Turnovská Eliška Martínková skončila 21. na MS v Eugene!

19.07.2022 14:19:23 | Autor: Filip Horký | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovská Eliška Martínková skončila 21. na MS v Eugene!

Velmi úspěšný vstup do dospělé kategorie zvládla chodkyně Eliška Martínková z AC Turnov, když si v Poděbradech na úvod sezony došla pro limity na MS a ME na 20 km chůze. Nyní má za sebou svůj první vrchol v této kategorii, kdy se jako první z české atletické výpravy představila na letošním mistrovství světa v americkém Oregonu ve městě Eugene, které odstartovalo v pátek 15. července.

„Akce jako taková je obrovský zážitek, je to něco úplně jiného než na mládežnických akcích. Super atmosféra, spousta lidí, velcí atleti všude kolem, zkrátka Velká Atletika," zněla slova Elišky k MS.

Dvacetiletá Eliška byla v 41 členném startovním poli nejmladší závodnicí, která přišla hlavně sbírat zkušenosti a ukázat, že se s ní do budoucích let musí počítat. Start závodu vycházel, jak si se svou trenérkou Kateřinou Čermákovou naplánovaly.

Eliška Martínková na MS v atletice v americkém Eugene<br />Autor: Český atletický svaz/ Soňa Maléterová V průběhu první poloviny závodu se držela na hranici 30. místa a druhou polovinu se postupně probíjela dopředu. Nakonec závod za velmi horkého počasí dokončila na skvělé 21. příčce, kdy za sebou nechala spoustu velkých chodeckých jmen a při své premiéře na seniorském mistrovství světa určitě nezklamala. Její výsledný čas v cíli byl 1:34:45 hodin. V srpnu bude Elišku čekat ještě mistrovství Evropy v Mnichově, kde se bude chtít jistě poprat ještě o lepší umístění.

„Byla jsem určitě dost nervózní, okolo mě všude velká jména, zkušení atleti. Věděla jsem, že si to musím dobře rozložit a nepřepálit začátek. Ten mohl být nakonec ještě o něco volnější, ale síly jsem si rozložila dobře. Bylo tam určitě spoustu rezerv, což je dobře. S trenérkou víme, že je stále co posouvat. S 21. místem jsem velmi spokojená, řekla bych, že je to super odrazový můstek do dalších závodů, ani čas nebyl k zahození vzhledem k horkému počasí. Nyní se musím ze závodu rychle oklepat, abych mohla ještě potrénovat vzhledem k srpnovému ME," zhodnotila svůj závod svěřenkyně Kateřiny Čermákové.

Juniorské mezistátní utkání ve Slovinsku

Reprezentační barvy o víkendu oblékl také zkušený tyčkař Jakub Šafář, který si na mezistátním utkání ve slovinském Mariboru vyskákal 3. místo výkonem 470 cm. V konkurenci juniorských atletů z Polska, Slovinka, Slovenska a Maďarska nestačil Jakub pouze na vítězného Maďara József Bánovics (505 cm) a na druhého českého zástupce Maria Hejzlera (500 cm). Turnovský atlet přispěl cennými body výběru České republiky k vynikajícímu druhému místu za juniory z Polska.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Memoriál Ludvíka Daňka 2021 objektivem Petra Ježka
Třetí ročník Malostranského půlmaratonu je úspěšně za námi
Krajský přebor družstev mládeže zahájil atletickou sezonu
Eliška Martínková má titul a splnila limit na MS!
Nejlepším sportovcem Turnova 2021 vyhlášena chodkyně Martínková

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Maškovy vánočky jsou po zimních závodech rozdány

I přes vrtochy letošní bláznivé zimy se pořadatelům ze ZŠ Tanvald, Sportovní, Střediska volného času a tělovýchovné jednoty Tanvald podařily připravit a uskutečnit všechny tři zimní závody Poháru běžce Tanvaldu. Obratnostní závod na běžkách na Městském stadionu, závod ve slalomu na tanvaldské sjezdovce Pionýrka, a tak trochu „uplakaný" závod na běžkách na běžeckých tratích U Lesíka. Každého závodu se zúčastnilo cca 90 až 100 závodníků, největší zájem byl o alpské disciplíny. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sběrné místo v turnovské ulici Antonína Dvořáka je přemístěno
Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Florbal Turnov: Sérii play-down rozhodne sedmý zápas
Tomáš Hájek bude v cestovatelském klubu vyprávět o Kanadě
Na turnovské Střelnici opět pořádají Erotický ples

Nejčtenější články

18.03.: Přehled březnových a dubnových akcí v Jilemnici
19.03.: Nové vedení I/35 má za cíl odvést tranzitní dopravu mimo města
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT