Turnovská kultura v dubnu

03.04.2022 10:26:13 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská kultura v dubnu

V dubnu 2022 v turnovském KC Střelnice připravili opět novou várku zajímavých kulturních akcí. Koná se od 7. do 10. dubna divadelní festival Modrý kocour. Na besedy přijedou popularizátor vědy Jaroslav Petr a herec Jan Potměšil, koncerty rozehrají Trio DuBois, Tamdoletma, Duo Absoluto či Štefan Margita.

každý čtvrtek

KUS hokus pokus FOKUS
Lidé s mentálním postižením nebo duševním onemocněním nechtějí jen tak stát se založenýma rukama, chtějí být prospěšní sobě i ostatním a touží po pracovním uplatnění. Bohužel jsou často odsouváni mimo běžnou společnost. Jdeme proto zKUSit udělat první krok a na jeden den v týdnu propojíme kavárnu KUS s turnovským FOKUSem! Jsme totiž přesvědčeni, že zaměstnávat lidi s hendikepem je normální, protože normální je být různý. Obzvlášť v dnešní době... Od 3. února každý čtvrtek od 14 do 17 hodin vás v KUSu obslouží klient FOKUSu, organizace, která se dlouhodobě věnuje podpoře lidí se zdravotním postižením. Budete moct ochutnat chuťovky a dezerty, které pro vás na místě (s dopomocí asistenta) vytvoří nebo si zakoupit výrobky ze Sociálně terapeutických dílen.
Těšíme se na vás a věříme, že si k nám najdete cestu. Tým KUSu a FOKUSu.

Kavárenský kvíz se na podzim vrací do kavárny KUS v Turnově

čtvrtek 1. dubna

Kavárenský kvíz
Atmosféra napjatá jak kšandy vašeho dědy, přehřáté mozkové závity, stopy nehtů na stolech, vytrhané vlasy, nervy drásající okamžiky a unáhlená rozhodnutí, ale také výbuchy smíchu, dojemná obětí při nečekaných setkáních, pocity hrdosti a zadostiučinění. To je náš Kavárenský kvíz.
Pět různých témat, celkem 55 otázek, upravená pravidla a bodování, nová hlasovací aplikace. A v neposlední řadě atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
Jste hraví, máte fištrón a smysl pro humor? Přihlaste se taky!
Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten s předstihem nahlásíte e-mailem na romana.holubova@kcturnov.cz. Vždy vyčkejte na zpětné potvrzení o registraci. K přihlášení je potřeba uvést: jméno týmu, počet členů, kontakt (e-mail nebo telefonní číslo). Týmy musí dorazit minimálně 20 minut před začátkem kvízu, nahlásit se u organizátora a usadit se ke stolu se jmenovkou svého týmu. Minimálně jeden člen týmu musí mít plně nabitý chytrý telefon.
kavárenský kvíz/soutěž, kulturní kavárna KUS od 18 hodin, 200 Kč/ tým.

pátek 2. dubna

Rigoletto
Záznam opery z Royal Opera House v Londýně. Oliver Mears představuje svou první inscenaci od jmenování do pozice ředitele Královské opery, která v září v londýnském Royal Opera House zahájila novou sezonu. Svým jedinečným pohledem na nelítostný svět luxusní dekadence, korupce a sociálního úpadku přenáší Verdiho mistrovské dílo do moderního světa. Strhující Rigoletto oslaví pod taktovkou hudebního ředitele Sira Antonia Pappana v kinech 171. výročí od premiéry v roce 1851.
Opera v kině, kino Sféra od 19.30, vstupné 260 Kč/ 230 Kč děti senioři a ZTP.

Velký rodinný karneval Broučí svět se vrací do Turnova neděle 3. dubna

Velký rodinný karneval - Broučí svět
Letos v dubnu se vrací velký karnevalový rej ve spolupráci ze Žlutou ponorkou, je tedy na čase začít si chystat své masky a kostýmy.
Letošním tématem je „Broučí svět", těšíme se na všechny broučky i berušky! Veškerá paráda začne v 15 hodin. Čeká nás dvouhodinová zábava z broučí říše, plná her a soutěží nejen pro děti, ale i pro rodiče. Kostýmy vítáme u všech příchozích (bez ohledu na věk), protože právě díky kostýmu se dočkáte nižšího vstupného.
karneval, KC Střelnice od 15 hodin, 40 Kč s maskou/ 60 Kč bez masky bez ohledu na věk. Samostatná pozvánka

Trio DuBois zahraje v turnovském divadle středa 6. dubna

Trio DuBois
Irvin Venyš - klarinet, Jan Thuri - hoboj, Martin Petrák - fagot. Tento ojedinělý ansámbl složený, jak už sám název napovídá (du Bois - francouzsky ze dřeva, z lesa, také Pierre Max Dubois - francouzský skladatel) ze tří dřevěných dechových nástrojů, vznikl spojením absolventů katedry dechových nástrojů HAMU v Praze. Jeho členové jsou v současné době již pedagogy, členy České filharmonie či studenty doktorského cyklu HAMU a patří k předním umělcům své generace, jakož i nositelům tradice české dechové školy. Své kvality dokazují jak na poli sólové, tak i komorní hry na domácích a zahraničních pódiích. Na svých koncertech poskytují spojením svých tří výrazných individualit vitální a ve svém oboru jedinečný hudební zážitek. V programu zazní skladby L. van Beethovena, J. Myslivečka a W. A. Mozarta.
Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov od 19.30, vstupné v předprodeji 180 Kč/ na místě 210 Kč. Samostatná pozvánka

středa 6. dubna

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství - PŘEDPREMIÉRA
Vraťte se společně s námi do oblíbeného kouzelnického světa. Profesor Albus Brumbál ví, že mocný temný kouzelník Gellert Grindelwald je na cestě převzít moc nad kouzelnickým světem. Protože není schopen ho zastavit sám, pověří magizoologa Mloka Scamandera, aby vedl neohrožený tým kouzelníků, čarodějek a jednoho chrabrého mudlovského pekaře na nebezpečné misi, kde potkají stará i nová fantastická zvířata a střetnou se s rostoucí armádou Grindelwaldových následovníků. Ale jak dlouho bude moci Brumbál zůstat stranou, když jsou sázky tak vysoko?
předpremiéra filmu, kino Sféra od 19.30, vstupné 145/ 120 Kč pro děti, studenty a seniory.

čtvrtek 7. dubna

Turnov ve filmu: Vrah skrývá tvář
V rámci oslav 750 let města Turnova jsme pro vás na duben vybrali několik filmů, v kterých si „zahrálo" i město Turnov.
O filmu: Základem příběhu Vrah skrývá tvář je skutečný případ sedminásobného vraha Mrázka, který svého času vzbudil u veřejnosti velkou pozornost. Major Kalaš a jeho pomocník nadporučík Varga řeší složitý případ série vražd mladých žen. Nakonec se rozhodnou k riskantnímu pokusu - provedou rekonstrukci přepadení dívky, která jako jediná unikla smrti. Dívka však trpí psychickou poruchou a hrozí nebezpečí, že se její stav po rekonstrukci ještě zhorší... O vystižení atmosféry a tísnivého pocitu lidí žijících v kraji, kde se pohybuje neznámý vrah, se postarala i citlivá kamera Jiřího Vojty. Vedle Rudolfa Hrušínského se setkáte s Radoslavem Brzobohatým, Jiřím Pleskotem, Ferdinandem Krůtou, ale i s MUDr. Miroslavem Plzákem, který zde vytvořil roli psychiatra. Snímek zanedlouho po premiéře získal Cenu za nejlepší film roku... Postava majora Kalaše v podání výborného Rudolfa Hrušínského se objevila ve čtyřech filmech režiséra Petra Schulhoffa: Strach (1963), Vrah skrývá tvář (1966), Po stopách krve (1969) a Diagnóza smrti (1979).
Turnov ve filmu, kino Sféra od 17 hodin, 50 Kč.

Modrý kocour barví svůj kožich do žlutomodré! čtvrtek 7. - neděle 10. dubna

Modrý Kocour
Už jsou to dva roky, co tu kocour naposledy vrněl, ale nyní vám můžeme s radostí sdělit, že 26. ročník Modrého kocoura je zpět. Za dobu svého působení se kocour stal druhou největší přehlídkou amatérského divadla v republice, na paty šlapeme už jen festivalu Jiráskův Hronov.
Jak bývalo dosavadní tradicí, náš divadelní festival se konal vždy poslední únorový týden, avšak kvůli vládním opatřením, která se ještě nedávno měnila jako podzimní počasí, jsme pro jistotu 26. ročník netradičně přesunuli na jarní termín 7. - 10. dubna 2022. Netřeba však drásat si kožich, kocour se tento rok koná v plné své kráse a velikosti!
S ohledem na aktuální dění na Ukrajině jsme kožich kocoura oblékli do žluto-modré barvy, čímž chceme dát najevo solidaritu a soudržnost s ukrajinským národem a v rámci možností, tímto gestem vyjádřit naši podporu. Kultura a svoboda umělecké tvorby je nezbytnou součástí každé demokraticky fungující země. Dokáže totiž reflektovat a především poukazovat na aktuální dění a vyvolávat o něm diskusi. Více informací na http://festival-modry-kocour.cz.
Divadelní festival, Městské divadlo Turnov a KC Střelnice dle programu, permanentky v předprodeji od 400 Kč. Podrobná pozvánka

V pořadu O literatuře bude biolog a spisovatel Jaroslav Petr středa 13. dubna

O LITERATUŘE: Jaroslav Petr
Biolog, bioetik a popularizátor vědy Jaroslav Petr je od roku 1983 vedoucím výzkumným pracovníkem v pražském Výzkumném ústavu živočišné výroby. V roce 2004 byl jmenován
profesorem v oboru fyziologie, anatomie a reprodukce hospodářských zvířat. Kromě populárně naučných knih v minulosti publikoval i řadu vědeckofantastických povídek.
Za přínos v oblasti popularizace vědy obdržel v roce 2018 Cenu předsedy Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Za svou literární tvorbu získal v roce 1992 Cenu Karla Čapka (povídka „Tajemství Cesty") a v roce 2021 Magnesii Literu za naučnou literaturu.
O literatuře, kulturní kavárna KUS od 19 hodin, zdarma. Podrobná pozvánka

čtvrtek 14. dubna

Turnov ve filmu: Plaché příběhy
V rámci oslav 750 let města Turnova jsme pro vás na duben vybrali několik filmů, v kterých si „zahrálo" i město Turnov.
O filmu: Povídky Karla Čapka pravidelně přitahovaly filmaře, pro svou syžetovou úspornost byly navíc ideální pro krátkou metráž - také v tomto snímku nalezneme hned tři příběhy, které natočili vesměs debutující režiséři. Jsou ovšem ploše popisné, zbavené původní osobitosti, když líčí svérázné kriminální události, vymykající se běžným zkušenostem i zvyklostem. V první povídce se jedná o podivný rekord v hodu kamenem, v druhé je hledán pachatel neméně záhadné střelby a v závěrečné hlavní hrdina dlouho marně pátrá, kde se vyskytuje vzácná modrá chryzantéma.
Turnov ve filmu, kino Sféra od 17 hodin, 50 Kč.

Tamdoletma zahraje a pokřtí album v turnovském divadle pátek 15. dubna

TAMDOLETMA: křest alba Strana B & Audio Attaché
TAMDOLETMA vyměnila v posledním roce akustické kytary a housle za syntezátory a piana a nahrála v Tajným Studiu v Ústí nad Labem pod křídly Honzy Brambůrka desku pojmenovanou Strana B. Protože vše má vždy nejméně dvě strany, A a B. A někdy není na škodu začít právě na té druhé, odvrácené. Vedle TDT vystoupí také kapela AUDIO ATTACHÉ, která přiveze do Turnova trochu těch ústeckých hudebních barev. Desku pokřtí Looky z kapely Lety Mimo a jistě nezůstane stranou ani hudebního dění.
koncert / křest, Městské divadlo Turnov od 20 hodin, 150 Kč. Samostatná pozvánka

Kateřina Šmídová plula Na Dunaji po stopách Vikingů a Římanů středa 20. dubna

 

Kateřina Šmídová: Na Dunaji po stopách Vikingů a Římanů
Vyprávění o jedné velmi netradiční lodní výpravě z Komárna do Suliny na pobřeží Černého moře včetně vyveslování 80 km proti proudu do vesnice Mahmudie.
„Loď, na které jsme pluli, se jmenovala Huck. Jedná se o otevřenou šestiveslici jen s malým podpalubím, bez motoru. Kromě vesel je Huck vybaven ještě šest metrů vysokým stěžněm, malou kosatkou a hlavní plachtou bez ráhna. Vzhledem k délce trasy a její časové náročnosti byla celá plavba rozplánována na tři roky. Přímo na vodě jsme strávili 50 dní a upluli 1898 km. Spali a vařili jsme si na lodi. Propluli jsme 6 státy, 2 hlavními městy, soutěskou Železná vrata i deltou Dunaje."
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, 100 Kč. Samostatná pozvánka

Pohovka s Janem Potměšilem pro Fokus Turnov středa 20. dubna

 

POHOVKA: Jan Potměšil
Dubnové netradiční setkání na Pohovce přivítá oceňovaného divadelního a filmového herce Jana Potměšila.
Prvního obsazení se dočkal již v osmi letech, kdy se stal součástí legendárního cyklu Bakaláři. Po vystudování herectví se další filmové role jen hrnuly. V roce 1989 utrpěl při automobilové havárii těžké zranění páteře, po kterém částečně ochrnul. I přes tento handicap je stále aktivním a oblíbeným hercem. V současnosti je členem Divadelního spolku Kašpar pražského divadla v Celetné, kde ztvárňuje řadu rolí.
Během přestávky pro vás bude přichystáno malé pohoštění připravené klienty turnovského Fokusu. Večerem provází Karolína Meixnerová, hudební doprovod trio Unavené šelmy (Alena Tomášová, Barbora Halamová a Michaela Faltusová).
Celý večer se uskuteční na podporu nově vzniklé Komunitní zahrady Fokusu Turnov.
Pohovka, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, 250 Kč, seniorské vstupné 200 Kč. Podrobná pozvánka

čtvrtek 21. dubna

Turnov ve filmu: Jára Cimrman ležící, spící
V rámci oslav 750 let města Turnova jsme pro vás na duben vybrali několik filmů, v kterých si „zahrálo" i město Turnov.
O filmu: Filmem Jára Cimrman ležící, spící se nám představuje fiktivní postava všestranného génia naší minulosti, protagonisty desítky her, uvedených v pražském divadélku, nesoucím jeho jméno. Filmový příběh, v němž se Cimrman poprvé zhmotnil do konkrétnější podoby, je tvořen několika "rekonstruovanými" epizodami z jeho života, zasazenými do rámce exkurze v jeho světničce ve vsi Liptákov. Jednotlivé kapitoly, prodchnuté typickým humorem autorské dvojice Smoljak - Svěrák, přinášejí většinou zcela nový pohled na dosud neznámé "aspekty" Mistrova života a díla...
Turnov ve filmu, kino Sféra od 17 hodin, 50 Kč.

Alenka a její říše divů ukáže fantazii v turnovském divadle sobota 23. dubna

Alenka a její říše divů
Pohádka o tom, co všechno je možné prožít v říši dětské fantazie. Malá Alenka musí kvůli rýmě zůstat v posteli. Ale moc jí to nevadí, protože si ráda čte, hlavně svou nejoblíbenější knížku „Alenka v říši divů". A protože ještě raději maluje, kreslí si nejrůznější obrázky své fantazie, které - světe div se! - začnou ožívat. Vydejte se s Alenkou zachránit svět fantazie v pohádce na motivy knihy Lewise Carolla a prožijte tak roztodivné příběhy, ve kterých se setkáte s těmi nejneuvěřitelnějšími postavičkami.
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo Turnov od 10 hodin, 100 Kč. Samostatná pozvánka

Štefan Margita se svou show Intimity zavítá i do turnovského divadla neděle 24. dubna

 

Štefan Margita - INTIMITY
Štefan Margita, operní pěvec a tenor, se z operního světa poprvé vydává do světa šansonu!
Pro svoje fanoušky si tentokrát připravil více než hodinový koncert plný zcela nových písní, které pro něj napsal zpěvák a skladatel Michal Kindl. "S Michalem jsme už společně vystupovali minulý rok na mém turné. Spolupráce se nám osvědčila, a tak jsem Michala požádal, zda by pro mě napsal další písně. Nakonec je z toho celý intimní večer, který bychom rádi strávili společně s vámi," zve na koncert Štefan Margita.
koncert, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, vstupné od 450 Kč. Samostatná pozvánka

Mladí akordeonisté Duo Absoluto vystoupí v turnovském divadle středa 27. dubna

Duo Absoluto
Akordeonisté Martin Kot (19) a Viktor Stocker (12), oba držitelé prestižního ocenění Zlatý oříšek, dnes již navzdory útlému věku patří ve svém oboru k světové špičce. Své umění prokázali již na celé řadě mezinárodních soutěží. V poslední době si navzdory koronaviru razí cestu do celého světa prostřednictvím prestižních online soutěží.
Navzdory mladému věku mají na svém kontě již několik celovečerních koncertů. Do koncertních sálů vnášejí jedinečnou atmosféru a jejich vystoupení se setkávají s obrovským nadšením publika. Na své koncerty je již pravidelně zve například virtuóz Jaroslav Svěcený. Martin koncertoval s Václavem Hudečkem, Vladimírem Brabcem a několika českými filharmoniemi, Viktor vystoupil na galakoncertu v Senátu ČR, Koncertu naděje, který bude v příštích měsících vysílat ČT Art, a zahrál si například s violoncellistou Tomášem Jamníkem či koncertním mistrem Janem Fišerem.
koncert/ Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov od 19.30, v předprodeji 180 Kč/ na místě 210 Kč. Podrobná pozvánka

čtvrtek 28. dubna

Turnov ve filmu: Mrtvý mezi živými
V rámci oslav 750 let města Turnova jsme pro vás na duben vybrali několik filmů, v kterých si „zahrálo" i město Turnov.
O filmu: Film Mrtvý mezi živými natočil v roce 1946 režisér Bořivoj Zeman - byl to jeho režijní celovečerní debut. Pro Karla Högera, který v něm dostal hlavní roli, se stal druhou výraznou příležitostí přehrát se od rolí milovnických do rolí charakterních. Mrtvý mezi živými dal Högerovi příležitost poprvé rozestřít v postavě poštovního úředníka Valty problém osobní statečnosti a zbabělosti, který byl v ději navozen faktem, že jako poštovní úředník odmítl při přepadení pošty riskovat život pro záchranu peněz, které mu byly svěřeny. V kontextu právě překonané nacistické okupace tento problém osobní statečnosti nabýval mimořádně palčivého významu.
Turnov ve filmu, kino Sféra od 17 hodin, 50 Kč.

Hadry, kosti, kůže z Wericha a Holana v podání Hanuše a Veselého pátek 29. dubna

Hadry, kosti, kůže
Nová hra nahlížející na legendy české kultury v jejich střetech i samotách. Vila na Kampě. Od roku 1945 až do své smrti roce 1980 zde žil „národní klaun a národní rabín" Jan Werich. V roce 1948, půl roku po odchodu Jiřího Voskovce, se sem do přízemí nastěhoval „černý anděl poezie" Vladimír Holan. Dvacet let společného soužití Hamleta a Falstaffa. Příliš slov k živým i mlčení s přízraky. Bujaré večírky i nejniternější modlitby. Tři kolmé metry, to byla tehdy vzdálenost z jednoho pólu české kultury na druhý... Obsahově, vizuálně i herecky nadprůměrné představení, které vám nedá ani na minutu vydechnout. Miroslav Hanuš naprosto přesný v roli Jana Wericha, kterého přibližuje v mnohých, ba i nelichotivých a méně známých stránkách jeho osobnosti. Luboš Veselý v úloze démony zmítaného Vladimíra Holana je mu více než zdatným spoluhráčem.
Abonentní divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30, v předprodeji 420 Kč/ studenti 210 Kč/ senioři 378 Kč, na místě 460 Kč/ studenti 210 Kč/ senioři 414 Kč. Samostatná pozvánka

sobota 30. dubna

Expediční kamera 2022
Expediční kamera je filmový festival, který k vám již od roku 2009 přináší nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce. Dvanáctý ročník po pauze oslavíme expedicí k nejvyšším vodopádům světa, nahlédneme pod pokličku hendikepovaných bikerů, se zatajeným dechem budeme sledovat vodáky na peřejích řeky Keve a Kwanza a s Lenkou Vacvalovou budeme hledat odvahu zaběhnout nejdelší turistickou trasu na Slovensku - 770 km z Dukly do Děvína s převýšením 31 km.
filmový festival, kino Sféra od 17 hodin, 160 Kč / 135 Kč pro děti, studenty a seniory.

Samostatné pozvánky:

Hadry, kosti, kůže z Wericha a Holana v podání Hanuše a Veselého

Mladí akordeonisté Duo Absoluto vystoupí v turnovském divadle

Pohovka s Janem Potměšilem pro Fokus Turnov

Štefan Margita se svou show Intimity zavítá i do turnovského divadla

Alenka a její říše divů ukáže fantazii v turnovském divadle

Kateřina Šmídová plula Na Dunaji po stopách Vikingů a Římanů

Tamdoletma zahraje a pokřtí album v turnovském divadle

V pořadu O literatuře bude biolog a spisovatel Jaroslav Petr

Modrý kocour barví svůj kožich do žlutomodré!

Trio DuBois zahraje v turnovském divadle

Velký rodinný karneval Broučí svět se vrací do Turnova

Turnovská kultura v březnu

Další tipy na akce v regionu:

Akce Kulturního centra Golf Semily v dubnu

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v dubnu

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Chráněná území jsou drahokamy v koruně české přírody a krajiny
Chystají Týden čtení v Turnově
Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května

Nejčtenější články

23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
24.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května
23.05.: Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT