Turnovská Eliška Martínková skončila 21. na MS v Eugene!

19.07.2022 14:19:23 | Autor: Filip Horký | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovská Eliška Martínková skončila 21. na MS v Eugene!

Velmi úspěšný vstup do dospělé kategorie zvládla chodkyně Eliška Martínková z AC Turnov, když si v Poděbradech na úvod sezony došla pro limity na MS a ME na 20 km chůze. Nyní má za sebou svůj první vrchol v této kategorii, kdy se jako první z české atletické výpravy představila na letošním mistrovství světa v americkém Oregonu ve městě Eugene, které odstartovalo v pátek 15. července.

„Akce jako taková je obrovský zážitek, je to něco úplně jiného než na mládežnických akcích. Super atmosféra, spousta lidí, velcí atleti všude kolem, zkrátka Velká Atletika," zněla slova Elišky k MS.

Dvacetiletá Eliška byla v 41 členném startovním poli nejmladší závodnicí, která přišla hlavně sbírat zkušenosti a ukázat, že se s ní do budoucích let musí počítat. Start závodu vycházel, jak si se svou trenérkou Kateřinou Čermákovou naplánovaly.

Eliška Martínková na MS v atletice v americkém Eugene<br />Autor: Český atletický svaz/ Soňa Maléterová V průběhu první poloviny závodu se držela na hranici 30. místa a druhou polovinu se postupně probíjela dopředu. Nakonec závod za velmi horkého počasí dokončila na skvělé 21. příčce, kdy za sebou nechala spoustu velkých chodeckých jmen a při své premiéře na seniorském mistrovství světa určitě nezklamala. Její výsledný čas v cíli byl 1:34:45 hodin. V srpnu bude Elišku čekat ještě mistrovství Evropy v Mnichově, kde se bude chtít jistě poprat ještě o lepší umístění.

„Byla jsem určitě dost nervózní, okolo mě všude velká jména, zkušení atleti. Věděla jsem, že si to musím dobře rozložit a nepřepálit začátek. Ten mohl být nakonec ještě o něco volnější, ale síly jsem si rozložila dobře. Bylo tam určitě spoustu rezerv, což je dobře. S trenérkou víme, že je stále co posouvat. S 21. místem jsem velmi spokojená, řekla bych, že je to super odrazový můstek do dalších závodů, ani čas nebyl k zahození vzhledem k horkému počasí. Nyní se musím ze závodu rychle oklepat, abych mohla ještě potrénovat vzhledem k srpnovému ME," zhodnotila svůj závod svěřenkyně Kateřiny Čermákové.

Juniorské mezistátní utkání ve Slovinsku

Reprezentační barvy o víkendu oblékl také zkušený tyčkař Jakub Šafář, který si na mezistátním utkání ve slovinském Mariboru vyskákal 3. místo výkonem 470 cm. V konkurenci juniorských atletů z Polska, Slovinka, Slovenska a Maďarska nestačil Jakub pouze na vítězného Maďara József Bánovics (505 cm) a na druhého českého zástupce Maria Hejzlera (500 cm). Turnovský atlet přispěl cennými body výběru České republiky k vynikajícímu druhému místu za juniory z Polska.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Memoriál Ludvíka Daňka 2021 objektivem Petra Ježka
Třetí ročník Malostranského půlmaratonu je úspěšně za námi
Krajský přebor družstev mládeže zahájil atletickou sezonu
Eliška Martínková má titul a splnila limit na MS!
Nejlepším sportovcem Turnova 2021 vyhlášena chodkyně Martínková

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna
Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii
26.02.: Memorandum k výstavbě IVC v Turnově podepsáno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT