Trail v turnovských Struhách je otevřený!

28.06.2024 08:43:24 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Trail v turnovských Struhách je otevřený!

Turnov se stává centrem pozornosti všech místních nadšenců do horské cyklistiky. V sobotu 22. června 2024 bylo slavnostně otevřeno nové trailové centrum Struhy, které nabízí první legální trail v okolí. Toto centrum vzniklo díky spolku Area 51 trails, z. s., a podpoře města Turnova i soukromých dárců.

Spolek a komunita v akci

Vizí spolku je rozvoj legální horské cyklistiky v Českém ráji. Po otevření městského pumptracku se tak pozornost spolku zaměřila na les na okraji turnovské sjezdovky, který je pro horská kola jako dělaný.

Trailové centrum bylo postaveno svépomocí členy spolku Area 51 trails, z. s., přičemž se do fyzických prací zapojila i širší biková komunita z okolí Turnova. Společně strávili na stavbě více než 1 400 hodin a další stovky hodin věnovali přípravám administrativy a projektu.

„Jsme opravdu hrdí na to, co se nám společně podařilo dosáhnout. Za obrovské pracovní nasazení patří veliké díky všem členům komunity. Za finanční podporu děkujeme městu Turnovu a všem dalším dárcům, zejména ale společnosti ZIKUDA - vodohospodářské stavby, s. r. o., bez které bychom projekt jen těžko zvládli dokončit." říká místopředseda spolku Area 51 trails, z. s., Marek Slavík.

Otevření červeného trailu ve Struhách<br />Autor: Marcela JandováPlány do budoucna

I když je nyní v areálu Struhy k dispozici zatím jen jeden trail, již jsou v plánu další rozšíření. V současné době se pracuje na projektu schválení dalších trailů. Celkově by se v areálu měly nacházet tři sjezdové traily a jeden stoupací, což vytvoří pestrou nabídku pro jezdce všech úrovní.

„Červený trail je kombinací prvků pro začátečníky a pokročilé jezdce. Začátečníka na trailu nečekají žádné záludnosti, ale pro zkušené trail zároveň nabízí zajímavé výzvy. Sveze se tak jak malý návštěvník na odrážedle či dětském kole, tak ostřílený biker." říká předseda spolku, Jan Macháček.

Otevřeno všem, ale s rozumem

Provozní řád areálu klade velký důraz na bezpečnost všech návštěvníků. „Nehoda není náhoda," říká provozní řád, a proto je nezbytné, aby se každý, kdo vstupuje do areálu, důkladně seznámil s pravidly.

Areál je zdarma přístupný široké veřejnosti, proto je důležité dodržovat stanovená pravidla sportoviště. Jízda v areálu je zakázána za nepříznivého počasí, aby nedošlo k poškození překážek a zvýšení rizika úrazu. Dále je při používání překážek přísně zakázána konzumace alkoholu a jiných návykových látek.

„ Areál je přístupný všem návštěvníkům na horském kole zcela zdarma. Traily však nejsou přístupné pro motorky, koloběžky nebo skateboardy. Důležité je i ohleduplné chování vůči ostatním, ať už jde o směr jízdy nebo o hluk a nepořádek v areálu. Proto je nutné respektovat základní podmínky provozu na trailech, které jsou popsané v provozním řádu, aby nedošlo ke zbytečnému úrazu nebo poškození trailů." říká Matěj Žáček, místopředseda spolku.

V areálu se nacházejí různé sportovní překážky, jako jsou zatáčky, boule, lávky a skoky, které odpovídají běžným standardům v daných disciplínách. Cedule umístěné v prostoru areálu informují o správném chování na jednotlivých částech trailu a návštěvníci jsou povinni se řídit jejich pokyny.

„Věříme, že se všichni návštěvníci budou chovat zodpovědně, aby mohli areál využívat co nejdéle v jeho nejlepší kondici," dodává předseda spolku, Jan Macháček.

Otevření červeného trailu ve Struhách<br />Autor: Marcela JandováPřijďte si zajezdit!

Trailové centrum Struhy je nyní otevřeno a čeká na každého, kdo si chce vyzkoušet první legální trail v okolí Turnova. Přijďte a užijte si jízdu na horském kole v nově otevřeném trailovém centru!

Area 51 trails, z. s., je neziskový spolek, který se zaměřuje na podporu a rozvoj horské cyklistiky v okolí Turnova. Spolek sdružuje místní bikovou komunitu a aktivně se podílí na budování a údržbě cyklistických trailů. Cílem spolku je vytvářet bezpečné a atraktivní prostředí pro všechny, kdo mají rádi aktivní pohyb na kole v přírodě.

Poznámka: Trailové tratě ve Struhách hned dvakrát uspěly v participativním rozpočtu Tvoříme Turnov. V první fázi projektu byla v roce 2021 z participativního rozpočtu podpořena příprava kompletní projektové dokumentace a přípravných prací městského trailcentra. Záměr přípravy projektové dokumentace pro územnímu rozhodnutí jako nezbytné podmínky pro vybudování dalších legálních trailů ve Stuhách pak vyhrál ve veřejném hlasování Tvoříme Turnov 2023.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Setkání nad projekty Tvoříme Turnov
Výsledky hlasování Tvoříme Turnov 2023
Turnovský pumptrack slaví první narozeniny
Na turnovském pumptracku pořádají závody elektroskateboardů
FOTO: Pumptrack v Turnově je už naplno otevřen!
Turnovský pumptrack má unikátní skok

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT