Trans Organic v semilském kostele
14.09.2023 16:51:07 | Autor: mb, jk, pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily
Trans Organic sourozenců Markéty Schley Reindlové a Tomáše Reindla vytváří neobvyklé spojení chrámových varhan s interaktivní elektronikou, indickými bubny tabla a dalšími ethno nástroji. V pátek 15. září je můžete od 19 hodin slyšet v semilském kostele sv. Petra a Pavla.
Projekt využívá současných možností technologie zpracování zvuku v reálném čase, který mimo jiné umožňuje zachycení, „zmrazení", či granulaci zvuku varhan a jeho přetvoření do ambientních struktur, které se plynule proměňují a vytvářejí prostorový kontrapunkt k reálnému zvuku z kůru.
Projekt Trans Organic vznikl v roce 2019 a má za sebou již několik úspěšných vystoupení například v Santiniho katedrále u Stříbra (Festival Kladrubské léto), chrámu Sv. Štěpána v německém Bambergu, v pražském kostele kostel Nejsvětějšího Salvátora atd. Těžiště programu tvoří skladby Tomáše Reindla, například Kabel - Age (elektroakustická skladba věnována památce Miloslava Kabeláče), Meditace pro varhany a didžeridu či Hlas ze Šumavské pouště. Program je doplněn o sólové varhanní kompozice (Miloslav Kabeláč, Arvo Part, Petr Eben aj.)
Markéta Schley Reindlová je česká varhanice, žijící v německém Bamberku. Jedná se o špičkovou interpretku, která získala řadu mezinárodních ocenění (1.cena a Cena publika na festivalu „Festival van Vlaanderen Musica Antiqua" v belgických Brugách a 1. cena a Cena publika na mezinárodním sputěži „Orguesansfrontiers" v Dudelangev Lucemursku). V současné době zastává funkci ředitelky kůru v bamberském chrámu Erlöserkirche.
Tomáš Reindl je hudební skladatel, multi-instrumentalista, hráč na tabla, pedagog, muzikolog. Ve své hudbě rád překračuje žánrové bariéry, inspiruje se starými evropskými i mimoevropskými hudebními tradicemi, ve kterých má hudba často extatický, transovní rozměr. Zároveň však s oblibou využívá současné moderní technologie a procesy. Hru na indická tabla, studoval pod vedením jednoho z nejvýznamnějších současných tablových mistrů Sanju Sahai, vzdělával se na kursech v Indii, Velké Británii, Itálii a Turecku. Aktivně hraje i na další etnické bicí nástroje (darbuka, riq, rámové bubny, cajon, atd.), didžeridu, středověký dulcimer, klarinet, koncovku, bluesovou harmoniku a řadu dalších nástrojů. Využívá také techniky alikvótního zpěvu, beat - boxu, či indické recitace rytmů. V současné době vyučuje Etnomuzikologii a další předměty na Hudební fakultě Akademie můzických umění v Praze.
Akce Kulturního centra Golf Semily v září
Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Návrat starých jabloní do jabloneckých zahrad
Jablonec nad Nisou nabídne svým obyvatelům 160 jabloní starých českých odrůd za symbolických 160 korun. O stromy určené pro výsadbu na pozemcích v katastru města se mohou zájemci přihlásit od května do konce června 2026. O přidělení stromu rozhodne pořadí doručení žádosti. Další informace na Našem Jablonecku
Fantazie: Jablonec jde do finále poháru!
I to počasí se umoudřilo, aby vytvořilo rámec pro semifinále MOL Cupu, ve kterém přijela na Střelnici bojovat o postup Mladá Boleslav. Čekalo se, že právě na tento zápas se domácí soustředí, a to se nakonec povedlo. Postup do finále je skvělým úspěchem jabloneckého fotbalu, teď ještě udělat tu závěrečnou tečku 20. května v Hradci Králové. Podrobnosti a fotogalerie na Našem Jablonecku
Nejnovější články
Hrady a zámky se v květnu otvírají v rozšířeném režimu
Policisté se v rámci kontroly zaměřili na nákladní dopravu na Turnovsku
Valdštejn v květnu ožije Májem i tradiční poutí
V Desné začne letošní dřevosochání od pondělí 11. května
Čarodějnice ve Fabrice. Oheň, hudba a noční prohlídky areálu
Nejčtenější články
30.04.: Čarodějnice ve Fabrice. Oheň, hudba a noční prohlídky areálu
30.04.: V Desné začne letošní dřevosochání od pondělí 11. května
01.05.: Policisté se v rámci kontroly zaměřili na nákladní dopravu na Turnovsku
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.