Tradiční turnovský ples s netradiční kulisou

16.02.2024 21:28:24 | Autor: Marcela Jandová, město Turnov | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Turnov

Tradiční turnovský ples s netradiční kulisou

Městský ples se v letošním roce konal v Turnově již potřinácté, nesl podtitul Oslava 150. narozenin turnovského divadla a o divadle i pro divadlo také byl.

Malé ohlédnutí za Městským plesem 2024 je především o turnovském divadle, výborné muzice a skvělé zábavě. V sobotu 10. února 2024 s osmou hodinou večerní se turnovská Střelnice začala rychle plnit. Při slavnostním zahájení moderátor večera Mário Kubaš společně se starostou Tomášem Hockem i jednatelem KC Turnov Davidem Peškem vítali zcela zaplněný sál. První slova samozřejmě patřila divadlu, jeho vzniku, historii i přáním na další rozvoj stávající budovy. Za hosty večera přáli i náměstek ministra kultury ČR Ondřej Chrást, poslankyně PS Parlamentu České republiky Jarmila Levko nebo herec Václav Knop.

Divadlu patřily promítané fotografie, tematická výstava ve foyer nebo fotokoutek, odkud jste si mohli odnést fotku s pravou turnovskou divadelní kulisou. Tedy pokud jste to stihli mezi tanečním maratonem, protože po oficiálním zahájení plesu už Levou Rukou Band nenechal nikoho vydechnout až do časných ranních hodin. Skvělá muzika, osvěžující vstupy muzikantů přímo na tanečním parketu a malé pauzy v hudebním proudu vyplněné neotřelým programem... o dobrou zábavu bylo dobře postaráno.

Ples města Turnov 2024<br />Autor: Marcela Jandová Během večera byl k vidění poetický tanec Bohemia Baletu, tanečního souboru Taneční konzervatoře hlavního města Prahy, který je pravidelným hostem městského divadla. Přehlédnout nešlo vystoupení Long Vehicle Circus, ať už kvůli výšce účinkujících nebo prostě proto, že bylo okouzlující.

Také na letošním plese nemohl chybět prodej čestných poukázek, letos jich díky věcným darům sponzorů bylo celkem 328. Poukázky byly rozebrány kompletně a celý výtěžek z jejich prodeje putuje symbolicky na podporu divadelních souborů při ZŠ Žižkova a ZŠ 28. října. Finanční prostředky budou použity k nákupu materiálu na výrobu trvanlivých kulis a kostýmů, pořízení vhodného ozvučení, pokrytí pronájmu divadla a dalších nezbytných nákladů.

Celkový výtěžek plesu se vyšplhal na krásných 80 800 Kč, z nichž 48 000 Kč tvoří přímé finanční dary sponzorů a 32.800 Kč přinesl výtěžek z prodeje čestných poukázek. Všem sponzorům a přispěvatelům srdečně děkujeme za velkou podporu.

Takový byl Městský ples v Turnově 2023

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT