Turnovská kultura v říjnu

08.10.2022 23:49:12 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Turnovská kultura v říjnu

V říjnu 2022 v turnovském KC Střelnice připravili opět novou várku zajímavých kulturních akcí. Hudebním zážitkem budou koncerty Snap Call, Roubovaný vokurky, Eva a Bohuslav Lédlovi, Tamdoletma & Lety mimo & Emozpěv či festivaly Kulturnov a Buď zdráv.

sobota 1. října

 

Snap Call slaví 10 let existence 10 let Snap Call
Turnovská rock´n´rollová kapela Snap Call letos slaví 10 let existence a vydává svoji debutovou desku. Domácímu publiku představí speciální program shrnující 10 let na scéně a v průběhu akce se na pódiu vystřídají hosté - muzikanti, kteří pro kapelu jsou zásadní.Hostem bude country kapela BODLÁK, která je pro SNAP CALL taky velmi zásadní.
koncert/křest alba, KC Střelnice - Velký sál od 20 hodin, vstupné bude upřesněno. Samostatná pozvánka

úterý 4. října

 

Kornout písní Martina Hyblera Kornout písní Martina Hyblera
Sborový koncert a slavnostní křest nové publikace pro přípravné a koncertní sbory od turnovského skladatele Martina Hyblera.
Pozvání přijal sbor Jizerka ze Semil, který pod vedením sbormistryně Nadia Ladkany, přednese čtrnáct písní z nového alba s názvem Kornout písní. Slavnostní večer proběhne za přítomnosti turnovských textařů Petra Hakena a Romany Zemenové, která je autorkou většiny písňových textů. Na klavír doprovodí Jiří Horčička. Publikaci bude možné si zakoupit na místě.
koncert/ křest publikace, Městské divadlo Turnov od 19 hodin, vstupné 160 Kč, děti do 15 let 100 Kč. Samostatná pozvánka

čtvrtek 6. října

Kavárenský kvíz
Oblíbené soutěžení se vrací v nové sezoně. Atmosféra napjatá jak kšandy vašeho dědy, přehřáté mozkové závity, nervy drásající souboje, ale také záchvaty smíchu a pocity hrdosti a zadostiučinění. To je náš Kavárenský kvíz! Každý první čtvrtek v měsíci, vždy od 18 hodin v kavárně KUS na Střelnici nebo v případě velkého zájmu na velkém sále KC Střelnice. Pět různých témat, celkem pětapadesát otázek, hlasovací aplikace. Atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
kvíz/soutěž, kavárna KUS od 18 hodin, vstupné 200 Kč/tým

pátek 7. října

Roubovaný vokurky
Turnovská parta hrající folk, country, rock i underground opět ovládne klubovou scénu kavárny KUS.
Malá (domácí) scéna, kavárna KUS od 19 hodin, vstupné dobrovolné

Kulturnov je oslavou rozmanité turnovské kultury sobota 8. října

KULTURNOV 2022
V sobotu 8. října se turnovská Střelnice zase po roce zaplní turnovskými umělci nejrůznějšího zaměření a návštěvníky, pro něž je turnovská kultura pojmem. Již sedmý ročník festivalu Kulturnov opět představí pestrou směsici turnovských muzikantů, herců, literátů, tanečníků či výtvarníků. Na své si přijdou děti i dospělí, příznivci hudby i divadla, konzervativci i liberálové. A je jisté, že nebude nouze ani o překvapení. Podrobná pozvánka

středa 12. října

Marie Mája Drahoňovská: Gruzie
Romantická, okouzlující, ale také drsná a nepředvídatelná. Taková je Gruzie - země na pomezí Evropy a Asie. Přijďte si s Marií Drahoňovskou zavzpomínat na cesty napříč Gruzií s diktafonem v ruce. Vyprávět bude o nepředvídatelné přírodě, skvělém jídle i o gruzínské nátuře. Vezme vás z hlučného Tbilisi k ještě hlučnějšímu Černému moři. Pak plavky vyměnit za mačky, helmy a cepíny a vyrazit až k vrcholkům hor. Na místa tak okouzlující, že se zdají být člověku zapovězená.
Cestovatelský klub, kino Sféra od 18 hodin, vstupné 100 Kč

středa 12. října

Taneční kurzy pro manželské a přátelské páry - PODZIM 2022 - 1. LEKCE
Pro letošní podzimní sezónu jsme pro vás opět připravili ve spolupráci s tanečním mistrem panem Petrem Mertlíkem taneční kurzy pro manželské a přátelské páry, které jsou určeny všem věkovým skupinám.
Potřebujete si základní tance připomenout? Oprášit? Anebo vás tanec zkrátka baví? Potom jsou tyto večery určeny právě vám. Přihlásit se můžete do celého kurzu, nebo docházet na jednotlivé lekce.
kurz, Střelnice - velký sál od 18.30 hodin, kurzovné 1650 Kč/ jednotlivá lekce 350 Kč za pár.

pátek 14. října

Winterbergova poslední cesta
Doposud nejrozsáhlejší Rudišovo literární dílo vyšlo poprvé v Německu na podzim 2019 a od té doby získalo řadu prestižních literárních cen. Základním rámcem Rudišova románu je daleká vlaková cesta, již přes polovinu Evropy podniká stoletý Wenzel Winterberg se svým mladším pečovatelem Janem Krausem. Zatímco umírající Winterberg touží po odpuštění a utišení svého svědomí za chyby a omyly, kterých se v životě dopustil, jeho pečovatel Jan Kraus hledá po mohutných ztrátách v osobním životě nový smysl své existence.
Winterbergova poslední cesta ukazuje, že lidský život se neobejde bez smrti a umírání, a že dějiny světa, v němž žijeme, jsou úzce vázány na dějiny naší duše a našeho jednání. Nemít odpovědnost není možné. Všichni jsme součástí a všichni rozhodujeme o podobě našeho světa.
divadelní sezóna 2022 / 2023, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 320 Kč / na místě 360 Kč

sobota 15. - neděle 16. října

Festival Buď zdráv 2022
Jedinečný dvoudenní festival plný výjimečných hostů a pestrého programu. Besedy, přednášky, workshopy, hudba, divadlo, jóga, živé podcasty, vystavovatelé... Podrobnosti na webu pořadatele www.bud-zdrav.cz
festival, Střelnice vždy od 8 hodin, vstupné v předprodeji jednodenní 2200 Kč / víkendové 3800 Kč

neděle 16. října

Poslední dohoda
Volné pokračování představení Jaroslava Duška Čtyři dohody. Pátá dohoda nás zavádí do hlubší roviny našeho sebevědomí a navrací nás k našemu vrozenému já. Toto pokračování „Čtyř dohod", které změnily život mnoha lidí po celém světě, připomíná největší dar, kterým se můžeme obdarovat: svobodu být sám sebou.
divadelní představení, koná se v rámci festivali Buď Zdráv 2022, vstupenku je nutné si zakoupit zvlášť, Střelnice - velký sál od 20 hodin, vstupné v předprodeji 550 Kč

Exhibition on Screen: Slunečnice
Slunečnice Vincenta van Gogha patří mezi nejikoničtější obrazy v dějinách umění. Van Goghovo muzeum v Amsterdamu se na tato slavná díla nyní zaměřilo v rámci samostatné výstavy, na kterou získal tým Exhibition on Screen exkluzivní přístup.
Film hledá odpovědi na množství otázek spojených s těmito obrazy. Proč si vybral Van Gogh zrovna slunečnice? Jaké poselství tato série obrazů přináší? Čím se jednotlivé obrazy liší? Co odhalili vědci, kteří tato díla podrobně studovali? Film navštíví vedle Amsterdamu také Londýn, Filadelfii, Tokio i Mnichov, aby odhalil tajemství pěti slavných obrazů slunečnic Vincenta van Gogha a vytvořil jedinečnou virtuální výstavu pro plátna kin.
Série Exhibition on Screen přináší na velké plátno světové umělce skrze exkluzivní přístupy do muzeí a galerií po celém světě. Za již 9 sezón nabídla tato série celkem 30 mezinárodně oceňovaných filmů.
filmová projekce / Umění v kině, kino Sféra od 17 hodin, vstupné 165 Kč/ 145 Kč.

středa 19. října

Taneční kurzy pro manželské a přátelské páry - PODZIM 2022 - 2. LEKCE
Pro letošní podzimní sezónu jsme pro vás opět připravili ve spolupráci s tanečním mistrem panem Petrem Mertlíkem taneční kurzy pro manželské a přátelské páry, které jsou určeny všem věkovým skupinám.
Potřebujete si základní tance připomenout? Oprášit? Anebo vás tanec zkrátka baví? Potom jsou tyto večery určeny právě vám. Přihlásit se můžete do celého kurzu, nebo docházet na jednotlivé lekce.
kurz, Střelnice - velký sál od 18.30 hodin, kurzovné 1650 Kč / jednotlivá lekce 350 Kč za pár

Film Za vším hledej ženu uvedou v Turnově při Dámské jízdě čtvrtek 20. října

Dámská jízda: Za vším hledej ženu
Tři kamarádky, tři osudy. Krásná Alex, sympatická Marta a svéhlavá Irena. Tři naprosto jiné příběhy a jiný pohled na život. Přesto je mezi nimi to nejpevnější pouto, které nic nemůže přetrhnout. Ani muž.
Každá z nich má sen. Irena touží to vlastním domě a tomu podřizuje vše. Marta touží po moderování v rádiu, ale je lékárnice, která si strašně moc chce povídat s lidmi. A Alex? Ta neprožívá zrovna šťastné období s přítelem. Chtěla by normální vztah s bezva mužským... Jenže se bezhlavě a vášnivě zamiluje do o dost staršího, avšak velice charismatického šéfa velké nadnárodní firmy. Podlehne jeho šarmu, ovšem brzy narazí na jeho tvrdou slupku. V tu chvíli přicházejí na pomoc kamarádky a vymyslí na Alberta past, do které se postupně chytá... ovšem osud si občas se vztahy zahrává a přináší překvapení. Když příběh spěje k happy endu, zasáhne osud...
Osobitá vztahová komedie, která nabízí velké herecké příležitosti pro tři skvělé herečky, a také mnoho slovního i situačního humoru. Užijte si film v den premiéry v rámci Dámské jízdy!
filmová projekce, kino Sféra od 20 hodin, vstupné 165 Kč/ 145 Kč. Samostatná pozvánka

sobota 22. října

Jak víla Modrovláska splnila tři přání
Pohádkový příběh nás přenese do lesního království, kde žijí nejenom zvířátka a ptáčci, ale i jiné křehké bytosti. Co se asi tak může stát, když si lidé chtějí přírodu podmanit a přizpůsobit její zákony svým přáním? A co když si se vzácnými dary nedokážou poradit? Zvítězí sobectví, nebo pokora a láska? Veselá pohádka přináší ponaučení, zamyšlení a lidovou moudrost.
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo Turnov od 10 hodin, vstupné 100 Kč.

sobota 22. října

Maškarní bál s M.T.O. Universal Praha
Přijďte si zatančit na vystoupení nejoriginálnějšího hudebního seskupení této země, které pro vás s nadhledem a napříč žánry zmapuje hudební scénu od 60. let do současnosti.
V podání Františka Skály, Tomáše Hanáka, Zdeňka Lhotského, Lenky Vychodilové a dalších známých umělců uslyšíte pestrou směsici písní od Elvise Presleyho a Toma Jonese přes Franka Sinatru a Pavla Lišku až po Janu Kratochvílovou a Hanku Zagorovou. A mnoho, mnoho dalších.
Vstup v maskách velmi vítaný!
maškarní pro dospělé, Střelnice od 20 hodin, vstupné v předprodeji 300 Kč / na místě 350 Kč

Slánský soubor ukáže Tchýni na zabití i v turnovském divadle úterý 25. října

Tchýně na zabití
Ani sama Smrt nezabrání tchýním prudit a montovat se do života svým mladým. Čistokrevná „řachanda" okořeněná duchařinou popisuje vztah mezi tchýní a zetěm, snachou a tchýní, mezi matkou a dcerou, synem a matkou, mezi mladými manžely a konečně a hlavně mezi tchýněmi samotnými.
Ověřenou komedii přijíždí zahrát Divadelní soubor Tyl Slaná.
Divadelní představení, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 200 Kč/ na místě 250 Kč. Samostatná pozvánka

středa 26. října

Taneční kurzy pro manželské a přátelské páry - PODZIM 2022 - 3. LEKCE
Pro letošní podzimní sezónu jsme pro vás opět připravili ve spolupráci s tanečním mistrem panem Petrem Mertlíkem taneční kurzy pro manželské a přátelské páry, které jsou určeny všem věkovým skupinám.
Potřebujete si základní tance připomenout? Oprášit? Anebo vás tanec zkrátka baví? Potom jsou tyto večery určeny právě vám. Přihlásit se můžete do celého kurzu, nebo docházet na jednotlivé lekce.
kurz, Střelnice - velký sál od 18.30 hodin, kurzovné 1650 Kč / jednotlivá lekce 350 Kč za pár

Lédlovi zahrají v turnovském divadle Z domácí scény středa 26. října

Eva a Bohuslav Lédlovi - Z domácí scény
Dvojice umělců, která už více než čtvrt století patří ke stálicím mnoha žánrů hudebního života Turnova. Bohuslav Lédl vystudoval klavír na teplické konzervatoři u Ireny Nečáskové a Miloše Mikuly, poté na pedagogické fakultě Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, kde později vyučoval improvizaci a působil jako korepetitor. V roce 1996 založil jazzový soubor Lédl Jazz Q. Od roku 1997 vede Pěvecký sbor Antonín Dvořák v Turnově a v roce 2003 se stal ředitelem Základní umělecké školy Turnov. V současné době působí jako korepetitor i sólista a věnuje se vlastní tvorbě. Spolupracuje se svou ženou, sopranistkou Evou Lédlovou, která vystudovala rovněž pedagogickou fakultu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a nyní je ředitelkou ZUŠ v Železném Brodě.
Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 140 Kč / na místě 170 Kč. Samostatná pozvánka

sobota 29. října

Coldplay Music Of The Spheres Live Broadcast From Buenos Aires
Zažijte ohromující podívanou ze světového turné Coldplay Music Of The Spheres ve vašem kině během velkolepé globální události - spektakulární přímý přenos vyprodaného koncertu ze stadionu River Plate v Buenos Aires!
Tato koncertní tour sklízí nadšené recenze od fanoušků i kritiků. The Guardian ji označil za „skutečně ohromující". New York Post ji popisuje jako „noc, kdy se budou psát dějiny" a Glasgow Evening Times ji ohlašuje jako „největší show na Zemi".
Coldplay si tak můžete užít na velké obrazovce v přímém přenosu přímo z Argentiny. Uslyšíte legendární hity jako Yellow, The Scientist, Fix You, Viva La Vida, A Sky Full Of Stars a My Universe na stadionu plném světel, laserů, ohňostrojů a LED náramků - to vše dohromady dělá z koncertů Coldplay tak radostný zážitek. Skvěle natočené celovečerní vystoupení režíruje uznávaný režisér Paul Dugdale, držitel ceny BAFTA a nominací Grammy.
Upozorňujeme, že tato událost byla časově posunuta - jedná se o tzv. zpožděný přímý přenos, aby vyhovoval našemu časovému pásmu, vzhledem k časovému posunu z Argentiny.
Přenos koncertu z Buenos Aires do kin po celém světě!
filmová projekce, kino Sféra od 16.30 hodin, vstupné 250 Kč.

Operu Madam Butterfly můžete vidět i v turnovském kině sobota 29. října

Královská opera: Madam Butterfly
„Láska nemůže zabít, přináší nový život." Tato slova pronesl během hvězdné noci v Nagasaki americký voják Pinkerton mladé gejše Cio-Cio-San. Jak ale oba zjistí, nedbale vyslovená slova a sliby mohou mít nesmazatelné následky. Pucciniho strhující i srdceryvná opera se v produkci režisérů Moshe Leisera a Patrice Cauriera inspiruje evropskými obrazy Japonska 19. století.
filmová projekce/ Umění v kině, kino Sféra od 19.30 hodin, vstupné 250 Kč/ 200 Kč. Samostatná pozvánka

sobota 29. října

TAMDOLETMA & Lety mimo & Emozpěv
Turnovská kapela TAMDOLETMA vydala v první jarní den tohoto roku svoji podzimní desku Strana B. Nyní ji představí v jejím přirozeném ročním období spolu s několika novými a staronovými skladbami přearanžovanými do současného zvuku kapely.
Milovaní Lety mimo přivezou svůj spacepunk a spoustu písní nabitých samply a taneční energií v předvečer vydání své zbrusu nové desky re:fresh. Nesvatou trojici doplní pražští indie-folkoví Emozpěv se svými hřejivými i chladnými písněmi o naději.
koncert / křest, Střelnice - velký sál od 20 hodin, vstupné v předprodeji 170 Kč / na místě 200 Kč

úterý 1. listopadu

4TET
Vokální seskupení 4TET již téměř 19 let udivuje diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady. Verze V., kterou připravil se 4TETem stejný tým, jako verze předešlé, je scénicky a obsahově úplně jiná. Co ale zůstalo, je umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev vokálního seskupení, který se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou Jiřího Korna.
Úžasné vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů Marie Markové a Jana Boušky, překvapivě originální pojetí aranžmá a neotřelé harmonie Jiřího Škorpíka i temperamentní herecké až "taneční" výkony některých aktérů na jevišti. To vše rozhodně nenechá nikoho chladným a odměnou jsou jim vždy vyprodané koncerty s neopakovatelnou atmosférou.
koncert, Střelnice - velký sál od 19 hodin, vstupné dle sezení od 590 Kč

středa 2. listopadu

Taneční kurzy pro manželské a přátelské páry - PODZIM 2022 - 4. LEKCE
Pro letošní podzimní sezónu jsme pro vás opět připravili ve spolupráci s tanečním mistrem panem Petrem Mertlíkem taneční kurzy pro manželské a přátelské páry, které jsou určeny všem věkovým skupinám.
Potřebujete si základní tance připomenout? Oprášit? Anebo vás tanec zkrátka baví? Potom jsou tyto večery určeny právě vám. Přihlásit se můžete do celého kurzu, nebo docházet na jednotlivé lekce.
kurz, Střelnice - velký sál od 18.30 hodin, kurzovné 1650 Kč / jednotlivá lekce 350 Kč za pár

IMUZA uvádí - Petr Falkenauer (klavír), Elnar Taghizade (viola)
V pokračování podtitulu, který jednou za sezónu představuje mladé talenty, se setkáme s nadějnými studenty Petrem Falkenauerem a Elnar Taghizade.
Petr Falkenauer se začal věnovat hře na klavír v pěti letech v ZUŠ Plasy. Část jeho rodiny pochází z Turnova. Absolvoval Konzervatoř v Plzni ve třídě prof. Věry Müllerové, v současné době studuje hru na klavír na HAMU v Praze u prof. Františka Malého a působí jako lektor klavírní hry v Piano School Prague. Během studia spolu s Elnar Taghizade v kvartetu konzervatoře získali druhou cenu na mezinárodní soutěži ,,The Art of Sound" v Moskvě. Pořadem zasvěceně provází Jana Kubánková.
Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstipné v předprodeji 140 Kč / na místě 170 Kč

čtvrtek 3. listopadu

Kavárenský kvíz
Oblíbené soutěžení se vrací v nové sezoně. Atmosféra napjatá jak kšandy vašeho dědy, přehřáté mozkové závity, nervy drásající souboje, ale také záchvaty smíchu a pocity hrdosti a zadostiučinění. To je náš Kavárenský kvíz! Každý první čtvrtek v měsíci, vždy od 18 hodin v kavárně KUS na Střelnici nebo v případě velkého zájmu na velkém sále KC Střelnice. Pět různých témat, celkem pětapadesát otázek, hlasovací aplikace. Atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.
kvíz/soutěž, kavárna KUS od 18 hodin, vstupné 200 Kč/ tým.

sobota 5. listopadu

Bob a Bobek na cestách
Bob a Bobek, králíci z klobouku kouzelníka Pokustóna, se vydávají na cestu kolem světa. Kam je jejich létající klobouk zanese? Nechte se překvapit! Jisté však je, že to bude putování dobrodružné. Jaké příhody je asi čekají na Divokém Západě, za polárním kruhem či na Měsíci? Známé večerníčkové postavičky ožijí ve veselém představení plném písniček
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla!, Městské divadlo Turnov od 10 hodin, vstupné 100 Kč.

 

Básníci ticha zavítají do Turnova i v roce 2022 BÁSNÍCI TICHA 2022
Letošní festival hudební alternativy přivítá uskupení Kluk z Husovky, kapely Nina Rosa, Ladě, Zrní a hudební projekt Polanský & Langman.
hudební festival, Střelnice od 17 hodin, vstupné v předprodeji 390 Kč. Samostatná pozvánka

Samostatné pozvánky:

Básníci ticha zavítají do Turnova i v roce 2022

Operu Madam Butterfly můžete vidět i v turnovském kině

Lédlovi zahrají v turnovském divadle Z domácí scény

Slánský soubor ukáže Tchýni na zabití i v turnovském divadle

Film Za vším hledej ženu uvedou v Turnově při Dámské jízdě

Kulturnov je oslavou rozmanité turnovské kultury

Kornout písní Martina Hyblera

Snap Call slaví 10 let existence

Turnovská kultura v září

Další tipy na akce v regionu:

Akce Kulturního centra Golf Semily v říjnu

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v říjnu

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desné zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 31. března až 2. dubna
Co se hraje za fotbaly o víkendu?
I.A třída: Remízy Bělé i Košťálova na lomnické umělce
V Semilech se bude opět běhat pro charitu
Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna

Nejčtenější články

30.03.: Krajský přebor: Studenec i Rovensko podlehly favoritům
31.03.: I.A třída: Remízy Bělé i Košťálova na lomnické umělce
30.03.: V úseku silnice I/14 Vojtěšice – Mladkov probíhá předání staveniště

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT