Turnovská kultura v červenci

06.07.2021 10:29:14 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská kultura v červenci

V červenci 2021 v turnovském KC Střelnice připravili divadelní představení, ale hlavně letní koncerty, které se konají hlavně před kulturním stánkem v Turnově. Skupina Waldovy Matušky připravila na 9. července charitativní Koncert proti tornádu a 28. července v letním kině zahraje i známá kapela Chinaski.

pátek 2. července 2021

 

Turnovské léto 2021 zahájí kapela Snap Call Snap Call
Buďte taky u toho, Turnovské léto 2021 zahájí kapela Snap Call. O kapele: Snap Call je rock´n´rollová skupina z Turnova, založena byla v roce 2012. V roce 2015 kluci vypustili debutový singl She´s On Fire i s videoklipem. V témže roce zvítězili v celonárodní soutěži kapel Skutečná Liga, čímž nastartovali spolupráci s agenturou N.S.E.F. a letní festivalovou sezonu 2016. Ještě v květnu 2016 se Snap Call v rámci soutěže Radia Beat dostali do finálové trojce, z kterých si AC/DC vybírali svou předkapelu na jejich koncert v Praze. V létě 2016 potom vydali singl Blueberry. Na jaře 2017 Snap Call doprovázeli kapelu Wohnout na jejich Jarní unplugged tour. V listopadu 2017 vydala kapela singl Golddigger, krátce po té z kapely odchází zakládající člen a frontman David Hlůže. Na podzim 2018 vydala kapela EP „Let That Roll!" nahrané ve studiu Biotech a vstupuje tak na pódia s novým zpěvákem Iggym.
Turnovské léto 2021/koncert, před KC Střelnice od 19 hodin, vstupné zdarma. Samostatná pozvánka

sobota 3. července

Roman Hampacher
Večer s písničkářem Romanem Hampacherem. Kytarista, zpěvák, pedagog, pastor a snílek se na české hudební scéně pohybuje už více než dvacet let. Stačil projít hudebními formacemi jako Dobrohošť, Irish Dew nebo Lykathea Aflame. V roce 2003 založil vlastní skupinu Poetic Filharmony, a když se po deseti letech a třech albech kapela rozpadá tvoří spolu s Janem Červenkou a Romanem Džačárem projekt Khaomatic. V současné době koncertuje a nahrává s Janou Koubkovou a také se věnuje vlastní tvorbě. V Turnově vystoupí se svým sólovým programem. Na kontě má celkem tři alba - Baritóny (2018), Z nebepolí (2019) a Bílá Vrána (2020).
Turnovské léto 2021/koncert, před KC Střelnice od 19 hodin, vstupné zdarma.

Charitativní Koncert proti tornádu zahrají Waldovy Matušky pátek 9. července

Waldovy Matušky (charitativní Koncert proti tornádu)
Originální vystoupení oblíbené kapely s písněmi Waldemara Matušky v původním znění.
O kapele: Skupina Waldovy Matušky vznikla původně jako dar několika přátel svým přátelům na oslavu jejich svatebního dne. Na začátku tedy nešlo o spojení profesionálních muzikantů a založení klasické revival skupiny. Sami sebe rádi definují jako „přátele přátel písní Waldemara Matušky". Hrají především radost a k Waldovým písním přistupují s láskou a pokorou.
Turnovské léto 2021/koncert, před KC Střelnice od 19 hodin, vstupné dobrovolné. Samostatná pozvánka

sobota 10. července

HB Trio
Turnovské léto pokračuje v rytmu kytarového blues. Příležitostné seskupení hudebníků z Českého ráje, kteří mají za sebou dlouholetou kariéru v různých skupinách a orchestrech, hrající písničky ve stylu elektrického kytarového blues. Hrají ve složení: zpěvák, kytarista a kapelník Jiří Hušek a jeho kolegové bubeník Miloslav Bernat a baskytarista Michael Bernat.
Turnovské léto 2021/koncert, před KC Střelnice od 19 hodin, vstupné zdarma.

Komedii Hledám ženu, nástup hned uvede Festival na Jizeře neděle 11. července

Hledám ženu, nástup hned
Bláznivá komedie, která se strhne kolem jedné malé, ale nutné lži.
Jim, který žije nesezdán se svou milenkou, pozve na návštěvu šéfa s chotí. Šéf je ovšem členem Ligy pro morálku a nesnáší, když jsou jeho podřízení ve svazku "na psí knížku". Jim si tedy musí opatřit "manželku" na jeden večer. Jeho milenka to odmítá... Do hry tedy vstupuje pitoreskní uklízečka, Jimova snaživá asistentka a... Vír nedorozumění je roztočen...
Festival na Jizeře, letní kino Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 490/ na místě 550 Kč. Samostatná pozvánka

úterý 13. července

 

Cikánský boxer se představí v Divadle Na Terase v Turnově Cikánský boxer
Filip Teller se představí v monodramatu o bývalém boxerovi. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi popisuje osud boxerské legendy Johanna Trollmana, zvaného "Rukeli", který se stal roku 1933 mistrem Německa v polotěžké váze. Titul mu byl však kvůli jeho romskému původu odebrán. Svůj poslední zápas Johann Trollmann absolvoval jako karikatura „árijského" boxera s odbarvenými blond vlasy a napudrovaným obličejem. V roce 1942 byl deportován do koncentračního tábora Neuengamme. Uvidíte příběh o přátelství, které bylo v Třetí říši zakázané.
Turnovské léto 2021/ Divadlo Na Terase, letní scéna na terase KC Střelnice od 19 hodin. Samostatná pozvánka

pátek 16. července

O pejskovi a kočičce
Netradiční zpracování známých pohádek v podání LS Na židli. Vezměte děti na dvě pohádkové příhody, které jim zahraje LS Na židli.
O souboru: Loutkářský soubor vznikl v roce 1978. Protože se první pohádka Princezna Mušlička hrála na krásných vyřezávaných židlích, zvolil si soubor jméno Na Židli. Souborem prošly desítky dětských i dospělých herců - loutkářů. Od roku 1983 organizuje soubor tradiční regionální loutkářskou přehlídku pro Liberecký kraj a Český ráj - Turnovský drahokam. O prázdninách pravidelně připravuje akci První turnovské železniční loutkové divadlo a celoprázdninovou akci Loutkáři dětem na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova.
Turnovské léto 2021/divadlo pro děti, před KC Střelnice od 19 hodin, vstupné zdarma.

Před turnovskou Střelnicí zahraje The BandA sobota 17. července

The BandA
The BandA zahraje v žánrech od blues přes soul a R&B... ... něco z USA, něco z Irska, přidat špetku Londýna a zahustit Čechy, potom protřepat, ale nemíchat. The BandA svým stylem směřuje od blues přes soul a R&B až k funku. Těšte se na písně převzaté i jejich vlastní songy.
O kapele: The BandA vznikla jako oživení hudebního projektu "Panda Diplomacy", kde z původního obsazení zůstali Christopher Aycox - kytara, zpěv a Radka Pychova - zpěv. Přibyla rytmická sekce ze skupiny "ToToWoNo" Tomáš Vágai - bicí a Martin Hety Heteš - basa. Ke spolupráci byl přizván někdejší spoluhráč z Panda Diplomacy Karel Korous - klávesy (Anabáze, Cower power). Na postu sólového kytaristy se nakonec usadil James Fleming.
Turnovské léto 2021/koncert, před KC Střelnice od 19 hodin, vstupné zdarma. Samostatná pozvánka

pátek 23. července

Mackie Messer Klezmer Band
Turnovská kapela volně interpretující židovské písně ze střední a východní Evropy. V repertoáru naleznete kromě klezmerových písní i další melodie z oblasti world music.
O kapele: Kapela z Českého ráje se zaměřuje na volnou interpretaci židovských písní. Způsob jejího hraní je naprosto originální, netradiční a jedinečný. Tomu odpovídá i nástrojové složení. Akordeon, basa, banjo, housle, saxofon, to vše doplněné skvělým altem zpěvačky. V repertoáru naleznete kromě klezmerových písní i další melodie z oblasti world music.
Turnovské léto 2021/koncert, před KC Střelnice od 19 hodin, vstupné zdarma.

sobota 24. července

Různá dobrá společnost
Petr Kostka, Ondřej Zlevor a Jarda W. Kotek v programu, v němž zazní skladby J. S. Bacha, L. Cohena, A. Piazzolly a L. Armstronga. Samozřejmě toho bude mnohem víc a to včetně skladeb autorských.
Turnovské léto 2021/koncert, před KC Střelnice od 19 hodin, vstupné zdarma.

Inscenaci Všechny báječné věci uvidí i diváci v Turnově úterý 27. července

Všechny báječné věci
Dojemná a vtipná interaktivní inscenace o hledání důvodů proč žít. Aneb hra o tom, jak si vytvořit výstředně povznášející náhled na život. Hit festivalu v Edinburghu, nedávno s velkým úspěchem uváděný na off-Broadwayi, vznikl za spolupráce dramatika Duncana Macmillana a komika Jonnyho Donahoea, který byl zároveň prvním představitelem hlavní role.
hraje: Daniel Krejčík (OLDstars)
Turnovské léto 2021/ Divadlo Na Terase, letní scéna na terase KC Střelnice od 19 hodin. Samostatná pozvánka

středa 28. července

Chinaski - Léto pod širým nebem 2021
Konečně společně a hlavně bezpečně dle aktuálních nařízení. Byla to právě kapela Chinaski, která jako první zahrála v květnu pro dva tisíce lidí v rámci pilotního koncertu Šance pro kulturu a společně s organizátory ukázala, že koncerty jsou a budou bezpečné.
„Ahoj chuligáni, jedeme konečně za váma! Koncerty vyřešíme dle aktuálních možností a nařízení, to umíme, každopádně zahrajeme pod širým nebem jen pro vás tak nebo tak. Bylo to dlouhé bez koncertů a bez vás, moc se těšíme! Chinaski".
koncert, letní kino Turnov od 20.15 hodin, vstupné od 590 Kč.

pátek 30. července 2021

Kdekrademor
"Obchodní taktiky herecké kočovné společnosti jsou založeny na pečlivě nastudovaném scénáři a zákazníci se jen hrnou. Prodej Dekanémoru ještě nikdy nedosahoval takových úspěchů! Nejde v divadle ale o něco víc? Jak komu!"
Hrají: Jáchym Pochop, Vojtěch Franců, Ulyana Pestová, Matyáš Volf, Eliška Chytková, Veronika Rubášová, Aleš Jeřábek a Lucie Cvrčková
Turnovské léto 2021/divadelní představení, před KC Střelnice od 19 hodin, vstupné zdarma.

sobota 31. července

Bigbítek
Přední revival českého bigbeatu z Rovenska pod troskami, zejména potom Krausberry, Vítkova kvarteta, Vladimíra Mišíka, Krucipüsku a dalších. Bigbítek slibuje pecky, které se nehrají na každé akci. Vše začalo v roce 1998, kdy uskupení čítalo čtveřici členů (Jarda Dvořák, Jarda Špína, Filip Valkoun a Roman Vaněk). Po téměř sedmiletém působení nastala pauza a personální změny. Od dubna roku 2014 byla činnost kapely obnovena pro příležitostné hraní a obohacena o zpěv Katky Matysové.
Turnovské léto 2021/koncert, před KC Střelnice od 19 hodin, vstupné zdarma.

pátek 6. srpna

Čmukaři: Čert to vzal
Loutková pohádka v podání turnovských Čmukařů.
Co všechno se stane, než si Honza vezme princeznu? Kolik lidí se vejde do pekla? To se dozvíte právě v této pohádce.
Turnovské léto 2021/divadlo pro děti, před KC Střelnice od 19 hodin, vstupné zdarma.

pátek 6. srpna - neděle 8. srpna

Filmový víkend 2021
Dvounoční filmový maraton zkrátka nebude chybět v letním kině ani letos! Opět se můžete těšit na šest parádních filmů, bohaté občerstvení a doprovodný program. Budeme se na vás těšit o víkendu 6. - 8. srpna 2021. Více podrobností brzy.
filmové projekce, doprovodný program, letní kino Turnov od 21 hodin.

Stěhování duší Jáchyma Topola v Divadle na Terase Úterý 10. srpna

Stěhování duší
Lyrické monodrama Josefa Topola. Inscenace nás přenese do světa, kde se jazyk stává odrazem duše, která bez ohledu na čas i prostor putuje do různých zákoutí a splétá osudové okamžiky s těmi nejobyčejnějšími. Nechá nás nahlédnout do jednotlivých zabalených krabic, pod všechny pavučiny a zašlé rekvizity, na místa plná smutku, i jemného humoru, ve kterém se stejně jako v životě, může i nákupní seznam stát filozofickou úvahou a ztracená jehla důvodem k oslavě.
Malý sklepní zšeřelý byt, zatuchlý vzduch a pavučinový ráj. Vše působí provizorně, ale přesto útulně. Věci a různé předměty se nacházejí na prapodivných místech, aby se ztrácely v ještě podivnějších zákoutích, stejně jako hlavní hrdinka Magdalena. V tomto zvláštním časoprostoru ožívá příběh stárnoucí tanečnice, která žije především z dopisů svého milence Roberta a z naděje, že se jednou za ním odstěhuje do Ameriky a začne nový život. Její úvahy a sny přerušuje nemohoucí sousedka, která neustále bouchá do zdi a dožaduje se setkání. Magdalena už má sbaleno, jen nesmí přeslechnout zvonek a pošťačku!
Stěhování duší napsal Josef Topol (1935-2015) v roce 1986. Samostatná pozvánka

Samostatné pozvánky:

Stěhování duší Jáchyma Topola v Divadle na Terase

Inscenaci Všechny báječné věci uvidí i diváci v Turnově

Charitativní Koncert proti tornádu zahrají Waldovy Matušky

Cikánský boxer se představí v Divadle Na Terase v Turnově

Komedii Hledám ženu, nástup hned uvede Festival na Jizeře

Turnovské léto 2021 zahájí kapela Snap Call

Další tipy na prázdninové akce:

Prázdninový program Turnovské léto 2021

Turnovské letní kino v červenci

Kulturní léto v Semilech 2021

Program Jilemnického léta 2021

Dny lidové architektury otevírají dveře patnácti objektům v kraji

O prázdninách na hradech a zámcích rozšířili nabídku prohlídek i akcí

Historické vlaky zajíždí o prázdninách tentokrát i do Rychnova

Krkonošský parní víkend znovu proběhne v červenci i srpnu

Sedmihorské léto přesouvá některé akce na novou scénu do Troskovic

Léto v Harrachově 2021

Prázdninové akce na Sychrově

Program Krajské knihovny v Liberci o prázdninách

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Multiinstrumentalisté Radim Zenkl a Ondra Kozák vystoupí v Jablonci

Duo vynikajících hudebníků Radim Zenkl & Ondra Kozák s autorským repertoárem, doplněným o bluegrassové, jazzové, swingové, keltské, lidové a „world music" tradicionály v osobitých aranžích, se představí v jabloneckých Tyršových sadech v neděli 21. července od 15 hodin v rámci festivalu Jablonecké tóny 2024. Pozvánka s rozhovorem

Výstava ve Smržovce představí vzpomínky pamětníků 20. století

Ve čtvrtek 25. července 2024 zakotví výstava Příběhy severních Čech - Zlomové okamžiky 20. století ve Smržovce na Lidickém náměstí a setrvá zde až do 15. srpna 2024. Tato exteriérová expozice regionální pobočky Paměti národa Severní Čechy přináší vzpomínky pamětnic a pamětníků na události 20. století, které pobočka dokumentuje v Libereckém a Ústeckém kraji pro sbírku Paměť národa. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Mostek přes Rudný potok v Obřím dole je již opraven
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Maškova zahrada zažila Karibský den
První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji

Nejčtenější články

23.07.: První kompostovací toalety jsou i v Českém ráji
23.07.: Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT