Turnovské volejbalistky bojovaly, ale body neurvaly

19.11.2018 19:51:35 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V rámci 11. a 12. kola 2. volejbalové ligy přivítaly turnovské volejbalistky v sobotu 17. listopadu na své palubce družstvo z předních příček tabulky - celek TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Po nervózním a rozpačitém úvodu se domácí hráčky postupně rozehrály k bojovnému výkonu, nicméně hostující hráčky potvrdily svoji výkonnost a z Turnova si po výhrách 3:1 a 3:0 odvezly plný bodový zisk.

TJ Turnov - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 1:3 (-17, -7, 21, -18)

Úvodní sety dopoledního utkání nebyly ze strany domácích hráček příliš povedené. Turnovské volejbalistky byly jakoby bez energie, měly zbytečný respekt ze silného soupeře, nedokázaly navázat na skvělé výkony z předchozích utkání. Hostující tým si dělal na hřišti téměř, co chtěl a donutil domácí k celé řadě chyb (příjem, útok, doteky sítě apod.). Po setech 25:17 a hlavně 25:7 vedl Havlíčkův Brod 2:0 a Turnovu hrozil debakl. K potěšení celé řady skvělých fanoušků ale domácí hráčky nastoupily do třetího setu jak vyměněné. Podle hesla „teď už nemáme co ztratit" začaly hrát uvolněně a začalo se jim dařit na všech postech. Na palubovce se strhla velká bitva o každý míč. Z počátku setu se bodově přesto více dařilo hostům (4:4, 5:9, 8:13). Od půlky setu ale Turnov zabral a body začaly více přibývat na stranu domácích (13:15, 17:15, 18:17, 23:18).

Vítězství ve třetím setu si už domácí nenechali vzít a po vítězství 25:21 snížili na 1:2, ale hlavně si dodali spoustu sebevědomí do dalších bojů. Bojovný výkon domácích hráček pokračoval i ve čtvrtém setu a nejednomu fanouškovi už naskakovaly myšlenky na tie-break (7:4, 8:6, 11:9, 14:12). Bohužel v půlce setu se hostujícím hráčkám povedla bodová série a otočily na 14:18, 17:20. Když pak v úplném závěru dokázaly přidat několik es, tak se drama v koncovce nekonalo a Havlíčkův Brod po vítězství 25:11 vyhrál celé utkání 3:1 a připsal si plný bodový zisk do ligové tabulky.

Sestava Turnova: M. Plocová (2 body v utkání), J. Matějková (9 bodů), T. Kovářová (6 bodů), M. Maříková (9 bodů), J. Krupařová (6 bodů), M. Hanzlová (11 bodů) a E. Zakouřilová - střídaly K. Klejchová, P. Vaníčková (8 bodů), Š. Zakouřilová, Z. Svobodová, L. Němečková.

TJ Turnov - TJ Jiskra Havlíčkův Brod 0:3 (-18, -27, -22)

V odpoledním utkání se oba celky už znaly a hned od začátku byl k vidění vyrovnaný volejbal (5:3, 6:7, 8:10, 11:11). Za stavu 13:15 ale hostující volejbalistky dokázaly odskočit až na stav 13:21. Tento náskok i přes boj domácích se ukázal jako rozhodující a Havlíčkův Brod po vítězství 25:18 se ujal průběžného vedení 1:0. Druhý set byl asi nejdramatičtější a nejvyrovnanější z celého dne (2:5, 3:8, 5:9, 7:10, 11:11, 13:14, 15:16, 18:16, 19:22, 23:22). V úplném závěru měly oba celky shodně dva setboly, ale nedokázaly je proměnit. Úspěšné byly až hostující hráčky, když uspěly na třetí pokus a vyhrály druhý set 29:27. Tento neúspěch ovlivnil úvod třetího dějství a domácí hráčky zpočátku lehce ztrácely (2:8, 6:12, 11:15). Naděje domácích přišla v závěru setu, kdy najednou Turnov vedl 21:20. Soupeř ale dokázal kontrovat a během krátké chvilky rychle odskočil na 24:21. Turnov se pak už jen zmohl na jediný bod a Havlíčkův Brod tak po vítězství 25:21 vyhrál 3:0 na sety a i v druhém utkání si připsal plný bodový zisk.

Sestava Turnova: M. Plocová (3 body v utkání), Z. Svobodová (6 bodů), T. Kovářová (4 body), M. Maříková (6 bodů), J. Krupařová (9 bodů), P. Vaníčková (14 bodů) a E. Zakouřilová - střídaly Š. Zakouřilová, J. Matějková (4 body), V. Bubáková (2 body), M. Hanzlová a L. Němečková (1 bod).

„Z našeho pohledu je škoda, že jsme náš výkon nedokázali přetavit v nějaký bodík do celkové tabulky. Až na špatné úvodní dva sety jsme předvedli bojovný výkon, který se nakonec musel líbit a byl určitě konkurenceschopný. To si musíme zapamatovat a dostat do hlav a zúročit v následujících utkáních, které budou pro nás nesmírně důležité. Bude se jednat o venkovní zápasy proti celkům z druhé poloviny tabulky. Nejdříve proti Junioru Brno (1. 12.), pak proti Lokomotivě Liberec (15. 12.). Na domácí palubovce se pak znovu představíme až 19. 1. proti ČVUT Praha," shrnul turnovský trenér Pavel Starý.