Akce Kulturního centra Golf Semily v září

14.09.2023 16:35:20 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Akce Kulturního centra Golf Semily v září

Kulturní centrum Golf v Semilech v září pořádá opět nové akce. Zaujmout vás mohou koncerty Memoriál Tomáše Hyky, Trans Organic a Ženy jazzu nebo divadelní představení a a Taj já letim!

KURZ JÓGY

Kurzy jógy v KC Golf Semily paní Věra Váňová (pondělní lekce od 16.30 trvá 60 min.) ostatní lekce v pondělí od 17,45 hod. a ve čtvrtek od 16.30 a 18 hod. jsou v délce 90 min. Cvičí se od září 2023 do května 2024. Kurzovné činí za 60 minutovou lekci 60 Kč a za 90 minutovou lekci 70 Kč (vedle zvýhodněného kurzovného lze hradit i jednotlivé vstupné 80 Kč a 90 Kč). Do kurzů zbývá posledních pár míst, info kancelář KC.

JAZYKOVÉ KURZY

Podle zájmu bude ve školním roce 2023/2024 otevřen kurz španělštiny pro začátečníky. Výuka bude probíhat jednou týdně dvě vyučovací hodiny, tedy 1,5 hodiny. Otevření kurzu a cena kurzovného je závislá na počtu přihlášených účastníků.

Program KC Golf v září 2023:

neděle 3. září

MEMORIÁL TOMÁŠE HYKY
Již pošesté hudebně zavzpomínáme na výborného muzikanta a zveme Vás na jeho počest na country odpoledne s kvalitní hudbou. Zahraje celt-folk-rocková kapela Isara, věnující se hudbě britských ostrovů. V jejím repertoáru najdete převážně balady a „písně s příběhem". Dalším vystupujícím bude svérázný pěvec a muzikant, věčně neklidný dobrodruh, který zasvětil značnou část svého dosavadního života hudbě starobylého amerického venkova Martin Žák. Na závěr vystoupí kapela Modrotisk, která má v repertoáru kromě klasických bluegrassových a newgrassových písniček a instrumentálek i gospely, skladby s příchutí swingu a folku. Memoriál je pořádán ve spolupráci Kulturního centra Golf a kapely Sapr, jíž byl Tomáš členem. V případě špatného počasí proběhne akce v KC Golf.
Park Ostrov od 14.00. Vstupné dobrovolné.

čtvrtek 14. září

ZAHÁJENÍ KURZU TANCE A SPOLEČENSKÉHO CHOVÁNÍ
Kurz vedou tradičně manželé Mertlíkovi z Jičína, hudební doprovod zajišťuje skupina Allegro. Vstup pro všechny účastníky i návštěvníky kurzu je pouze ve společenském oblečení.
V sále KC Golf Semily od 19.00.
Rozpis dalších lekcí v září:
neděle 17. září 2. lekce od 15.00.
neděle 24. září 3. lekce od 15.00.

Trans Organic v semilském kostele pátek 15. září

TRANS ORGANIC
Nový hudební projekt Transorganic sourozenců Markéty Schley Reindlové a Tomáše Reindla vytváří neobvyklé spojení chrámových varhan s interaktivní elektronikou, indickými bubny tabla a dalšími ethno nástroji. Projekt využívá současných možností technologie zpracování zvuku v reálném čase, který mimo jiné umožňuje zachycení, „zmrazení", či granulaci zvuku varhan a jeho přetvoření do ambientních struktur, které se plynule proměňují a vytvářejí prostorový kontrapunkt k reálnému zvuku z kůru. Účinkují: Markéta Schley Reindlová - česká varhanice, žijící v německém Bamberku, špičková interpretka, která získala řadu mezinárodních ocenění. Tomáš Reindl - hudební skladatel, instrumentalista a hráč na tabla, live electronics & processing, clarinet, didjeridu.
Zahajovací koncert 67. sezóny KPH. Upozorňujeme na možnost zakoupit si abonentku za velmi zvýhodněnou cenu na všechny koncerty. Informace o abonentní legitimaci v kanceláři KC Golf.
V kostele svatého Petra a Pavla v Semilech od 19.00. Vstupné: 250/ studenti (do 26 let) a senioři (nad 65 let) po prokázání průkazu 18 Kč. Samostatná pozvánka

Náčleník Apačů v divadelním představení DS Tyl Slaná úterý 19. září

 

VINNETOU
Bláznivá komedie Petra Kolečka na motivy románů Karla Maye v podání divadelního souboru Tyl Slaná u Semil. To jsou oni, hrdinové našeho dětství! Pokrevní bratři Old Shatterhand a Vinnetou. Vydejme se napříč vrcholky vysokých pohoří, nekonečnými dálavami amerických prérií a prožijme s nimi a jejich přáteli veliká dobrodružství a nemilosrdné boje za čest a slávu. Drama cti v kulisách Divokého západu... Příběh úředníka Památkového úřadu Středočeského kraje, kterého se snaží uplatit lobbista kvůli stavbě dálnice. Nadsázka a humor při zachování odkazu knižní předlohy budiž pozvánkou pro všechny příznivce romantiky divokého západu i dobré zábavy.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 100 Kč. Samostatná pozvánka

úterý 3. října

TAK JÁ LETIM!
One-woman show Anny Polívkové bude uvedeno v rámci abonentního předplatného. Vše se dá přežít s nadhledem, sebeironií a humorem. Neuvěřitelně upovídaná výstřední pětačtyřicátnice Susan se rozhodne oslavit své narozeniny cestou do Austrálie. Snaží se tak zopakovat výlet, který podnikla se svými kamarádkami před čtvrtstoletím. Tentokrát však cestuje sama, sice se stejným očekáváním a sny, ale s pětadvacetiletou zátěží zkušeností. Její důvtip, šarm i chaos ji přimějí bilancovat - ironicky a hořkosměšně se zamýšlí nad přátelstvím, láskou, osamělostí a nástrahách i radostech života.
V sále KC Golf Semily od 19.00. Vstupné: 320 Kč.

středa 4. října

JAZZ VE MĚSTĚ
Jazzový festival tradičně zahájí Jazz ve městě. Jazzově vás naladí hudební vystoupení polského Bandu z partnerského města Jelení Hory.
Město Semily od 16.00. Vstupné volné.

Fabrika Musica láká na koncert Ženy jazzu pátek 6. října

FABRIKA MUSICA / ŽENY JAZZU
Skvělý koncert velkého semilského jazzového festivalu Jazz pod Kozákovem vás zavede do výjimečných prostor bývalých podnikových dílen textilní továrny, dnes FABRIKY 1861. V hudebním projektu Ženy jazzu se setkáte s talentovanou semilskou zpěvačkou Kateřinou Závěrkovou v doprovodu Jendy Bartoně. Následovat bude skvělá klavíristka, protřelá skladatelka, nápaditá textařka a v neposlední řadě zábavná zpěvačka Bára Zmeková v jejím sólovém vystoupení. Večer završí legenda českého cimbálu Zuzana Lapčíková, která vystoupí se svojí kapelou. Její sametový hlas v unikátním propojením s cimbálem, moravským folklorem a jazzem, určitě pohladí každého po těle.
Přijďte si užít příjemný večer v netradičním koncertním prostředí. Veškeré aktuální informace o festivalu naleznete na našich sociálních sítích, či webu www.jazzpodkozakovem.cz. Upozorňujeme na možnost pořízení zvýhodněné vstupenky na celý festival. Info o slevách a výhodách v kanceláři KC Golf.
V objektu FABRIKA 1861 Semily od 19.00. Vstupné: 350 Kč /sleva pro seniory, studenty a žáky ZUŠ. Slevy: děti do 6 let zdarma / studenti, senioři 30% sleva / děti do 15 let, žáci ZUŠ 50% sleva. Podrobná pozvánka

Připravují na kulturní podzim:

Na hudební scéně se během podzimu představí v rámci Jazzu pod Kozákovem Zuzana Lapčíková, Toot Ensemle, Hitfakers, Jan Smigmator s Jurajem Bartošem. Těšit se můžete i na divokou rockovou partičku Gaia Mesiah. Vánočně vás naladí Dasha a Pájky Pájk Marina Kumžáka a další.

Od 19. do 21. října proběhne divadelní přehlídka Semilský paroháč a 3.- 5. listopadu hlavní program festivalu Jazz pod Kozákovem.
Pro milovníky divadla je připravena v rámci abonentní sezony na 3. října one-woman show Anny Polívkové Tak já letim! a 21. listopadu zveme na oceňovanou českou komedii Společenstvo vlastníků.

Samostatné pozvánky a související články:  

Fabrika Musica láká na koncert Ženy jazzu

Náčelník Apačů v divadelním představení DS Tyl Slaná

Trans Organic v semilském kostele

Kulturní léto v Semilech 2023

Další tipy na akce v regionu:

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Halu lomnického muzea rozezní trampská muzika
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Nejčtenější články

22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
22.04.: Slavíme Den Země
23.04.: Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT