a krajiny Českého ráje.
Dokument je výsledkem jeho téměř celoživotního studia přírody regionu. Po zkušenostech s kratšími snímky se v tomto případě ujal role scénáristy, kameramana i režiséra.
Autor představuje Český ráj ve zcela novém světle. Dokládá, proč je region jedním z pokladů přírodního a kulturního dědictví naší vlasti a proč je tak vyhledávaný. Po úvodním seznámení s krajem včetně jeho památek i osobností zaměřuje pozornost diváka hlavně na neživou a živou přírodu v podobě polodrahokamů, skalních tvarů a obyvatel skalních měst, sopek, luk, vody i lesů. A díky unikátním záběrům nám umožňuje nahlédnout do soukromí vybraných druhů živočichů a rostlin od motýlů, výra a sokola až po jeřába, mloka, orchideje a orla mořského.
Hudba k filmu není převzatá, ale originální. Přímo na míru snímku jí zkomponoval veřejnosti již dobře známý klavírista, skladatel i dirigent MgA. Martin Hybler, střih zajistil Pavel Barták a komentář namluvil Jaroslav Hoření.
Po projekci ve čtvrtek 12. ledna proběhne beseda s režisérem Zdeňkem Mrkáčkem!
filmová projekce / beseda, kino Sféra od 19 hodin, vstupné 150 Kč/ zlevněné 130 Kč. Podrobný článek o premiéře filmu v Lomnici

pátek 13. prosince

Maturitní a absolventský ples tříd oborů PS a OŠ Zdravotnické školy Turnov
Po letech strádání kvůli covidové pandemii můžeme s radostí oznámit, že se opět koná tradiční ples SZŠ Turnov. A pozor - vzhledem k počtu čtyř končících tříd v tomto školním roce budou rovnou plesy dva!
Zveme tímto všechny absolventy (zejména těch ročníků, kteří ples neměli), známé a přátele školy buď na ples tříd oborů ZL, MA a SČ v pátek 6. 1. 2023, nebo ples tříd oborů PS a OŠ v pátek 13. 1. 2023. Využijte této jedinečné příležitosti k setkání s kamarády či bývalými spolužáky.
ples, Střelnice od 19 hodin, vstupné 250 Kč k sezení/ 200 Kč k stání na sekretariátu školy.

Leontýnka poletí do vesmíru za klíčem k tajemství sobota 14. ledna 2023

Leontýnka letí do vesmíru
Leontýnka musí najít klíč k velkému tajemství. Vydá se za ním až do vesmíru, kde potká nadpřirozené bytosti a řešit bude zapeklité hádanky. Držme jí palce, cesta je to nebezpečná! Dobrodružná výprava mimo zemskou atmosféru nás zavede do světa fantazie a kouzel. Loutkovou pohádku, vhodnou pro děti od 3 let přijíždí zahrát pražské Divadlo Kaká.
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, divadlo od 10 hodin, vstupné 100 Kč. Samostatná pozvánka

sobota 14. ledna 2023

Volej&Basket BÁLL 2023
Tradiční ples turnovských volejbalistů a basketbalistů. K tanci a poslechu hraje Duo BigBand.
ples, Střelnice od 20 hodin, vstupné 350 Kč (vstupenky k dostání také na recepci KC Střelnice).

Taneční večírek Guilty Pleasure rozehřeje turnovský KUS sobota 14. ledna 2023

Guilty Pleasure
Taneční večírek Guilty Pleasure je určen všem, kdo si chtějí trsnout, ale nikdo jim nehraje tu jejich hudbu. Nečekejte žádný jukebox s písničkami na přání, ale vyladěný playlist, který pohladí po duši a rozvlní vaše boky. Zkrátka večer plný hudby, kterou jinde neuslyšíte.
Party, klub KUS od 21 hodin, vstup zdarma. Samostatná pozvánka

středa 18. ledna 2023

 

Radka Tkáčiková v Turnově představí divokou Namibii Radka Tkáčiková - Namibie
Nejstarší poušť světa s největšími dunami na světě, národní parky s množstvím zvěře, druhý největší kaňon světa Fish river, květiny staré 1500 let, krokodýli na hraniční řece Kunene a Epupa vodopády. Atlantský oceán a kolonie lachtanů a tučňáků. Opuštěné diamantové doly. Vše umocněno etnickou pestrostí - původní etnika Himbů zachovávající své zvyky včetně odívání, kdy ženy chodí jen v sukénkách. Hererové ve viktoriánských oděvech. Země plná překvapení.
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 100 Kč. Samostatná pozvánka

čtvrtek 19. ledna 2023

 

Drama v kostce aneb Mystérium skutečnosti Drama v kostce, pokus 2 - Mystérium skutečnosti
Pražské Studio Ypsilon přiváží do Turnova autorský počin Jiřího Havelky. Drama v kostce je komedie, která vás vtáhne do děje od první minuty a nepustí do poslední vteřiny. Divadlo je vždy něco mezi barem a estetickým tvarem. Jenomže hranice divadla a baru přestaly být zřetelné. „Všecko, co je na jevišti, hraje."
„Takže i uklízečka, když jde vytřít na jeviště, tak hraje?"
„Pokud jsou tam diváci, tak ano."
„A co když tam je jen jeden divák?"
„Tak taky."
„A když ten divák je její manžel a čeká, až to dodělá?"
„Tak to je chudák."
„Takže diváci jsou chudáci?"
Realita jeviště. Divadlo hlediště. Mystérium skutečnosti.
divadelní představení, divadlo od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 360 Kč/ na místě 400 Kč. Samostatná pozvánka

čtvrtek 19. ledna 2023

Dámská jízda v kině Sféra: Přání k narozeninám
Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má na tenhle rok jiné plány, a tak před rodinou předstírá nemoc. Letos chce totiž poprvé strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. A Karel je pro zbytek rodiny Petrovým dlouho skrývaným tajemstvím. Líba se však své oslavy nehodlá jen tak lehce vzdát. Rozhodne se Petra překvapit a s celou rodinou se přesunout k němu. Nečekaná návštěva donutí Petra k rychlé improvizaci. Udělat před svou rodinou z přítele Karla kolegu z práce a z jeho sestry Veroniky svou přítelkyni je v podstatě hračka. Jenže to ještě Petr netuší, že tohle je teprve začátek a dnešní den bude jedna velká jízda na horské dráze...
Užijte si premiéru filmu v rámci Dámské jízdy s doprovodným programem! Už ve čtvrtek 19. ledna.
filmová projekce, kino Sféra od 20 hodin, vstupné 165 Kč/ zlevněné 145 Kč.

pátek 20. ledna 2023

Maturitní ples oktávy Gymnázia Turnov
K poslechu a tanci hraje skupina Futrál. Pořádá Nadační fond Gymnázia Turnov.
ples, Střelnice od 20 hodin, vstupné 220 Kč sezení/ 200 Kč stání (možno zakoupit ve školní knihovně).

Pohovkou s Pavlínou Wolfovou provede Josef Klíma pondělí 23. ledna 2023

Pohovka s Pavlínou Wolfovou
V lednovém setkání na Pohovce se můžete těšit na známou redaktorku a moderátorku Pavlínu Wolfovou. Večerem vás bude provázet Josef Klíma, jehož Na vlastní uši band, společně s Pavlem Půtou a Andy Seidlem, obstará hudební doprovod.
Pavlína Wolfová (rozená Spálená) je dcerou zpěváka Petra Spáleného a herečky Pavlíny Filipovské. Absolvovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, pracovala jako elév v Lidových novinách, působila v domácím a později i zahraničním zpravodajství České televize. Později byla reportérkou pořadu TV Nova Na vlastní oči. Ve stejné televizi měla vlastní talkshow Áčko. Od roku 2000 moderovala pro Český rozhlas pořady Nad věcí, BonaDea a Radiofórum na stanici ČRo 1 - Radiožurnál, na stejné stanici byla součástí relace Děti vám to řeknou. Od června 2019 byla jistou dobu součástí týmu moderátorů pořadu Pressklub na stanici Frekvence 1. Od roku 2020 je moderátorkou pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News.
Pohovka, divadlo od 19 hodin, vstupné 250 Kč / seniorské vstupné 200 Kč
(Jedná se o náhradní termín akce (přeloženo z úterý 22. listopadu 2022). Vstupenky zakoupené na původní termín jsou platné na tento.). Samostatná pozvánka

Operní soirée s Jaroslavem Patočkou středa 25. ledna 2023

Operní soirée s Jaroslavem Patočkou
Liberecký rodák Jaroslav Patočka studoval zpěv u předního sólisty Národního divadla v Praze Václava Zítka, později absolvoval pardubickou konzervatoř ve třídě prof. Václava Zítka a prof. Mgr. Miloslava Stříteského. Zúčastnil se několika mistrovských pěveckých kursů, v současné době také spolupracuje s renomovaným italským operním tenoristou a pedagogem Antoniem Carangelem. Jeho repertoár obsahuje operní, oratorní a písňovou tvorbu. Je stálým hostem Divadla F. X. Šaldy v Liberci i Národního divadla v Praze. Věnuje se též koncertní činnosti s mnoha českými i zahraničními orchestry a sbory, kromě České republiky vystupoval po celé Evropě, v Izraeli, Libanonu či Jižní Koreji. Jeho měkký a přitom sytý bas jsme měli možnost poznat i v Turnově např. v sólovém partu Dvořákova Te Dea.
Turnovský hudební večer, divadlo od 19.30, vstupné v předprodeji 180 Kč/ na místě 210 Kč. Samostatná pozvánka

pátek 27. ledna 2023

Payya Matys & Tribal Force, Bigbítek, Rozumbrothers
Nabušený hudební večírek s místními kapelami.
Malá (domácí) scéna, klub KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné.

Žába půjde za štěstím v turnovském divadle sobota 28. ledna 2023

Prostě žába
Vzrušující pouť ze stádia do stádia plná proměn, nástrah a humoru. Jeden nikdy neví, co ho čeká na cestě životem... Vypadá to jako série docela vtipných situací, ale když je člověk jednou žába, nemůže si být nikdy jistý, kdo po něm zase půjde. Čím vším může projít chudák žába, než konečně dojde ke štěstí? Bez zbytečných slov, za radostného kvákání - loutková groteska z českých vodstev, hájů i měst.
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, divadlo od 10 hodin, vstupné 100 Kč. Samostatná pozvánka

Tradiční Městský ples se v Turnově vrací sobota 28. ledna 2023

XII. MĚSTSKÝ PLES
K tanci a poslechu hraje Orchestr Ladislava Bareše, po půlnoci What The Funk.
Ples, Střelnice od 20 hodin, vstupenky k dostání na recepci KC Střelnice za 260 Kč. Podrobná pozvánka

středa 1. února 2023

Michal Černý - JAR
„Kruger park je nejstarším africkým parkem, byl vyhlášen již v roce 1902. Jeho velikost se u nás dá přirovnat k rozloze skoro celé Moravy! V tomto parku se také ještě jako v jednom z mála v Africe můžete pohybovat bez průvodce svými auty, což dává obrovskou svobodu při pozorování zvěře. Jelikož mojí parketou je hlavně fotografování pod vodou, tak jsem v JAR nemohl vynechat ani potápění se žraloky a lachtany. Potápěli jsme se na několika místech s několika druhy žraloků a to včetně toho nejznámějšího - velkého bílého žraloka. A samozřejmě i z potápění s těmito nádhernými tvory je spousta zajímavých a napínavých historek, na které se již nyní můžete těšit."
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 100 Kč.

čtvrtek 2. února 2023

Kavárenský kvíz
Oblíbené soutěžení ve vánočním speciálu. Atmosféra napjatá jak kšandy vašeho dědy, přehřáté mozkové závity, nervy drásající souboje, ale také záchvaty smíchu a pocity hrdosti a zadostiučinění. To je náš Kavárenský kvíz! Každý první čtvrtek v měsíci, vždy od 18 hodin v kavárně KUS na Střelnici nebo v případě velkého zájmu na velkém sále KC Střelnice. Pět různých témat, celkem pětapadesát otázek, hlasovací aplikace. Atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
kvíz/soutěž, Střelnice od 18 hodin, vstupné 200 Kč/tým.

pátek 3. února 2023

SBV: Klozet
Jednoaktová úsměvná hra maďarské spisovatelky Katalin Thuróczy v podání turnovského souboru Společnost Bloumající Veřejnosti. Na festivalu Modrý Kocour byla hra vybrána k účasti na celostátní přehlídce s postupem na Jiráskův Hronov.
Děj této aktovky se odehrává na opuštěných toaletách. Již od počátku je jasné, že půjde o konflikt dvou mužů žijících na okraji společnosti. Jeden z nich vnikne uprostřed noci na toalety za účelem přespání nevěda, že se jedná o bydliště druhého, který se právě vrací. Začíná boj o matraci a rozvíjí se hodinový duel, kde si oba houmlesáci brání každý „to své". Rozvíjejí svůj vztah překvapivými zvraty a přes počáteční nevraživost k sobě nacházejí cestu.
obnovená premiéra, divadlo od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 220 Kč/ na místě 250 Kč.

Samostatné pozvánky:

Tradiční Městský ples se v Turnově vrací

Žába půjde za štěstím v turnovském divadle

Operní soirée s Jaroslavem Patočkou

Pohovkou s Pavlínou Wolfovou provede Josef Klíma

Drama v kostce aneb Mystérium skutečnosti

Radka Tkáčiková v Turnově představí divokou Namibii

Taneční večírek Guilty Pleasure rozehřeje turnovský KUS

Leontýnka poletí do vesmíru za klíčem k tajemství

Film Jedinečný Český ráj uvedlo ve světové předpremiéře lomnické kino

Turnovská kultura v prosinci

Další tipy na akce v regionu:

Akce Kulturního centra Golf Semily v lednu

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v lednu

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Slavíme Den Země
Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT