Turnovské házenkářky si proti Vršovicím připsaly první výhru

26.10.2017 17:44:24 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V neděli 22. října zajíždělo turnovské družstvo žen k utkání do pražských Vršovic. Vzhledem k tomu, že k zápasu z Turnova odcestovalo pouze devět hráček, z toho dvě starší dorostenky, odjížděly s obavami. Výsledkem byla ale nakonec těsná výhra - první v letošní sezoně.

TJ Sokol Vršovice - TJ Turnov 21:22 (15:11)

První branku vstřelily domácí házenkářky až ve 3. minutě, kdy se dostaly do vedení 1:0. V 7. minutě vedly vršovické ženy už 3:0 a do poloviny poločasu svůj náskok navýšily - 16. minutě vedly domácí už 10:4. Turnovské hráčky ale dokázaly do konce poločasu brankový náskok soupeřek snížit na 15:11.

Ve druhém poločase, do 44. minuty byly šestkrát střelecky úspěšné Turnovanky, zatím co vršovické hráčky skórovaly pouze dvakrát a bylo vyrovnáno 17:17. Domácím házenkářkám se podařilo opět gólově poodskočit, to když svítil ve 47. minutě na ukazateli stav 20:17. Další minuty ale překvapivě patřily hráčkám z Turnova, které své soupeřky trápily nejen v útoku, ale také v obraně. Když už došlo na střelu soupeřek, dokázala chytající Lucka Podhajská vytáhnout perfektní zákrok a „bránu zavřít". V 56. minutě bylo opět vyrovnáno 21:21 a turnovský tým si přál remízu ubránit. Stalo se však to, s čím počítal opravdu málo kdo, možná nikdo! V 58. minutě šly hostující do vedení 22:21 a toto vedení se jim podařilo ubránit.

Za jednogólové vedení si Turnovačky připsaly první dva body letošního soutěžního ročníku, za což byly velmi rády. Všechny hráčky v turnovských barvách zaslouží pochvalu za předvedený bojovný a kolektivní výkon!

Sestava Turnova (branky): L. Podhajská - L. Ševrová (6/2), Ž. Palounková (5), Š. Gahlerová (3), I. Tichá (3), V. Ševrová (2/1), L. Víšková (2), M. Lohinová (1), A. Vítová.

11.    FK Hvězda Cheb                 4    1    0    3     79:128       2

K dalšímu utkání přicestují turnovským ženám soupeřky z města perníku - s pardubickými házenkářkami se Turnovanky střetly v 1. kole ČP, kdy hostujícím podlehly vysoko 15:25.

Mladší dorostenky - 2. liga

Po prohraném zápase turnovských dorostenek na domácí palubovce s hráčkami HC Plzeň 14:22 (5:10), se trenér turnovských dorostenek Marek Novák hodně zlobil a spolu s vedoucí družstva Vlaďkou Ševrovou i dalšími turnovskými trenéry doufali, že takto špatný výkon už jejich svěřenkyně nepředvedou. Bohužel, opak byl pravdou a to hned v následujícím utkání, kdy turnovské družstvo jelo na zápas do Žirovnice.

DHK Žirovnice - TJ Turnov 39:15 (19:10)

Do 8. minuty prvního poločasu bylo utkání herně i brankově vyrovnané a na světelné tabuli svítil stav 4:4. V dalších minutách jako když turnovské dorostenky ztratily chuť bojovat - chyběla střelba z dálky, neprocházely domácí obranou, sehrály minimum nacvičených herních situací, byly pomalé na nohou a velmi špatnou obranou vůbec nepodpořily a nepomohly svým brankářkám. A tak náskok domácích narůstal...

Sestava Turnova (branky): B. Andělová, D. Hrochová - M. A. Marko (4), A. Svobodová (4), Š. Hatašová (3), A. Hrancová (2), Kat. Nováková (1), V. Víšková (1), E. Berndtová, A. Christovová, K. Landecká, K. Sladová.

11.    TJ Sokol Bělá              4    0    0    4      66:124    0

V neděli 28. 10. 2017 nastoupí turnovské dorostenky ve 14 hodin na domácí palubovce proti hráčkám družstva DHK Pardubice. Opět je nečeká lehký zápas a samozřejmě záleží, jak k utkání přistoupí a jaký výkon předvedou. Doufáme, že lepší než ve dvou předchozích zápasech.

Starší žákyně - Přebor středočeského kraje

V sobotu 21. října 2017 jelo družstvo starších žákyň se svými trenéry k dalšímu turnaji „Přeboru středočeského kraje". Tentokrát do severočeského Ústí nad Labem odcestovalo pouze devět hráček, z nichž se v bráně střídala B. Andělová s E. Kolomazníkovou.

Výsledky: TJ Turnov - HC Kolín 22:4 (12:2); - Házená Mělník 12:9 (4:3); - TJ Spartak Ústí n. L. 9:12 (5:5).

V prvním utkání nastoupily turnovské žákyně proti hráčkám z Kolína a stejně jako v předešlých utkáních, kdy měřily s těmito soupeřkami síly, si mohly Turnovanky vyzkoušet nacvičené herní varianty, rychlé přechody do útoků, což se podařilo.

Ve druhém utkání, kdy se hráčky z Turnova střetly s žákyněmi z Mělníka, byl zápas vyrovnanější. Turnovské hráčky trochu své soupeřky podcenily. I když ve 12. minutě utkání vedly již 4:1, poločas skončil pouze jednobrankovým vedením. Na začátku druhé půle si turnovské házenkářky vybudovaly tříbrankové vedení a to udržely až do konce zápasu.

Proti žákyním z Ústí nad Labem odehrály hráčky z Českého ráje nejhezčí utkání s nejlepším turnajovým výkonem. Po vyrovnaném poločase svítil vyrovnaný výsledek ještě ve 25. minutě, kdy byl stav 9:9. Z bodů se však opět radovalo ústecké družstvo, které do konce zápasu přidalo ještě tři branky, zatím co Turnovačkám se skórovat nepodařilo.

Sestava Turnova (branky): E. Kolomazníková (2), B. Andělová (1) - B. Adamová (12/1), Š. Hatašová (11), T. Kolomazníková (5/2), Kateřina Nováková (5), Kristýna Nováková (4), K. Landecká (3).