Tradiční masopustní průvod procházel Dolánkami
05.02.2013 09:34:58 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Dolánky
Tradiční Masopust uspořádalo turnovské Muzeum Českého ráje v sobotu na Dlaskově statku v Dolánkách. Po občerstvení v duchu staročeské zabíjačky předala starostka Turnova Hana Maierová s krásným červeným srdcem na tváři klíč od obce dokonce dvěma Laufrům.
„Klíč vám předám jen za podmínky, že budete mravní a nebudete požívati alkohol," řekla s úsměvem starostka a zároveň náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro kulturu, která tuto roli podle svých slov vykonala naposledy.
Laufři pak provedli pod vedením moderátorky Evy Kordové masky od domu k domu po celých Dolánkách. Masopustní průvod doprovázený folklórním souborem Šafrán a masopustním šramlem Messrovankou tvořilo 22 zaměstnanců muzea, kteří si masky, jak prozradila ředitelka muzea Vladimíra Jakouběová, sami ušili. A po návratu se konala v duchu tradic na dvoře Dlaskova statku svatba, pochování basy a závěrečný tanec. Posledním dnem masopustního veselí, kdy se dříve konal hlavní průvod maškar, je masopustní úterý, které letos připadá na 12. února.
Přehled únorových plesů, bálů a karnevalů v Pojizeří
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Libor Preisler odstupuje z funkce jednatele TS Turnov
Rada města Turnov v působnosti valné hromady společnosti Technické služby Turnov, s. r. o., vzala na vědomí odstoupení Libora Preislera z funkce jednatele společnosti Technické služby Turnov, s. r.o., a to k 30.06.2026. Rada města v působnosti valné hromady společnosti Technické služby Turnov, s. r. o., schválila vypsání výběrového řízení na funkci jednatele společnosti dle předloženého návrhu zadání.
Kraj školám usnadní dopravu žáků na výukové programy
Výukové programy v iQlandii patří mezi ty, které dokážou žáky nadchnout pro vědu a techniku a nabídnout jim učení jinak než jen v lavicích. Pro některé školy ale může být překážkou samotná doprava. Liberecký kraj proto i ve druhém pololetí tohoto školního roku pokračuje v podpoře dopravy žáků na výukové programy do iQlandie a nabízí školám možnost žádat o dotaci průběžně. „Chceme, aby se kvalitní a inspirativní výukové programy dostaly ke všem dětem bez ohledu na to, odkud pocházejí. Doprava bývá často tou největší překážkou, a proto ji kraj školám pomáhá řešit," upřesnila radní Libereckého kraje pro resort školství a sportu Jitka Skalická.
Nejnovější články
Falešní policisté opět úřadovali v Libereckém kraji
Kamarádi v Semilech je nová výstava v Pojizerské galerii
Turnov otevřel novou úschovnu kol a zavazadel v centru města
Turnaj v Železném Brodě Hospoda cup 2026 vyhrál tým Bombshell
V Radostné pod Kozákovem zachraňovali prvního letošního paraglidistu
Nejčtenější články
05.03.: Turnaj v Železném Brodě Hospoda cup 2026 vyhrál tým Bombshell
05.03.: V Radostné pod Kozákovem zachraňovali prvního letošního paraglidistu
06.03.: Kamarádi v Semilech je nová výstava v Pojizerské galerii
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.